Nedir ve kendimizi bir TCP saldırısından nasıl koruruz? Sıra Tahmin Saldırısı

Kasım 13, 2021

Günümüzde bir mobil cihazımız veya kişisel bilgisayarımız varsa farklı web sitelerini veya sosyal ağları ziyaret etmemiz çok normal . Ancak çok önemli bir konuyu gözden kaçırıyoruz ve bağlanırken güvenlikten başka bir şey değil.

Çünkü bir bilgisayar virüsünün veya başka bir saldırı türünün kurbanı olabiliriz ve bunu size bu yazıda anlatacağız. Bu yüzden ne olduğunu ve kendimizi bir TPC saldırısından, dizi tahmini saldırısından nasıl koruyabileceğimizi anlatacağız .

Ve cihazlarımızdan büyük miktarda kişisel bilgi aldığımız için bilgisayar korsanları için mükemmel bir hedef haline geliyoruz. Yalnızca hesaplarımızdan veya ağlarımızdan değil, aynı zamanda banka hesaplarıyla ilgili verilerden de. Bu nedenle, bu koruma konusunu çok hafife almamamız ve örneğin kendimizi bir Kötü Amaçlı Yazılım virüsünden nasıl koruyacağımızı bilmemiz önemlidir .

Ancak bir TCP saldırısına atıfta bulunduğundan ve hiç duymadığınız için ne olduğunu bilmiyor olmanız çok olasıdır . Kötü Amaçlı Yazılım veya Truva atı virüsleri gibi diğer terimlere daha aşina olduğunuz için , ancak bu makalenin amacı budur. Daha sonra size bu tür saldırılar ve onlardan korunmak için yapmanız gerekenler hakkında tüm detayları vereceğiz.

  Dizin

   TPC saldırısı nedir

   TCP, İspanyol iletim kontrol protokolünde , gönderici ve alıcı arasında bağlantı kuran , böylece bilgilerin bu şekilde iletilebildiği anlamına gelir. Bunun için sıra numarası, hedef port ve kaynak port hakkında bilgi içeren bir segment veya veri paketi kullanılır.

   Bir TPC saldırısı veya bir tahmin ve sıra saldırısı , bir TPC bağlantısında kullanılan paketlerde kullanılan sıra numarasının tahmin edilmesi anlamına gelir. Ve bununla ne elde edilecek, daha sonra orijinalin yerini alabilmek için söz konusu paketlerin sahtesini yapın. Bu tür saldırılar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır ve bunlara karşı hazırlıklı ve korunmalıyız.

   OKUMA  Kolayca Çevrimiçi Kino Nasıl Oynanır

   Bu nedenle, bilgisayar korsanının görevi, onu taklit etmek için ana bilgisayardan gönderilecek sıra numarasının ne olduğunu bilmektir . Ve bu şekilde, çok iyi hazırlanmış bir tuzak gördüğünüz gibi, hedef ana bilgisayara sahte bir paket gönderin, ancak bu nasıl mümkün olabilir? Saldırganlar, ana bilgisayarları gözetlemek ve paketlerini kaynak IP adresine göndermek için kullanabilir.

   TCP saldırılarını nasıl önleyebiliriz?

   Gördüğünüz gibi, bağlantımız bu tür TCP saldırılarına karşı savunmasız olabilir ve o zaman kendimizi onlardan nasıl koruyacağımızı bilmemiz gerekir. Ve bu tam olarak size bu makalede yapmayı öğreteceğimiz şey. Her şeyden önce, bir dizi tahmini saldırısından korunmak için ağınızı korumanız gerekir.

   Hedef ana bilgisayarın, aldığı gerçek paketleri ve sahte paketleri tanımlayabilmesi önemlidir. Ve bunun gerçekleşmesi için zaman farkları ile bilgi gönderilebilir. Bu sayede aldığınız sıra numarasını karşılaştırmanız ve sahte bir veri paketi almanızın önüne geçmeniz mümkündür .

   Kendinizi TCP veya dizi tahmini saldırılarından korumanın bir başka çok kolay yolu da bir Güvenlik Duvarı uygulamaktır. Harici paketlerin geçişini engelleyen, Router'ınızı bunun için yapılandırarak bunu başarabilirsiniz .

   Ağa bağlanan herhangi bir bilgisayarın bu tür TCP saldırısına karşı savunmasız olacağını bilmeniz önemlidir. Bu nedenle bunları güncel tutmanız ve korunabilmeleri gerekecektir. Ve bu şekilde ne olduğunu ve kendinizi bir dizi tahmini saldırısından veya TCP'den nasıl koruyacağınızı öğrendiniz .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin