Mesajlarımın Telegram'da Bir Konuşmada veya Grupta okunup okunmadığını nasıl öğrenebilirim?

Kasım 14, 2021

Birçok kişi Telegram Messenger'ın nasıl çalıştığını hala bilmiyor veya bilmiyor , ancak çok çeşitli avantajlar sunan bir doğrudan mesajlaşma hizmetidir. Öyle ki, birçok kullanıcı bunun bir parçası olmak için diğer hesaplardan göç etti. Ve bulacağınız farklı işlevler arasında, bir konuşmadaki veya Telegram grubundaki mesajları okuyup okumadığınızı bilmek var .

Telegram'da bir sohbette veya grupta mesajlarımı okuyup okumadıklarını nasıl bilebilirim?

Telegram'ın büyümesi tartışılmaz ve bu elbette platformun milyonlarca kullanıcısının gerçekleştirmesine izin verdiği çok sayıda seçenekten kaynaklanıyor. Bunlar arasında sesli veya grup sohbeti yapabilme özelliğinden bahsedebiliriz . Veya bilinmeyen kişilerin size mesaj yazmasını da engelleyebilirsiniz .

Ama şimdi bu yazımızla size çok az bilinen bir numarayı sunacağız ve bir kez uyguladığınızda çok memnun kalacaksınız. Ve bu, mesajınızı bir konuşmada mı yoksa Telegram grubunda mı okuduklarını bilmekle ilgilidir . Bir mesaj gönderirken, sadece alıcısına ulaşıp ulaşmadığını değil, aynı zamanda okunup okunmadığını da bilmek bizim için şüphesiz önemli olan bir şey.

  Dizin

   Bir Telegram görüşmesinde mesajımı okuyup okumadıklarını bilmek için adımlar

   Telegram , uyguladığı yüksek gizlilik seviyeleri nedeniyle büyük kabul gören bir doğrudan habercidir . Bu nedenle, alıcı tarafından bir mesajın okunup okunmadığını bilmenize izin vermez. Bu, WhatsApp'ın mesajın ne zaman geldiğini ve ne zaman okunduğunu bilmenizi sağlayan kontrol koduyla çok iyi yaptığı bir seçenektir.

   Bir kullanıcının mesajının okunup okunmadığını bilemeyeceği tamamen doğru olmasa da, Telegram mesajına kontrol kodunu da dahil ettiğinden. Birçok insan için kafa karışıklığına neden olabilecek bir şey. Bir mesajın ne zaman geldiğini ve okunduğunu gösteren WhatsApp kontrolü ile ilişkilendirdikleri için .

   Telegram kontrolü biraz farklı çalışır ve nasıl çalıştığını biliyorsanız, bir mesajın hedefine ne zaman ulaştığını ve daha önce okunup okunmadığını bilebilirsiniz. Bunun için Telegram çeklerinin anlamını bilmelisiniz . Özel görüşmede bir mesaj göndermeniz ve bir çek görünmesi durumunda, bu, mesajın mükemmel bir şekilde gönderildiği anlamına gelir.

   Şimdi, ikinci kontrol göründüğünde, bu, mesajınızın gönderdiğiniz kişi tarafından okunduğunun göstergesi olacaktır. Ve bu, sizi çok üzen bu bilgiyi öğrenmenin basit yolu. Artık mesajınızı Telegram'daki bir sohbete gönderdiğinizde okuyup okumadıklarını biliyorsunuz .

   OKUMA  WhatsApp Durumu Diğer Kişi Tarafından Görülmeden Nasıl Görüntülenir?

   Mesajınızın bir Telegram grubunda okunup okunmadığını nasıl anlarsınız?

   Şimdi bir gruba mesaj gönderdiyseniz, bir önceki durumda size açıkladığımız kavramları uygulayabilirsiniz. Bu nedenle, bu bilgiler hakkında net olabilmeniz için Telegram kontrol kodunun anlamını bilmeniz gerekecektir. Bir gruba mesaj gönderdiğinizde ve bir kontrol göründüğünde, mesajın o Telegram grubuna ulaştığı anlamına gelir.

   İkinci kontrolün görünmesi durumunda, mesajınızın grubun bir üyesi tarafından okunduğu anlamına gelir. Ancak grup üyelerinden hangisinin veya hangilerinin bu mesajı okuduğunu bilemezsiniz. O kadar kolay ve büyük komplikasyonlar olmadan , bir Telegram grubuna gönderdiğiniz mesajınızı okuyup okumadıklarını öğrenebileceksiniz .

   Bu şekilde Telegram'ın işleyişini biraz anlattığım bu süper ilginç yazının sonuna gelmiş oluyoruz. Ve hala şüpheleriniz veya endişeleriniz varsa, bunları aşağıda bulacağınız yorum kutusu aracılığıyla göndermelisiniz.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin