Mac'te Metinler, Görüntüler ve Dosyalar Nasıl Kopyalanır ve Yapıştırılır

Aralık 4, 2021

Kısa bir süre önce bir PC'de nasıl kopyalanacağı, kesileceği ve yapıştırılacağı hakkında bir makale hazırladık ve şimdi Apple sistemi ile Macbook'umuza kopyalama ve yapıştırma hakkında her şeyi konuşacağız .

İnsanların çoğu Apple kullanmıyor, ancak çalışmak için harika bir platform, aslında Mac yeni Macbook'larının her lansmanında tüm planları bozdu. Bu yüksek ve iyi talep nedeniyle macbook'lar giderek daha fazla aranıyor, daha alakalı ve giderek daha popüler hale geliyor, tam da bu nedenle onları doğru kullanmayı öğrenmek çok önemlidir .

Mac'te Metinler, Görüntüler ve Dosyalar Nasıl Kopyalanır ve Yapıştırılır

  Dizin

   Bu bilgisayarları kullanmayı öğrenmek neden önemlidir?

   Sadece macbook'lar yüzünden değil, çoğu bilgisayar aynı şekilde çalışır, bu nedenle genel olarak onları nasıl kullanacağınızı , çok yavaş olması durumunda hızın nasıl artırılacağını , ne olduklarını ve farklı türlerin nasıl kullanılacağını öğrenmek önemlidir. uzantıları ? Çok gerekli olan diğer birçok şey arasında ve bu, bazen nasıl yapılacağını öğrenene kadar bir şeyin gerekli olduğunu bile anlamamamızdır.

   Mac bilgisayarlar çok ilginç bir kapalı sisteme sahiptir, çünkü diğer bilgisayarların yaptığı birçok öğenin dahil edilmesine izin vermezler, bunlardan biri bilinmeyen kökenlerdir , platform sizi yalnızca uygulama mağazasından dosya indirmenizi önerir ve teşvik eder ve hepsi bu kadar.

   Mac'in birçok özel işlevinde öne çıkması bu özel işlevlerden dolayıdır, bu özel işlevlerden biri kısayollardır ve bu da Mac'in birçok kısayolu (Windows gibi) vardır ve bugün tam olarak kopyalama ve yapıştırma hakkında konuşacağız.

   Mac'te kopyala ve yapıştır kısayollarıyla işlevlerden nasıl yararlanılır?

   Kopyalama ve yapıştırma, bir bilgisayarın günlük kullanımında çok gereklidir, bu, farklı dosyaları kolayca, basit ve hızlı bir şekilde taşımanıza ve getirmenize olanak tanır , ancak bunların ne olduğunu ve çalışması için nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir.

   Mac'te nasıl kopyalanır

   Mac'te kopyalamak, Windows'ta kopyalamaya veya yapıştırmaya benzer; şu farkla ki, CNTRL kullanmak yerine özel Mac anahtarı olan COMMAND kullanılır, bu nedenle Mac'inizde kopyalamak için COMMAND + C'yi kullanın ve bu şekilde kopyalayabilirsiniz. istediğiniz dosya (önceden seçili olduğu sürece)

   OKUMA  Adware nedir ve ne tür bir Adware'e sahip olduğumu nasıl bilebilirim? Nasıl tespit ederim?

   Mac'e nasıl yapıştırılır

   Kopyalamak için dosyayı daha önce seçmiş ve az önce anlattığım gibi kopyalamış olmanız gerekir, ardından COMMAND + V ile resmi veya metni yapıştırmak istediğiniz seçim alanına yapıştırabilirsiniz.

   Dosyamı neden kopyalayıp yapıştıramadım?

   Birçok dosya kopyalama ve yapıştırma ile uyumlu değildir, onların uzantısı türüne bağlıdır ve biz olmadan metin kopyalama ve bir resmin üzerine yapıştırmak için çalışıyor örneğin, onları yapıştırmak istediğiniz tür düzenleme platformu olarak Adobe Photoshop aslen da olan ( Apple, bu yüzden sizin için daha kolay ve sezgisel olacak)

   Bu şekilde kopyalayıp yapıştırırken dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır ancak en sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri şunlardır:

   • Bir dosyayı izin verilen bir bölgeden (içerik kitaplığınız gibi) kopyalayıp yapıştırmaya çalışıyorsunuz ve belirli bir web sayfası veya uygulama gibi buna izin vermeyen bir yere yapıştırmaya çalışıyorsunuz

   Bu size olursa, ekranda başka bir yere yapıştırmayı deneyin, çözülebilir.

   • Dosyayı yapıştırın ve kopyaladığınız dosyayı silemezsiniz

   Bu çok yaygındır ve dosyayı kopyalamak yerine kesmek için özel bir araç vardır ve COMMAND + X vererek kullanabilirsiniz , not: orijinal dosya yapıştırıldıktan sonra silinecektir.

   Resimlere ve metne ek olarak ne tür dosyalar kopyalanıp yapıştırılabilir?

   Hem Mac'te hem de Windows'ta çok çeşitli dosyalar kopyalanabilir, bu, mevcut uzantıların sayısı kadar sonsuz olabilir, bu nedenle neyse ki veya ne yazık ki dosyaya bağlıdır, ancak büyük ölçekte kopyalayabilirsiniz:

   • Metin biçimleri (word, pdf vb.)
   • Belirli uygulama dosyaları (Camtasia, Photoshop, Photoscape veya söz konusu programdan herhangi bir dosya türü)
   • Metin (aldığı platforma göre değişir)
   • Görüntüler neredeyse her yerde hemen hemen her yere gelen.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin