Skip to content

Microsoft Hesabımda İki Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Eylül 14, 2021

Hesaplarımıza girmek istediğinizde güvenlik yöntemlerini kullanmak temel bir öncelik olmalıdır. Özellikle kimliğimizi taklit etmeye çalışan ve banka hesaplarımız gibi bizim için hassas bilgileri çalmaya çalışan bilgisayar virüslerinin çoğalması nedeniyle . Bu nedenle, ek güvenlik için bir Microsoft hesabı için iki adımlı doğrulamayı nasıl açıp kapatacağınızı bilmek isteyebilirsiniz.

Microsoft Hesabımda İki Adımlı Doğrulamayı Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Gizli bir kimlik hırsızlığı riski olduğundan , siber bilgisayar korsanlarını uzak tutabilmek ana hedeflerimizden biri olmalıdır . Ve bugün var olan en yenilikçi yöntemleri kullanarak bundan kaçınabiliriz. Ve bu durumda iki aşamalı doğrulamaya atıfta bulunuyoruz ve bunun ne hakkında olduğunu bilmiyorsanız, bilmeniz gereken her şeyi burada size anlatacağız.

Ne zaman aktif hale iki adımlı doğrulama hesabınızda, olduğu gibi çoğu uygulamalar ve posta hizmetleri, doğrulama bu tip izin olduğu unutulmamalıdır Facebook ile vaka .

Cep telefonunuza bir doğrulama kodu kısa mesajı alırsınız, bu, onu girmek isteyenin hesap sahibi olduğunu garanti etmek içindir. Öyleyse, Microsoft hesabınız için iki adımlı doğrulamayı nasıl açıp kapatacağınızı görelim.

  Microsoft’ta neden iki adımlı doğrulama kullanmalısınız?

  Daha önce de belirttiğimiz gibi Microsoft hesabımız çok değerli ve hassas bilgiler içerebilir . Sadece bizi taklit etmek için hesaba zarar vermek veya çalmak isteyen vicdansız insanlardan uzak tutulmalıdır. Kimlik hırsızlığı olarak adlandırılan ve sözde siber saldırıların veya siber saldırıların kurbanı olmak .

  Tüm bunlardan kaçınmak için, daha fazla güvenlik sağlayan başka bir güvenlik katmanı uygulamak gerekir. Sadece şifreyi almakla kalmayacak , şimdi cep telefonumuza ulaşacak bir kod girmemiz gerekecek. Bu şekilde, yalnızca cep telefonu sahibi ve dolayısıyla hesabın sahibi buna erişebilecektir.

  PC’de Microsoft’ta iki adımlı doğrulamayı etkinleştirme adımları

  Başlamak için, kişisel bilgisayarımızdan giriş yapabilmek için resmi Microsoft sayfasına gitmeniz gerekiyor . Microsoft hesabına girdikten sonra “Genel bilgiler” seçeneğine tıklayacağız . Sol panelde bulunan yeni bir pencere açılacak ve içinde “Güvenlik bilgileri” seçeneğini seçeceğiz.

  OKUMA  Windows 10'da Sanal Belleği En Üst Düzeye Çıkarma ve Yapılandırma

  Şimdi ekranın sağ tarafında aradığımız seçeneği bulacağımız “İki adımlı doğrulama” kısmına dikkat etmemiz gerekiyor. Bir sonraki adım, “İki adımlı doğrulamayı ayarla” seçeneğine tıklamaktır . Şimdi sadece sistemin istediği verileri girmeniz gerekiyor ve bitirdiğinizde “İleri” seçeneğine tıklamalısınız.

  Cep telefonunuzdan Microsoft hesabınızın iki adımlı doğrulamasını nasıl etkinleştirirsiniz?

  Mobilde iki aşamalı doğrulamayı kullanabilmek için Play Store veya App Store sanal mağazasından bir araç indirmek gerekecektir. Ve bu, Android veya iOS için Google Authenticator ile ilgili. Ancak bir Windows Phone cep telefonu olması durumunda, Microsoft Authenticator’ı indirebilirsiniz.

  Başlamak için Microsoft hesabımıza giriş yapıyoruz ve “Genel Bilgiler” seçeneğine tıklayacağız. Ardından “Güvenlik bilgileri”nde ve bu bölümde “Microsoft hesabınızla bir kimlik doğrulama uygulamasını eşleştir” seçeneğini seçmek için tıklamalıyız . Bir sonraki adım, “Windows Phone’unuz varsa” uygulamasını al’a tıklamaktır.

  Aksi takdirde sanal mağazaya gitmeli ve Uygulamayı indirmelisiniz, bu işlemin sonunda “Genel bilgiler” seçeneğine ve ardından “Güvenlik bilgileri” seçeneğine geri dönüyoruz . İndirilen Uygulamaya gidiyoruz ve QR kodunu taramalıyız. Son adım, kodu girmek ve ardından “Eşleştir” seçeneğine tıklamaktır.

  Tıpkı Nokia’nızda bir Microsoft hesabı oluşturmak gibi, ne kadar basit ve kolay olduğunun farkındasınız ve daha fazla gecikmeden Microsoft hesabınızda iki adımlı doğrulamayı nasıl etkinleştireceğinizi öğrendiniz .