Skip to content

Outlook’tan Gönderilen Bir E-posta Nasıl Silinir, İptal Edilir veya Gönderilmez

Eylül 5, 2022
görünüm postasını sil

Bir e-posta hesabına sahip olmak çok önemlidir, çünkü bu sayede diğer uygulamalarda hesaplara erişebilir veya hesaplar oluşturabiliriz. Ayrıca kimliğinizi doğrulayabilmeniz veya önemli bilgileri farklı formatlarda alabilmeniz de gereklidir. Ancak bazen farklı nedenlerle bir e-posta gönderirken bir hata yapabiliriz ve ardından iptal etmek istiyoruz ve nasıl olduğunu bilmiyoruz. Bu nedenle aşağıda size Outlook’tan gönderilen bir e-postanın nasıl silineceğini, iptal edileceğini veya geri çekileceğini öğreteceğiz.

görünüm postasını sil

Bildiğiniz gibi Microsoft son yıllarda bazı değişiklikler yaptı ve bunlardan biri de Hotmail’den Outlook’a mail değişikliği oldu . Ancak, her gün onu kullanan çok sayıda kullanıcısına her zaman aynı hizmetleri sunmak. Bu, işlevlerinin büyük çoğunluğunun nasıl çalıştığını bildikleri anlamına gelmese de, burada size öğreteceğiz.

Kaç kez Outlook üzerinden bir e-posta göndermek istediğimizde ve bunu başka bir alıcıya gönderirken ciddi bir hata yaptığımızı fark ettiğimizde olmadı. Bu yüzden o postanın gönderilmesini iptal etmenin veya ortadan kaldırmanın mümkün olup olmadığını merak ediyoruz . Cevap evet ve Hotmail’i yeni Outlook’a güncellemek kadar basit olacak .

Outlook’tan Gönderilen Bir E-posta Nasıl Silinir, İptal Edilir veya Gönderilmez

  Bir e-postanın gönderilmesini iptal etmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar

  Bu yazımızın girişinde daha önce de belirttiğimiz gibi , yanlışlıkla yapmış olduğumuz bir e-postanın başka bir alıcıya gönderilmesini silmek veya iptal etmek mümkünse . Ancak iki şartın yerine getirilmesi gerekecek, aksi takdirde iptal mümkün olmayacaktır. Her şeyden önce, söz konusu e-posta, onu alan alıcı tarafından açılmamalıdır.

  İkinci koşul ise sizin ve alıcının Microsoft Exchange veya Office 365 hesabınızın olması ve bu doğruysa aşağıda sıralayacağımız adımları uygulayabilirsiniz. Ancak, e-postayı mümkün olan en kısa sürede silmeniz de önemlidir, böylece alıcının önce onu açmaması için daha iyi bir şansınız olur.

  OKUMA  Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar hesabımı nasıl boşaltabilir veya temizleyebilirim

  Postayı kaldırma veya göndermeyi kaldırma adımları

  İlk adım, Outlook postanızda oturum açmaktır. Birçok kullanıcı Outlook’a ihtiyaç duymadan Hotmail’e giriş yapabilir. Hesabımıza girdikten sonra gönderilen posta tepsisine gidiyoruz ve silinecek postaları buluyoruz.

  Bir sonraki adım, söz konusu e-postaya çift tıklamak ve şimdi pencerenin sol kısmına gidiyoruz ve içlerinde “Mesaj” seçeneğine tıklayacağız. Ardından “Diğer eylemler” seçeneğini arayacağız ve seçeceğiz.

  Şimdi farklı seçenekler göreceksiniz ve bizim durumumuzda “ Mesajı kurtar ” seçeneğine tıklayarak seçmelisiniz. Bu işlem sizi yanlışlıkla gönderilen mesajı silmemiz gereken seçeneğin bulunduğu yeni bir pencereye götürecektir. Bu seçenek de “Bu mesajın okunmamış kopyalarını sil” seçeneğidir.

  “Her alıcı için kurtarma işleminin işe yarayıp yaramadığını söyle” adlı seçeneği etkinleştirmeniz önemlidir. Ve bunun için o seçeneğin yanındaki onay kutusunu işaretlemeniz yeterlidir. Bu seçenek aktifken, gönderilen e-postalarınızın alıcı tarafından ne zaman görüntülendiğini öğrenebileceksiniz.

  görünüm postasını iptal et

  Ve işte, Outlook’tan gönderilen bir e-postayı silmek veya iptal edebilmek için yapmanız gereken tek şey bu. Gördüğünüz gibi, eve yazılacak bir şey yok ve yapması çok kolay, tıpkı Outlook hesabınızdaki şifreyi değiştirmek gibi.

  Ve bu şekilde, size az bilinen bir seçenek konusunda rehberlik edebileceğimiz başka bir ilginç öğreticinin sonuna geldik. Ve basit adımlarla Outlook’tan gönderilen e-postayı nasıl sileceğinizi veya iptal edeceğinizi öğrendiniz .