Özel LinkedIn InMail Mesajları nedir ve nasıl çalışırlar? - Kesin Kılavuz

Aralık 1, 2021

Şirketinizde profesyonel veya ticari kariyerinizi genişletirken, proje yapmanın yeni yollarını ararken iyi bir ağa sahip olmak önemlidir. Bu nedenle, LinkedIn gibi şirketler, profesyoneller arasındaki iletişimi ve her iki taraf için de faydalı olan anlaşmaları kapatma fırsatını destekleyen sosyal ağlar vardır .

Bu makalede, LinkedIn platformunda bir iç iletişim biçimi öğreneceğiz: InMail mesajları . Ne oldukları ve nasıl çalıştıkları ile bunları kullanmanın avantajları hakkında konuşacağız. Bu şekilde, size büyük ölçüde yardımcı olabilecek bu LinkedIn hizmetini neden işe almanız gerektiğini daha iyi anlamaya çalışacağız.

  Dizin

   LinkedIn Özel InMails nedir?

   Kullanıcılar arasındaki iletişim LinkedIn için önemli bir şeydir, bu nedenle ücretsiz bir hesap yalnızca aynı ağa ait kullanıcılar arasında mesaj göndermenize izin verir . Başka bir deyişle, yalnızca ağlarındaki diğer profesyonellere mesaj gönderebilirler. İstediğimiz herhangi bir kullanıcıya mesaj göndermemiz mümkün değildir.

   Tüm bu bilgiler, derinleşmek istemeniz durumunda LinkedIn yardım mesajlarından edinilebilir . InMail mesajları, Premium kullanıcılarının , kişi ağlarının bir parçası olup olmadıklarına bakılmaksızın, doğrudan başka bir LinkedIn üyesine mesaj göndermesine olanak tanır . Dediğimiz gibi, bu özellik sadece Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

   Ancak, başka bir üyeye mesaj göndermenize mutlaka izin vermez. Üye, mesajlarını kimseden almayacak şekilde yapılandırmış olabilir .

   Öte yandan, LinkedIn InMail mesajları , konuda yalnızca 200 karakter ve ana metinde 2.000 karakter kabul eder . Bu, mesajları alan diğer kullanıcıların, onlarla iletişim kurmak istediğiniz şey hakkında doğru ve özlü bir okuma yapmalarını sağlar.

   LinkedIn özel InMail nasıl çalışır?

   LinkedIn'de bir Premiem hesabına sahip olarak, platformda daha hızlı gelişmenizi sağlayan belirli avantajlara sahip olma fırsatına sahipsiniz. Bunlardan biri, ağınızda olsun ya da olmasın, kişi listenizde olmayan tüm kullanıcılara InMail mesajı gönderebilmektir. Hatta isterseniz Açık Profil Premium işleviyle sözleşme yapabilir ve tüm üyelerden mesaj alabilirsiniz.

   Öte yandan, InMail mesajlarının sınırlı miktarda kredisi vardır. Bunlar, diğer hesaplara mesaj göndermenize izin verenlerdir. Bunlar , platformdaki aylık aboneliğinize göre hesaplanır ve LinkedIn tarafından atananlardan daha fazlasını satın alamazsınız.

   OKUMA  Tek Bir Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Yüklenir veya Yerleştirilir

   LinkedIn'de bir InMail mesajı göndermek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

   • Mesaj göndermek istediğiniz LinkedIn üyesinin profilini bulun.
   • Kartvizitinizdeki Daha Fazla ... düğmesine basın .
   • Menüden Mesajlar'ı seçin.
   • Varsa konu alanını doldurun.
   • Metin kutusuna gönderilecek mesajı yazın.
   • Gönder'e basın .

   LinkedIn Premium ve InMail mesajlarını işe almanın faydası nedir?

   Hizmetlerimizi arayan bir firmadan iş teklifi gelmesini bekleyebilmek için profilimizin mümkün olduğunca eksiksiz olması gerekmektedir . LinkedIn profilimize kurslar, sertifikalar ve diplomalar ekleyerek başlamalıyız , o zaman daha çekici olmanın başka ücretli yolları da var.

   Kişi ağınızı genişletmenin bir başka ücretsiz yolu , daha kayıtlı profesyonellere sahip olmak için onları tüm sosyal ağlarınızdan içe aktarmaktır . Bu , profilinizi çekici hale getirmenin yanı sıra doğruluğunu artırmanın başka bir yoludur . Ancak, ağınızı verimli bir şekilde geliştirmenin daha kolay bir yolu InMail mesajlarını kullanmaktır.

   Mesaj göndermek her zaman iki taraf arasında en iyi iletişim aracı olacaktır, bu nedenle daha fazla itibarlı üyelere mesaj gönderebilmek profilinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır . Aynı şekilde diğer profesyonellere özel mesaj gönderebilmek daha iyi iş teklifleri bulmanın kapılarını aralıyor.

   Kurmayı planladığınız farklı kişiler üzerinde kontrol sahibi olmak için LinkedIn'deki mesajlarınızı nasıl yöneteceğinizi ve yöneteceğinizi bilmeniz önemlidir . Umarım bu bilgiler size çok yardımcı olmuştur.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin