Skip to content

Netflix’i televizyonumda izlemek ve Senkronize etmek için Mobil Cihazımı nasıl kullanırım?

Ağustos 7, 2022

Video akışı, içerik tüketmenin yeni yoludur ve kullanımı herhangi bir multimedya platformunda daha sık hale gelmektedir. Netflix’i TV’de izlemek ve senkronize etmek için bir mobil cihaz bile kullanabilirsiniz .

Bu yeni dizi ve film izleme modu, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde basitleştirdi. Şimdi ne görmek istediklerine ve nasıl görmek istediklerine karar veriyorlar . En uzman, uzaktan kumanda olarak kullanmak için TV ve telefon gibi iki cihazı birleştirir.

Netflix’i televizyonumda izlemek ve Senkronize etmek için Mobil Cihazımı nasıl kullanırım?

Bazıları içeriği oynatabilmek için telefonu TV’ye bağlar . Bağlama olasılığı, sahip olduğunuz TV türü, cep telefonu türü ve her ikisinde de bulunan konektör türleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır.

  Netflix’i televizyonumda izlemek ve senkronize etmek için Android veya Apple cihazımı nasıl kullanırım?

  tel kullanma

  TV’niz eski bir TV ise, kesinlikle bir kablo üzerinden doğrudan bağlantıya ihtiyacınız olacaktır . Ancak önce ne tür konektörler kullanabileceğinizi kontrol edin.

  tv'yi cep telefonuna bağlama

  • TV’nin video çıkışlarını kontrol edin. Daha yeni olanların HDMI konektörleri vardır , ancak genellikle USB-C, mikro HDMI ve eskileri VGA gibi konektörlere de sahiptir.
  • Bu bir iOS cihazıysa, uyumlu bir bağlantı kitine ek olarak 11.2.6 veya üzeri bir sürüme sahip olmak gerekir.
  • Cep telefonunuzdan Netflix hesabınıza erişin ve TV’ye bağlamak için kabloyu kullanın.
  • TV’nin doğru yayın kanalında olduğunu doğrulayın. Bulmak için Kaynak veya AV TV tuşunu kullanın.

  Bağlantı için kullandığınız kablo tipine ve kabloların uyumluluk düzeyine bağlı olarak altyazıların iletiminde ve görüntü kalitesinde farklılıklar görebilirsiniz . Bazen telefonda iletilenlerin bir kopyası olarak görülebilir ve daha düşük kalitede gösterilebilir, ancak bu altyazıları herhangi bir dilde olmasına rağmen yapılandırabiliriz.

  Chromecast’i kullanma

  Multimedya içeriğini düşük bir maliyetle görüntülemek için günümüzde en çok kullanılan cihazlardan biri . HDMI konektörleri olduğu sürece, geleneksel bir TV’yi Smart TV’ye dönüştürmenin pratik bir yoludur.

  OKUMA  Yahoo!'da Gönderilen ve Alınan Silinmiş Postalar veya E-postalar Nasıl Kurtarılır! Posta

  Chromecast, WiFi bağlantısı olan Android telefonlar ve 4.1 veya sonraki sürümlü tabletlerle uyumludur . Ayrıca iOS 7.0 veya daha üstünü çalıştıran iPhone, iPod ve iPad ile uyumludur.

  Bazı kablolarda Chromecast yerleşik olarak bulunur. Bu teknolojiyi şimdiden dahil etmeye başlayanlar Polaroid, Sony, Toshiba, Vizio, Sharp, Philips ve Skyworth.

  • İlk kez kullanıyorsanız Chromecast’i önceden yapılandırın .
  • Uygulamayı açın ve telefonunuzdan Netflix hesabınızda oturum açın .
  • Uygulamadan iletme simgesini seçin.
  • Kullanılabilir cihazların bir listesi görüntülenir, içeriği oynatmak için kullanmak istediğiniz TV’yi seçin.
  • Şimdi diziyi veya filmi seçin ve oynatmaya başlayın.

  Ekranınızı paylaşın ve telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanın

  Bazı TV’ler, Netflix hesabınızı telefonunuzla senkronize etme ve onu uzaktan kumanda olarak kullanma özelliğine sahiptir. Bu, her iki cihaz da aynı WiFi ağına bağlanabiliyorsa mümkündür.

  telefonu netflix uzaktan kumandası olarak kullanma

  • Netflix hesabınızı TV ve telefonda paralel olarak açın .
  • Mobil uygulamadan yayınla düğmesini seçin
  • İçeriği oynatmak istediğiniz TV’yi seçin.
  • Filmi veya diziyi seçin ve oynat düğmesine basın .
  • Artık içeriği cep telefonunuzdan dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

  İçeriği TV’de oynatmak için diğer alternatifler

  Chromecast, telefonunuzun ekranını TV’de yayınlamanıza olanak tanır, ancak size daha geniş seçenekler sunan başka seçenekler de vardır. Amazon Fire TV, Apple TV ve Roku gibi cihazlar var .

  HDMI kablosu ve İnternet aracılığıyla bağlanırlar ve Netflix içeriğini TV’nizde oynatmanıza olanak tanırlar. Uzaktan kumanda, uygulama desteği ve kendi mağazasına sahip olmaları, film ve dizileri mümkün olan en yüksek kalitede izleme olasılığını artırır, bu nedenle Netflix’i indirip TV’nize veya Smart TV’nize yüklemek için bekler ve tüm hizmetlerden yararlanırsınız.