Skip to content

Netflix Hesabıma Bağlı Bir Cihazı Nasıl Kaldırırım ve Bağlantısını Tamamen Kaldırırım

Eylül 3, 2022

Netflix, kod koymak, hesabınızı bloke etmek veya bunlardan başka bir tanesi hesabınıza hangi cihazların bağlı olduğunu görebilmek gibi çok önemli güvenlik biçimlerine sahiptir . Bu nedenle, hesabınıza kimin ve nereden bağlandığı artık mümkün. Eh, sadece bu değil, bu fonksiyon ile uygulaması çok basit bir yöntemle artık hesabınıza kayıtlı olmayan cihazları da görebilirsiniz.

Akışlı televizyon çok moda olduğu için, bir hesap oluşturma ve aynı zamanda bir Netflix hesabını birkaç kişi arasında paylaşma fikri çok yaygın hale geldi. Elbette bu, birden fazla cihazın aynı anda kullanılabilmesi için uygun bir plan seçilmesini gerektirir. Her kullanıcı için fazla zorlanmadan bir profil oluşturmak bile aslında oldukça basittir.

Netflix Hesabıma Bağlı Bir Cihazı Nasıl Kaldırırım ve Bağlantısını Tamamen Kaldırırım

Ne olursa olsun, bir noktada Netflix şifreniz diğer bilinmeyen kişilerin eline geçebilir. Bu nedenle, hesabınızla bunun olmayacağından emin olmak için, hangi cihazların ona bağlandığını kontrol etmek en iyisidir.

Ayrıca, platformun, görüntüleme geçmişinin başlıklarını kontrol etmenize ve bağlı kişilerin IP adreslerini kontrol etmenize izin vererek onları hesabınızdan silebilme seçeneğiniz de vardır. Her ne kadar olursa olsun, anlatacağımız aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz.

cihazı hesabımdan kaldırma

Netflix hesabınıza bağlı cihazları görüntüleme ayarları.

 • 1. Adım: Netflix hesabınızda oturum açın
 • Adım 2: Bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan girerseniz, “Profil” yazan yere ve ardından “Hesap” yazan yere tıklayın.
 • Adım 3: Mobil cihazınızdan girmeye karar verirseniz , monitörünüzün sağ üst köşesinde bulacağınız üç yatay çubukla işaretlenmiş “Daha Fazla” yazan yere tıklayın. Ardından Mobil Uygulama sizi kendi tarayıcınızdaki Netflix ayarlarına yönlendirecektir.
 • Adım 4: ardından “Geçmişi görüntüle” seçeneğini seçin.
 • Adım 5: Burada olmak, son zamanlarda izlediğiniz tüm programları görselleştirebileceksiniz. Bu, her şeyin yolunda gittiğini kontrol etme fırsatıdır ve bu süreçte son zamanlarda gerçekleşen oturumları kontrol edebilirsiniz.
 • Adım 6: “ Son cihaz etkinliği” yazan yere girin , orada hesabınıza yapılan tüm girişleri görebilirsiniz.
 • Adım 7 : Bir kez burada, son kullanım tarihine ve IP adresine erişebileceksiniz, her cihazda hesabınıza en son erişildiği siteyi görebileceksiniz. Ayrıca, hesabınıza girdikleri en son cihazın ne olduğunu da öğrenebileceksiniz.
OKUMA  Herhangi Bir Samsung Cihazını Kablosuz Olarak Etkinleştirme ve Şarj Etme

Son olarak, eksik olan şey, hesabınıza bağlanan cihazın bir akrabanıza, tanıdıklarınıza veya onayınız olmadan bağlanan bir yabancıya ait olup olmadığını öğrenmektir. Bunu yaparak, şimdi hesabınızdan silebilirsiniz.

netflix hesabımı kurma

Netflix hesabınızdan herhangi bir cihazı kaldırma prosedürü.

 • İlk olarak: Netflix hesabınızı girmelisiniz.
 • İkincisi: Bilgisayarınızdan “Profil” yazan yere tıklayın ve ardından “Hesap” seçeneğini seçin. Oradayken Netflix, prosedüre devam etmek için web sitesine erişmenizi sağlar.
 • Üçüncüsü: “Ayarlar” bölümüne ulaşana kadar aşağı kaydırın ve “ İndirme cihazlarını yönet ” yazan yere tıklayın .
 • Dördüncüsü: Hesabınızdan sileceğiniz cihazı aramaya başlayın ve bulduğunuzda “ Cihazı sil ” yazan yere tıklayın.
 • Beşinci: Böyle bir cihazı Netflix hesabınızdan gerçekten kaldırmak istediğinizi onaylamaya devam edin ve işlem tamamdır.

Yukarıda açıklanan tüm adımları gerçekleştirdikten sonra, daha önce seçtiğiniz cihaz Netflix hesabınızdan silinmiş olacak ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın artık ona erişemeyecektir . Ek olarak, cihazdaki tüm indirmeler kaldırılacak ve siz onları tekrar eklemediğiniz sürece indirme ve akışa izin verilmeyecektir.