Microsoft Kenar nedir? Özellikleri, Avantajları, Dezavantajları ve En İyi Alternatifleri Nelerdir?

Kasım 18, 2021

Microsoft Edge, Windows 10 işletim sistemine sahip herhangi bir cihaza önceden yüklenmiş bir internet tarayıcısına sahip olma fikri olarak doğdu , ancak Mac, Android veya iOS gibi başka bir sistem türünün olası kullanıcılarını dışlamaz.

Nispeten yeni olduğundan, herhangi bir Windows kullanıcısının Edge'in neler sunabileceğini bilmesi önemlidir. Dikkate alınması gereken ilk şey, zaten bilgisayarın işletim sistemi tarafından yönetilen bir tarayıcı olmasıdır , yani bu sistemle bir bilgisayar alırken varsayılan olarak zaten yüklenecektir ve Chrome veya başka bir harici tarayıcı indirmeye gerek kalmayacaktır .

Aynı arama motoruna sahip olduğu için tüm Internet Explorer kullanıcılarının oldukça aşina olduğu C++ ve C# dili tarafından komuta edilir , ancak bu sefer kendisine Edge HTML adını vermesi farkıyla. Asistan Cortana ile bir ortaklığa sahip olmanın yanı sıra, bunları senkronize olarak kullanmanıza olanak tanır.

  Dizin

   Microsoft Edge kullanmanın başlıca faydaları nelerdir?

   Microsoft Edge'in ana endişelerinden biri, çok sabit olduğu için kullanıcının güvenliğiydi, kimlik avı saldırılarına (kimlik hırsızlığı), bilgisayarımızı ele geçiren virüslere karşı koruma sağlayacak bir tarayıcı oluşturma isteği. iznimiz olmadan hareket

   Dolayısıyla, bu projeye başlarken, taşınmaz özelliklerinden biri de kullanmaya başladığınız günden itibaren size sağladığı bu hayat sigortasıydı.

   Microsoft Edge güncellemelerini gerçekleştirirken , renkli arka planlardan tarayıcıyı başlatmak istediğiniz sayfalara kadar tarayıcı arayüzünü özelleştirmenize izin vereceğini göreceksiniz , hatta Google'ı varsayılan arama motoru olarak ayarlamanıza izin veriliyor .

   Daha önce bahsedilen her şeye ek olarak, Microsoft Edge, şu anda başka bir tarayıcı kullanıyorsanız, tüm yer imlerinizi, favori sayfalarınızı ve hatta arama geçmişinizi içe aktarabilme olanağına sahiptir. Ayrıca, görüntülenen ekranda tıpkı bir Word belgesi veya yapışkan not gibi size anahatlar veya notlar oluşturma seçeneği sunar .

   Microsoft'un üst çubuğunda , şu anda çok yardımcı olan "Sesli oku" aracının eklenmesiyle daha önce bahsettiğim tüm işlevlere erişmenizi sağlayacak "Daha Fazla" bölümünü bulabilirsiniz . üzerinde çalışıyorsunuz ve tüm duyularınızı bilgiyi özümsemek için kullanmak istiyorsunuz.

   OKUMA  Cep Telefonu Imei Nasıl Değiştirilir veya Değiştirilir Kolay ve Hızlı

   Normal bir Microsoft Edge kullanıcısı olmanın dezavantajları nelerdir?

   Doğruyu söylemek gerekirse, kullanıcıların bunu kullanmanın yarattığını belirttiği birkaç dezavantaj var, ancak burada uygulama mağazalarındaki yorumlar arasında en çok tekrarlanan birkaç tanesi var:

   organizasyon

   Çok yeni araçlara sahip bir tarayıcı olmasına rağmen, Microsoft Edge diğer tarayıcılardan çok farklı bir organizasyona sahiptir, bu nedenle kullanıcılar, hızlı bir şekilde erişmenin zor olması nedeniyle onu en büyük dezavantajlarından biri olarak sınıflandırmışlardır.

   Güvenlik

   Microsoft Edge kendisini piyasadaki en güvenli tarayıcılardan biri olarak tanımlasa da, onu kullanabilenler güvenlik açısından yüksek bir arıza olasılığı bildirmektedir , çünkü bir kullanıcı gizliliği ihlalleri bir siteye girerken tamamen dışlanmamıştır. kötü niyetli web sitesi

   Her şeyden çok, bu tarayıcıdaki güvenlik sorunu , güvenlik ayarları için izinlerin kısıtlanmasında yatmaktadır.

   Yukarıda bahsedilen dezavantajların yanı sıra, yeni Microsoft Edge tarayıcı yerden tasarruf etmek ve herhangi bir görevi yerine getirirken veya bilgisayar başında vakit geçirmenin bize sağladığı eğlencenin tadını çıkarırken çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyime sahip olmak için mükemmel bir seçenektir .

   Ancak, sizi önceliklerinizin neler olduğuna dair bir yansıma yapmaya ve gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu keşfetmeye davet ediyorum, böylece sizin için en iyi tarayıcıyı bulup seçebilirsiniz , güvenilir uygulama mağazanıza gidin ve indirin.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin