Notları ve Randevuları Kaydetmek için Excel'de Bir Takvim Nasıl Oluşturulur veya Yapılır

Aralık 1, 2021

Microsoft paketindeki, özellikle Excel'deki programların çok yönlülüğü konusunda şüphe yoktur, çünkü başlangıcından bu yana birçok alanda çok faydalı bir araç olmuştur. Aynı şekilde günümüzde basit işleri verimli bir şekilde gerçekleştirmek için basit çözümler sunmaktadır .

Bu yazıda, notları ve randevuları kaydetmek için bir takvim oluşturmayı veya yapmayı öğrenerek yeni bir Excel işlevi öğreneceğiz . Bu programın en büyük avantajlarından biri şablonları , zamandan tasarruf etmenizi sağlayan önceden tasarlanmış bir formata hızlı bir şekilde sahip olmanızı sağlar.

Notları ve Randevuları Kaydetmek için Excel'de Bir Takvim Nasıl Oluşturulur veya Yapılır

  Dizin

   Excel'de takvim nasıl oluşturulur veya yapılır?

   Belirli randevuları ve notları yazmak için bir takvim çok etkili bir organizasyon yöntemi olabilir, bu nedenle başka araçlarınız olmasa da kendinize ait bir takvime sahip olmanız mümkündür.

   Excel'de bunu hızlı ve daha uzun olmak üzere iki şekilde yapmak mümkündür . Ancak, bu son yolla, birinci yöntemin şablon kullanımından oluştuğunu da göz önünde bulundurarak, takvimin toplam biçimi üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz.

   Şablonları kullanma

   Takvimi bu şekilde yapmak size format olarak çok zaman kazandıracak ve istediğiniz her şeyi yazmaya başlayabilirsiniz. Bu en iyi seçenektir çünkü şablonda değişiklikler bile yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

   • "Dosya" sekmesine ve ardından "Yeni" ye tıklayacağınız ana Excel sayfasına gireceksiniz .
   • O anda açılır pencerede Excel'de belge oluşturmak için kullanılabilecek tüm şablonları göreceksiniz. Bir format seçebilmek için "Takvim" bölümünü aramamız gerekecek.

   • Ardından , aylık, haftalık takvimler vb. gibi farklı tasarımları bulacağımız takvim yapmak için mevcut tüm şablonları göreceğiz . İndirmek için size en uygun olanı seçeceksiniz.
   • Son olarak, şablonun indirilmesini onaylamak için "İndir" seçeneğine tıklayacaksınız .
   • Şablon indirildikten sonra, istersek düzenlemeye başlayabilmemiz için elektronik tabloda görülecektir.
   • Bu noktadan sonra, takvim formatına bize görünen detayları ve yıl olarak gerekli olanları vermeye başlıyoruz.
   • İstediğiniz detayları vermeyi bitirdiniz ve işte! Sen edecek olan Excel'de kendi takvim kayıt randevuları ve notlara.
   OKUMA  Samsung J1, J2, J3, J5 ve J7'de Fener Nasıl Etkinleştirilir

   Gördüğünüz gibi, şablonları kullanmak çok kolay ve tasarım yaparken çok zaman kazandırıyor. Şablonların kullanımıyla, gündem oluşturmak gibi başka şeyler de yapabilirsiniz.

   manuel olarak

   Excel'de manuel olarak bir takvim yapmak için sıfırdan başlamanız gerekir, bu yüzden sadece en baştan istediğiniz formatı vermek istiyorsanız bu şekilde yapmalısınız. Bu şekilde yapmanın tek avantajı budur, aksi takdirde şablonların kullanılması daha çok tavsiye edilir.

   • Başlamak için Excel'e gireceğiz ve boş bir elektronik tabloda tüm hücreleri seçmek için sol üstteki tıklayacağız. Bu şekilde, "Hücreleri biçimlendir" seçeneğini seçmek için sağ tıklayacağız .

   • "Sayı" sekmesinde "Metin" ve ardından "Tamam" ı seçeceğiz . Bu, hücrelerdeki metni düzenlenmeden çalışmak içindir.
   • Şu andan itibaren, takvimi elektronik tablodaki hücrelerle şekillendirmemiz gerekecek. Takvimin ölçüsünü yapmak için on dört sütunlu ilk dört satırı seçeceğiz. "Başlat" bölümünde "Birleştir ve ortala" yapmamız gerekecek
   • Ardından istediğimiz ayın adını koyabiliriz, örneğin "Nisan". Bu noktada, "Giriş" sekmesinden harflerin stilini ve boyutunu, arka planı ve diğerlerini değiştirebiliriz.
   • Artık takvimi daha da özelleştirmek için önceden seçilen sütunları yeniden boyutlandırabiliriz. Sayıları ayın günlerine eklemek için "Başlat"taki sınır aracını kullanmamız yeterli .

   Göz önünde bulundurulması gereken minimum ayrıntıları ekleyerek süreç biraz daha karmaşık olabilir . Öte yandan, daha fazla kontrol için takvim hücrelerine koşullu biçimlendirme bile uygulayabilirsiniz .

   Aynı şekilde, Excel'de aile ağaçları oluşturma gibi daha spesifik etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz . Bu aracın çok işlevli olduğu ve yeni yardımcı programlarını öğrenmeyi bırakamayacağımız açıktır .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin