Skip to content

Minecraft veya Çok Oyunculu modda iki veya daha fazla Kişi Nasıl Oynanır

Temmuz 7, 2022

On yıldan fazla bir süredir Minecraft, her yaştan oyun pazarındaki en önemli ve popüler oyunlardan biri olarak kaldı , eleştirmenlerce beğenildi ve tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olarak birçok ödül kazandı.

Kendini bir endüstri devi olarak kuran , hayatta kalma modundan yaratıcı moda kadar çeşitli oyun modlarıyla açık dünya oyunu olarak sonsuz yaratıcı olanaklarıyla kendi kültürünü yaratan Minecraft, kendi ayarladığınız kullanıcı zevklerine mükemmel şekilde uyar. Kendiniz ve hayal gücünüzün sınırları dışında hiçbir yükümlülük altına girmeden hedeflere ulaşın.

Minecraft’ta Çok Oyunculu Modda İki veya Daha Fazla Kişi Nasıl Oynanır?

Oyunun tam potansiyeliyle keyfini çıkarmanın yollarından biri, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz ve bu olasılıklar dünyasında her türlü macerayı yaratabileceğiniz ve mekaniği ve büyük yapıları ile yaratıcılığınızın patlamasına izin verebileceğiniz ortak bir dünyadır .

Bu, bu inanılmaz oyunun bize sunduğu birçok seçenekten biridir , Minecraft’ta veya çok oyunculu modda iki veya daha fazla kişiyle nasıl oynanacağını bilmekle ilgileniyorsanız, oyunun parmaklarınızın ucuna getirdiği tüm seçenekleri öğrenmek için okumaya devam edin.

  Mevcut bir çok oyunculu oyuna katılın

  Bu seçeneği kullanmak için öncelikle tarayıcınıza giderek çok oyunculu mod için bağlanabileceğiniz bir sunucu bulmalısınız. Bu sunucular arasında MinecraftServers.org, MinecraftServers.org, PlanetMinecraft.com’u ziyaret edebilirsiniz.

  Bir sunucu seçmeden önce oyun sürümünüzün sunucununkiyle uyumlu olduğundan emin olun. Ayrıca oyun türüne, beyaz listeye, nüfusa, PvP’ye ve etkinlik süresine göre hangisinin aradığınız deneyim için daha uygun olduğunu öğrenmek için sunucunun açıklamasını kontrol etmeniz önerilir.

  Gireceğiniz sunucuyu seçtikten sonra , genellikle Bilgi bölümünde bulunan IP adresini bulun, adresi seçin ve kopyalayın. Adres kopyalandıktan sonra oyunu başlatın ve “Multiplayer” seçeneğini seçin ve orada IP adresini kopyalayacağınız “Sunucu ekle” seçeneğine tıklayın. Bitirmek için, eklenen sunucuyu seçin ve ona bağlanmak ve oynamaya başlamak için “Sunucuya katıl” seçeneğini işaretleyin.

  OKUMA  WhatsApp'ta Yazma, Çevrimiçi ve Son Kez Ne Anlama Geliyor?

  Oyuna girdikten sonra sunucunun kurallarına uyduğunuzdan emin olun ve oyundan atılmamak için başka bir oyuncunun kreasyonlarını yok etmeyin veya değiştirmeyin. Yabancılarla oynadığınız için dikkate almanız gereken bir diğer küçük detay, kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınmanız tavsiye edilir.

  Yerel bir oyuna katılın

  Bu seçenek, aynı yerel ağa bağlı olan yakın arkadaşlarınızla veya aynı ağda değillerse bir VPN aracılığıyla oynamanıza olanak tanır. Her şeyden önce, bağlanabilmek için tüm oyuncuların aynı Minecraft sürümüne sahip olduğundan emin olmalıyız, farklı sürümleri olması durumunda, Minecraft başlatıcısını başlatın ve profili düzenleme seçeneğini kullanacağınız sürümü seçebilirsiniz.

  Ardından bilgisayarlardan birinde dünyayı oluşturacaksınız , bir kez duraklatma menüsünde oluşturulduğunda çok oyunculu oyunu yapılandırmak için “LAN’da Aç” seçeneğini seçin, yapılandırma tamamlandıktan sonra sunucuyu oluşturmak için “Bir LAN dünyası başlat” a basın .

  Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra bilgisayarın oyunu tarayabilmesi için diğer takımların oyunu Multiplayer’da açmaları gerekir, oluşturulan dünya göründüğünde oyuna başlamak için “Sunucuya girin” e tıklayın.

  Çoğu durumda oyuna başlarken oyuncular birbirinden ayrılır. Eğer amacınız birlikte oynamaksa, dünyanın yaratıcısı herkesi aynı yere ışınlayabilir, sohbeti açmak için T tuşuna basmanız ve oyunculara katılmak için “/tp Playername Hostname” yazmanız yeterlidir, bu işlemi tüm üyelerle tekrarlayın. kalkış.

  Çok oyunculu modun dışında, Minecraft’ın internet bağlantısı olmadan tek başına oyunun keyfini çıkarmanız için sunduğu birçok seçenek bulunuyor . Bunlar, arkadaşlarınızla keşfetmekten ve inşa etmekten zevk almak ve öğrenmek için çok oyunculu oynamak için bugün en kolay ve en çok kullanılan iki seçenek.