Skip to content

Mobil Cihazımı Kilitlediğimde WhatsApp Web’in Bağlantısı Neden Kesiliyor? Çözüm

Şubat 17, 2021

WhatsApp Web, bir tarayıcıdan veya bilgisayardan uygulamaya giriş yapmanızı sağlayan ek bir yöntemdir . Bu yöntemin tüm işlevleri doğrudan aynı uygulama tarafından kontrol edilir, bu nedenle doğrudan cep telefonunuza bağlanır ve onu bir Web istemcisi olmaktan çıkarır. Bilmeniz gerekiyorsa , mobil engellendiğinde WhatsApp Web’in bağlantısı neden kesiliyor ? aşağıda bunun hakkında konuşacağız.

Çözüm: Mobil Cihaz Kilitlenirken WhatsApp Web Bağlantısı Kesiliyor

Bu işlev, sunucudan indirdiğiniz, doğrudan akıllı telefonunuzdan Web’e yüklediğiniz tüm konuşmaları ve görüntüleri görme yeteneğine sahiptir. Öyle ki yakınınızda cep telefonunuz yoksa onu kullanamayacaksınız . Bu nedenle, mobil kapalıysa veya WhatsApp Web çalışmıyorsa , web sayfasında size rahatsızlık verebilecek bir hata gösterecektir.

WhatsApp Web, mesajlar, sesli notlar ve multimedya dosyaları gönderip almak için çalıştığı için işlevsellik açısından oldukça eksiksizdir . Ancak, konum paylaşma, video görüşmeleri yapma, verilere danışma, hikaye yükleme, yayın oluşturma, kişi ekleme gibi yürütülemeyen bazı işlevler vardır .

Bu ek sistemi cep telefonunuzda kullanma imkanı, ofisinizdeki faaliyetlerinizi bilgisayarınız ile gerçekleştirmenize ve eş zamanlı olarak WhatsApp’ınızı kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Telefonu açmanıza gerek kalmadan size rahatlık sağlar ve hiç kimse başvurunuzu kontrol ettiğinizi bilemez.

WhatsApp Web’in mobil ile bağlantısı neden kesildi?

Cep telefonunun bilgisayara olan bağlantısının sürekli olarak kesilmesi mümkündür, bu farklı nedenlerle olur. Bunlardan biri akıllı telefonumuzun enerji tasarrufu modunda olması olabilir .

Bu mod, cep telefonunun belirli işlevlerinin düzgün çalışmamasını engeller. Bu anlamda bu seçeneğin devre dışı bırakılması ve telefonun şarj edilmesi önerilmektedir.

Başka bir durumda, cihazın ekranı kapandığında veya engellendiğinde WhatsApp Web bağlantısı kesilir ve bununla aynı anda kablosuz ağ bağlantısı kesilir. Anında, hem WhatsApp arasındaki bağlantının kesildiğini hem de uygulamanın bir hata oluşturmasını sağlayan şey. Bu arızayı çözmek için, cep telefonunuzdaki bir işlevi devre dışı bırakmanız yeterlidir ve çözülecektir.

OKUMA  Cetvelin Kelimeye Nasıl Koyulacağı (Örnek)

Bunu yapmak için akıllı telefonunuzun menüsünde ‘Ayarlar’a girmeniz ve’ Wifi ağları’nı seçmeniz gerekir, mevcut tüm kablosuz ağları gösterecektir. Ekranın üst kısmında, gelişmiş’i bulun ve ardından etkinleştirmek için ‘ WIFI’ı dinlendirmeyi açık tut ‘ seçeneğini seçin . WhatsApp Web’e tekrar giriş yapın ve sorunun çözüldüğünü doğrulayın.

Bu hatanın meydana gelmesi çok yaygındır ve tam olarak belirli bir akıllı telefon modelinde veya belirli bir işletim sisteminde değildir. Bu nedenle, hatanın, genel olarak sistemi etkileyen uygulamanın dahili bir konfigürasyonundan kaynaklanması mümkündür.

Doz, WhatsApp Web bağlantısının kesilmesinin nedeni de olabilir

6.0 sürümündeki Android işletim sistemi, özellikle pil tasarrufu için Doze adı verilen yeni bir Google aracı içeriyordu . Bu araç sayesinde cep telefonumuz, akıllı telefon yatay bir yerde sabit kaldığı sürece pilden tasarruf etmek için işlemci saatini düşük frekansta bırakarak çalışmasını neredeyse maksimuma indirir.

Android 6.0’a sahipsek ve bu başarısızlığı yaşıyorsak , ideal olan Doze’yi devre dışı bırakmaktır ve sorunun nasıl çözüldüğünü göreceksiniz . Aşağıdaki adımları takip edelim: ‘Ayarlar – Batarya’ bölümüne gidiyoruz, ‘batarya’ optimizasyonunu seçiyoruz, optimize edilmemiş bölümde ‘tüm uygulamaları’ seçiyoruz. İndirmiş olduğunuz ve hafızanızda aktif olan tüm uygulamaların bulunduğu bir menü görüntülenecektir.

‘WhatsApp’ı seçin, optimize etmek veya optimize etmemek için size iki seçenek sunan yeni bir bildirim penceresi açılacaktır. İkinciyi seçin ve Tamam’a tıklayın. Tüm menüden çıkın, uygulamanızı açın ve WhatsApp Web’i kullanmak için ilgili adımları uygulayın. Bağlantının kurulmasını bekleyin ve uygulamayı normal şekilde kullanın .

Bu prosedürle sorunun çözüldüğünü göreceksiniz, bunun yalnızca Android 6.0 için özel olduğunu unutmayın . Elinizde yoksa, diğer sürümler bu enerji tasarrufu aracını içermediğinden, açıkça faydalı olmayacaktır.

Pil açısından size faydalar sağladığı gibi, Android telefonunuzun farklı uygulamalarında da bu tür bir rahatsızlık yaratabilir.

OKUMA  'Samsung Galaxy J1 Açılmıyor' - Çözüm