Skip to content

Microsoft Office’te Yapılandırılmış Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl İptal Edilir, Kapatılır veya Devre Dışı Bırakılır

Ağustos 30, 2022

Microsoft Office, kullanıcılarına dijital olarak çok çeşitli olanaklar sunmayı amaçlayan, Microsoft tarafından geliştirilen bir dizi programdır . Günümüzde insanların işlerini en rahat ve hızlı bir şekilde yapmalarını sağladığı için birçok alanda büyük önem taşımaktadır.

Bu yazımızda biraz bu Microsoft Office programlarından ve genellikle ilk sistem ayarı olan otomatik güncellemeleri nasıl devre dışı bırakabileceğimizden bahsedeceğiz. Aynı şekilde, bu seçeneğin etkin olup olmaması arasında bir karşıtlık yapacağız. Bu şekilde, Microsoft Office paketiniz hakkında en iyi kararı verebileceğinizi umuyoruz.

Microsoft Office’te Otomatik Güncelleştirmeler Nasıl İptal Edilir, Kapatılır veya Devre Dışı Bırakılır

 

Microsoft Office paketinin programları nelerdir?

Her birinin bize neler sunabileceği konusunda uyum içinde olmak ve böylece neyi temsil ettikleri hakkında tam bir fikre sahip olmak için her program hakkında biraz konuşmaya başlayacağız .

Microsoft Word

Word, her tür belgeyi yapmak için çalışan bir metin aracı olduğu için en çok kullanılan Office paketi programlarından biridir : mektuplar, tezler, belgeler, raporlar, diğerleri arasında. Bu programın amacı, kullanıcılarına her türlü metni gerçekleştirebilecekleri en büyük olanakları sunmaktır.

Microsoft Powerpoint

Word ile birlikte, hem profesyoneller hem de öğrenciler tarafından en çok kullanılan programlardan biridir. Diğerlerinin yanı sıra görüntüleri, sesleri, videoları, tabloları, grafikleri, metinleri yerleştirebileceğiniz slaytlarla sunumlar oluşturmanıza olanak tanır . Şu anda toplantılar, sergiler ve etkileşimli destek materyaline ihtiyaç duyan herhangi bir etkinlik için en iyi araçtır.

excel veri sayfası

Microsoft Excel

Sayfalar, tablolar, grafikler oluşturmanıza, denklemler, formüller ve çok daha fazlasını gerçekleştirmenize olanak tanıyan bir hesaplama aracı . İş ve profesyonel düzeyde, kullanıcılarına sunduğu çok sayıda işlev nedeniyle en çok kullanılan programlardan biridir. Bugün içinde yapılabilecek her şey için kendi programlama dili olarak kabul edilmeye başlandı.

OKUMA  Instagram Hesabımda İki Adımlı Kimlik Doğrulama veya Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir

Microsoft Outlook

Outlook, iş, profesyonel veya kişisel tüm kişilerinizle bağlantıda kalmanızı sağlayan çevrimiçi bir mesajlaşma sistemidir . İçinde e-posta gönderebilir, alabilir, arşivleyebilir, kişilerinizle doğrudan sohbette yazabilir ve çok çeşitli yapılandırmalar gerçekleştirebiliriz.

Microsoft Office paketi ile tam olarak geliştirebilmek için tüm güncellenmiş sürücülere sahip olmak, böylece istediğimiz farklı eylemleri tatmin edici bir şekilde gerçekleştirebilmek önemlidir.

Otomatik güncellemeler neden etkin?

Windows her zaman mümkün olan en iyi hizmeti sunmaya çalışır, bu nedenle tüm programlarını her zaman mümkün olduğunca güncel tutmaya çalışır . Bunun nedeni, mevcut özellikleri iyileştirmenin yanı sıra mevcut olabilecek hataları ortadan kaldırmayı ve daha iyi bir deneyim sağlamayı hedeflemesidir.

Güncellemeleri kontrol etmenin yanı sıra onları indirdiğinizden emin olmanın can sıkıcı görevinden kaçınmak için Windows, Microsoft Office paketini güncelleyen otomatik bir sisteme sahiptir . Dikkat edin, PC veya cep telefonu indirebilmek için internete bağlı olduğu sürece otomatik güncellemeler yapılır .

Microsoft Office için otomatik güncellemeleri nasıl devre dışı bırakırım?

Otomatik güncellemelerin nasıl devre dışı bırakılacağını bilmeden önce, bize ne sunduklarının farkında olmak önemlidir. Güncellemeler iyileştirmelerdir , programın kullanımını iyileştirmek için yapılan değişikliklerdir. Bununla birlikte, durumunuz birçokları gibi olabilir: bir güncellemeden veri depolamak için daha fazla alanınız yok.

Windows'un başlatıldığı ekran

  • Başlat menüsünde kontrol paneline veya doğrudan Ayarlar’a gitmemiz gerekecek .
  • Güncelleme ve güvenlik simgesini ararız . Üzerine tıklayacağız.
  • Solda mevcut tüm seçenekleri göreceğimiz bir pencere görüntülenecektir. Windows Update bölümüne gideceğiz .
  • Ardından Gelişmiş Seçenekler yazan yere tıklayacağız .
  • Yeni güncelleme hizmetleri sun kutusunun işaretini kaldırmamız gerekecek . Ve hazır!

Ayrıca doğrudan kontrol paneline gidebilir ve bu yapılandırmayı nasıl istediğimize göre farklı seçenekler bulacağımız Windows Update’i arayabiliriz .

Tüm Microsoft Office paketinden tam olarak yararlanmanın en iyi yolu, tüm izinlere sahip olmamız için Windows’un etkinleştirilmesidir . Umarım bu bilgiler size çok yardımcı olmuştur, bir dahaki sefere kadar ağlarınızda paylaşmayı unutmayın !

OKUMA  Bilgisayarımdaki veya Cep Telefonumdaki Programları Kullanmadan Bir Word Belgesini Ücretsiz Olarak PDF'ye Dönüştürme veya Dönüştürme