Mozilla FireFox'tan Google Chrome'a ​​Yer İmlerini Alma ve Verme

Ocak 12, 2022

Mozilla FireFox tarayıcınızda çok sayıda yer işaretiniz varsa ve kaderiniz nedeniyle Google Chrome'a ​​veya düşündüğünüz en iyi internet tarayıcısına geçmeniz gerekiyorsa veya yer işaretlerinizi başka herhangi bir tarayıcıda kullanmak istiyorsanız, göstereceğiz sen nasıl yapacağını.

Birçok durumda ilk bakışta bırakılabilecek içeriğe sahip Web sayfaları bulduğumuz için, bu özel işlevi yerine getirirken yer imlerinin birçok insan için vazgeçilmez araçlar olduğunu anlıyoruz .

Mozilla Firefox'tan Google Chrome'a ​​Yer İmlerini Alma ve Verme

Bu yüzden yer imlerini kullanmaya başvurduk ve aynı içeriğe ihtiyacımız olduğu için başka bir zamana bıraktık , yer imleriyle ilgili harika bir şey, internet tarayıcılarını güncellemek zorunda kalmadan kullanabilmenizdir .

Google Chrome'u internet bağlantısı olmadan da kullanabileceğiniz, bu da yer imlerinin bir özelliği olduğu yorumlandı.Normalde, internet olmadan kaydedilen sayfaları sadece burada saklanan önbellek verilerini kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

Yer imlerinin ne kadar yararlı olduğu inanılmaz, bu yüzden burada nasıl yapacağınızı keşfederken, yer imlerini Mozilla FireFox'tan Google Chrome'a nasıl içe ve dışa aktaracağınızı öğretiyoruz, böylece onlara her zaman sahip olursunuz.

  Dizin

   Mozilla FireFox'tan diğerlerine yer imlerini aktarmak için adım adım

   Açıkçası, yapmanız gereken ilk şey PC'nizden Mozilla FireFox'a girmek, içeri girdikten sonra sağ üstteki dört satıra gidin, tıkladığınızda seçenekler listesinin görüneceği " Yer İmleri " ni seçeceksiniz .

   Tıkladıktan sonra farklı seçenekler göreceksiniz, sadece " Tüm yer imlerini göster " i seçin , hemen küçük bir pencere göreceksiniz ve en üstte " İçe aktar ve yedekle " seçeneğini göreceksiniz .

   Yine bir seçenekler listesi gösterecek.Siz sadece bizim fonksiyonumuz olan " dışa aktar "ı seçin , yani Mozilla Firefox'tan yer imlerini (favorileri) kaldırın.Dışa aktara tıkladığınızda, işletim sistemimizin tipik penceresi görünecektir. , dosyayı kaydederken kullandığımız.

   Burada, kaydedilecek her dosya gibi, özel bir ad seçiyorsunuz ve onu PC'nizde kaydetmek istediğiniz yeri buluyorsunuz, tebrikler, zaten Mozilla Firefox ihracatçı yer imlerimiz var, şimdi bunları Google Chrome veya diğer tarayıcılara yerleştirmeye devam edeceğiz .

   OKUMA  .Mpg Uzantılı Dosya Nedir? Cep Telefonumda veya Bilgisayarımda Nasıl Açılır veya Oynatılır?

   Yer imlerini Google Chrome'a ​​aktarmak için adım adım

   Aslında, Mozilla Firefox tarayıcısından yer imlerini (favoriler) dışa aktarmayı zaten öğrendiyseniz, bunları Google Chrome'a ​​nasıl yerleştireceğinizi zaten biliyorsunuz , tam olarak nasıl yapılacağını zaten biliyorsunuz .

   " Dışa aktarma " ile aynı adımları uygulamanız yeterlidir, ancak seçmeniz gereken fark " içe aktarma " dır , işletim sistemimizin tipik penceresi açıldığında, özel dosyanızı yalnızca kaydedilmiş " yer imleri " ile bulmanız yeterlidir ve Kabul et'i tıkladığınızda , istediğiniz tarayıcıda zaten mevcut olacaklardır .

   Her zaman yer imlerinize sahip olmak için diğer öneriler

   Ayrıca yer imlerinizi her zaman Google hesabınızla senkronize edebilirsiniz , çünkü hemen hemen her tarayıcıda hesabınızda oturum açabilirsiniz, yalnızca dışa ve içe aktarırken , bunların olduğundan emin olmak için daha önce senkronize etmeniz gerektiğini unutmayın. hepsi saklanır..

   Sonra bu yapılır, Mozilla Firefox, sadece Chrome'a ​​gidiyorsunuz ve açılır menüde sağ üstte “ yapılandırma ” seçeneğini göreceksiniz, ardından sadece “ Google hizmeti ve senkronizasyonu ” na tıklayın. Tarama verilerini senkronize etmek için bir Google hesabınızın olması veya oluşturmanız önemlidir.

   Bu adım bittiğinde, sadece hesabımızla senkronize etmek istediğinizi seçersiniz tabii ki "Yer İmleri" kutularını zaten işaretli olarak işaretlersiniz sadece " Senkronizasyonu Etkinleştir "e tıklayın ve bu kadar, işaretlediğiniz hizmetlere sahip olacaksınız. hesabınızda saklanan Yer İmleri, Çerezler, Diğerleri arasında Geçmiş olabilir.

   Mozilla FireFox'tan Google Chrome'a ​​veya diğer tarayıcılara yer imlerini içe ve dışa aktarma adımları çok benzerdir, bu nedenle bilgisayarınızın açılmaması gibi kazaları önlemek için bunları öğrenmenizi , ezberlemenizi veya kaydetmenizi öneririz. bir başkası, Google hesabınızı senkronize etmeden yer imlerinizi başka herhangi bir bilgisayarda tutabilirsiniz . Başarılar!

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin