Nedir, ne için ve Google Drive nasıl çalışır? Fonksiyonlar, Önem ve Alternatifler

Kasım 9, 2021

Google, bu yüzyılda şimdiye kadarki en önemli araçtır, onsuz, bildiğimiz gibi toplum aynı olmazdı. İnternet üzerinden çalışmasına rağmen, Google, web üzerinden yaptığımız işlerin büyük çoğunluğunun ana çekirdeğidir , tüm insan süreçlerini biraz daha kolaylaştırır ve kullanıcı üretkenliğini önemli ölçüde artırır.

Sadece bir web tarayıcısı olarak değil, aynı zamanda her tür iş, eğitim veya sosyal aktivite için sonsuz sayıda çevresel uygulama ile tüm kişisel elektronik cihazlar için tamamlayıcı bir araç olarak çalışır.

Özellikle, içinden Google Drive'ın sanal depolama hizmetleri , ücretsiz depolama alanı 15 GB sunuyor ayrıca, Premium planları ile genişleyen herhangi olmadan emrinde Google uygulamalarına geri kalanı ile ekip çalışması için bir entegrasyon aracı olarak işlev imkanı ile Google kullanıcılarına rahatsızlık.

Google Drive'ın sanal depolama hizmetleri ile, içine kaydettiğiniz herhangi bir belge veya dosyaya herhangi bir cihazdan kolayca erişebilir, arayüzü aracılığıyla kısa sürede PC'den Google Drive'a video yükleyip indirebilir , at tıpkı istediğiniz formattaki diğer dosya türleri gibi.

Google Drive platformu içinde, sadece bilgi depolamak için kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir platformdur olarak Google Drive Google Formlar kullanılarak bir anket yapmak otomatik olarak kaydedilir herhangi bir kişisel cihazdan kolayca erişmek bulut içinde ve paylaşır.

Bu şekilde, Google Drive, Google için kullanıcılarına sunduğu araçlar çok yönlü en biridir , bir ekip olarak mağaza bilgilerini ve iş mümkündür platformu üzerinden kim Google Drive'a kaydedilmiş dosyaların açılması veya görüntüledi biliyorum bu yüzden, kullanıcının olası siber saldırılardan haberdar olması mümkündür.

Artık Google Drive'ın dahili depolama hizmetlerinin sunduğu tüm avantajları göz önünde bulundurarak, uygulamanın potansiyelinden tam olarak yararlanmak için tüm çevresel araçlarını bilmek önemlidir . Bunu akılda tutarak, bugünün makalesinde size Google Drive'ın ne için olduğunu ve nasıl çalıştığını, işlevlerini, önemini ve alternatifini anlatacağız.

OKUMA  Bir Tablet Nasıl Daha Fazla Ses veya Yüksek Ses Yapılır

  Dizin

   Nedir, ne içindir ve Google Drive nasıl çalışır?

   Google Drive, dosyaları buluta yüklemek ve Gmail'den, Google Fotoğraflar'dan ve Google'ın çevrimiçi araçlarının geri kalanından bilgi kaydetmek için 15 GB ücretsiz depolama alanına sahip, tüm Google kullanıcıları tarafından kullanılabilen ücretsiz bir sürümü olan Google'ın orijinal sanal depolama hizmetidir .

   Google Drive hizmetleri temel olarak özel bilgileri Google yazılımı tarafından tamamen korunan bir bulut içinde depolamak için çalışır ve aynı zamanda Google'ın ofis araçları paketini çevrimiçi olarak çalıştırmak , grup çalışmasını teşvik etmek ve bunları değiştirmeyi ve farklı kişilerle paylaşmayı daha kolay hale getirmek için çalışır. kullanıcılar.

   Anlaması kolay ve web üzerinden kullanımı tamamen kolay bir platforma güvenen Google Drive, tüm araçları elinizin altında ve bulunması kolay olan diğer herhangi bir uygulama gibi çalışır , tek fark, içindeki değişikliklerin bir buluta kaydedilmesidir. elektronik.

   Fonksiyonlar, önem ve alternatifler

   Mevcut ücretsiz depolamaya ek olarak, Google Drive'ın içerdiği ana işlevler , platform aracılığıyla gruplar halinde paylaşmak ve çalışmak için çevrimiçi dokümanlar oluşturmak ve bunları zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre herhangi bir formatta indirmek ve bunları indirme olanağı sağlamaktır. belgelere istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman erişin.

   Nüfusun büyük bir bölümünün sorunsuz bir şekilde evden çalışmasının giderek daha uygun hale geldiği göz önüne alındığında, kendisini günümüzün en önemli araçlarından biri olarak konumlandırıyor. Özellikle çevrimiçi belge düzenlemeye ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak paylaşmaya izin veren bu araçla .

   Şu anda, Google Drive gibi ücretsiz planlara sahip , özellikle MEGA, iCloud ve Dropbox gibi en tanınmış ve güvenli hizmetler olan çok çeşitli çevrimiçi depolama hizmetleri bulunmaktadır.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin