Skip to content

Minecraft’ta Pürüzsüz Taş Nasıl Elde Edilir veya Üretilir Pürüzsüz Taş ile Neler Yapılabilir?

Ağustos 8, 2022

Minecraft’ta uzman olmak için oyunda başarılı olmak için size sunulan tüm hileleri ve büyüleri bilmeniz gerekir. Son zamanlarda popüler hale gelen püf noktalarından biri de pürüzsüz taş yapmayı öğrenmek.

Minecraft’ta Pürüzsüz Taş Nasıl Elde Edilir veya Üretilir Pürüzsüz Taş ile Neler Yapılabilir?

  Zanaatkarlık nedir?

  Farklı malzemelerin karışımından nesneler oluşturmak için kullanılan bir Minecraft modudur . Prosedür için genellikle çalışma masaları, işçiliği masaları veya fırınlar kullanılır.

  Minecraft’ta pürüzsüz taş nasıl elde edilir veya üretilir?

  Neye ihtiyacım var?

  • Taş blokları almak için bir kazma , tahta bir kazma fazlasıyla yeterli. Diğer bir alternatif ise diğer ülkelerde bilindiği gibi parke taşı veya ijarro taş blokları elde etmektir.
  • Bir fırın . Sigara içen veya yüksek fırın olamaz.
  • Kömür , alev çubukları veya ahşap.
  • çalışma masası

  Taş nasıl alınır?

  Taşların mağaralarda veya derinlere kazılarak elde edilmesinin en yaygın olduğu yer. Bulabildiğiniz kadar çok bulun ve parke taşı mı yoksa taş mı olduğu önemli değil, daha sonra taşa dönüşebilir.

  inşaat için pürüzsüz taş bul

  Kömür veya odun nasıl elde edilir?

  Odun, Minecraft dünyalarındaki herhangi bir ağaçtan elde edilebilir . Kömür madenleri çıkarılarak kömür elde edilebilir.

  Nasıl fırın alabilirim?

  Fırını yapabilirsiniz ve iyi olan şey, bunu yapmak için çok fazla malzemeye ihtiyacınız olmamasıdır. 8 sıradan taş bulun ve bunları işleme masasına yerleştirin.

  Taşları yerleştirmenin doğru yolu ortadaki hücreyi boş bırakmaktır . Fırınla ​​sadece zanaat yapmakla kalmaz, aynı zamanda yemeklerinizi pişirmek, cevherleri eritmek, bitkileri yakmak vb. için de kullanabilirsiniz.

  Fırını kullanmak için en çok tavsiye edilen kömür ve bazı durumlarda kurutulmuş deniz yosunu bloklarıdır. Fırın inşa modu, yaratıcı modda ve hayatta kalma modunda çalışır.

  Pürüzsüz taşı kır

  Envanterdeki gerekli tüm malzemelerle birlikte pürüzsüz taş oluşturma işlemine başlıyoruz. Tüm üretim sürecini başlatmak için Minecraft hesabınıza erişin .

  • Fırını seçin ve taş blokları karelerden birine yerleştirin.
  • Diğer alana odun , alev çubukları veya kömürü yerleştirin.
  • Oluşturma işlemi hemen başlar ve sahip olduğunuz blok sayısına bağlı olarak biraz zaman alabilir.
  • Arnavut kaldırımı veya sürahi blokları yerleştirdiyseniz, fırına koyduğunuzda taş bloklar haline gelirler, bu yüzden onları pürüzsüz taşa dönüştürmek istiyorsanız işlemi fırında tekrarlamanız gerekir .
  OKUMA  Photoshop ile Metni Kolayca Vektöre Dönüştürme veya Dönüştürme

  Pürüzsüz taşla neler yapılabilir?

  Pürüzsüz taş pürüzsüz bir dokuya sahiptir ve genellikle farklı kullanımları vardır. En yaygın olanı ev dekorasyonudur . Pürüzsüz taşla, inşaatta çok düzgün bir sonuç veren pürüzsüz plakalar yapılır.

  pürüzsüz taştan bir ev inşa et

  Minecraft’ta konaklar ve ortaçağ kaleleri gibi pürüzsüz taşlı etkileyici yapılar var. Pürüzsüz taşın elde edildiği taştan altın gibi metalleri eritip külçeye dönüştürmek için kullanılan yüksek fırın yapılabilir.

  Minecraft’ta neden pürüzsüz taş oluşturamıyorum?

  Bazı kullanıcılar ağlarda ve oyun forumlarında şikayet ediyor. Hiçbir şekilde düzgün taş yapamayacaklarına atıfta bulunmuşlardır.

  Oyun içindeki bu hata çok ses getirdi ve yaratıcılardan herhangi bir telaffuz yok. Ancak, birkaç kullanıcı arızaya neyin neden olduğunu araştırma görevini üstlenmiştir.

  İlk paket, pürüzsüz taşların yaratıcı modda ve hayatta kalma modunda üretilebileceği, ancak beta modunda yapılamayacağıdır . Kömür ve odunla düzgün taş yapılmaya çalışılmış ama bir türlü yapılamamıştır. Minecraft oynamak için en iyi seçenek, bunu premium bir hesapla yapmaktır .

  Yüksek fırın veya brülör de kullanılamaz. Fırın, pürüzsüz taş oluşturmak için kullanılabilecek tek araçtır.