Photoshop'ta Bir Fotoğrafı veya Yüzü Adım Adım Karikatüre Dönüştürme

Haziran 27, 2021

Genellikle bulanık ve odak dışı fotoğrafları veya genel olarak görüntüleri düzenlemek için bir program kullanmak istediğimizde , hangisinin beklentilerimizi karşılayacağını düşünmeye başlarız. Ancak çoğu kullanıcının beğenisine kendini konumlandıran program Photoshop olmuştur. Bu yazıda size bir fotoğraf veya yüz karikatürü yapmak için bu programı nasıl kullanacağınızı öğreteceğiz .

Bir fotoğrafı karikatüre dönüştürmek istiyorsanız, bunun çok fazla iş ve dolayısıyla çok zaman alabileceğini ve uygun bilgiye sahip değilseniz çıldıracağınızı unutmayın. Ve eğer doğru dilde değilse , dili daha iyi hale getirmek için değiştirebiliriz .

Photoshop'ta Bir Fotoğrafı veya Yüzü Adım Adım Karikatüre Dönüştürme

Photoshop programı , resim veya fotoğrafta harika düzenlemelere izin vereceğinden, bu efektlerle çok hızlı ve kolay bir şekilde çalışmanıza olanak tanır .

Bu program, bir metni bir vektöre dönüştürmenize , görüntünün veya fotoğrafın sunduğu ayrıntıları iyileştirmenize veya düzeltmenize olanak tanır . Ayrıca ilkokulda size verdikleri resim derslerini de unutmamalısınız.

Peki, örneğin belirli fırçaların ne için kullanıldığını veya yüzün koyu ışıkla veya gölgelerin etkisiyle geliştirmek istediğiniz kısımlarının ne olduğunu anlamanız gerekir .

Görselin veya fotoğrafın her etkisinin baskıda aşılmaması gerektiğine dikkat edilmelidir. Eh, gerçekten yakalamak istediğiniz şeyle alay ederdim, çünkü istediğiniz kişi özünü ve zarafetini kaybetmeden vurgulamaktır.

Dizin

  Bir fotoğrafı veya yüzü karikatüre dönüştürmek için hangi Photoshop aracını kullanabilirim?

  Bir fotoğrafı veya görüntüyü karikatüre dönüştürmek için sonsuz sayıda program kullanabileceğinizi, ancak bunların çoğu hantal ve çalışılması zor olduğunu hatırlamak önemlidir.

  Bu nedenle , fotoğrafları çok fazla baş ağrısı olmadan didaktik ve basit bir şekilde değiştirmenize izin veren Photoshop'u öneriyoruz .

  Değişikliğe başlamak için, bunların iyi bir çözünürlükte olması gerektiğini aklımızda tutmalıyız.

  Ek olarak, fizyonomileri iyi tanımlanmalıdır, böylece program karikatürde vurgulanacak yüz özelliklerini iyi detaylandırabilir, çünkü eğer iyi bir çözünürlüğe sahip değillerse , program özünü yakalayamayacaktır .

  OKUMA  İnternet mi Extranet mi Daha İyi? Özellikler, Avantajlar ve Dezavantajlar

  Fotoğrafımızı karikatür haline getirmeye başlamadan önce Photoshop programını indirip açmamız gerekiyor . Daha sonra bilgisayarın içindeki belgelerimize gideceğiz ve fotoğrafımızı arayacağız. 'Aç' seçeneğine tıklayın ve bu şekilde görüntü program içinde görünecektir.

  Fotoğraf göründüğünde kullanacağımız 'Pen' adlı araca tıklayacağız . Yan menüdeki pencerenin sol kısmında bulacağız. Görüntü içinde daha detaylı çalışmak istiyorsanız, daha iyi görebilmek için görüntüyü yakınlaştırmalısınız.

  Bir fotoğrafı veya yüzü karikatürize etmek için kalem aracı nasıl kullanılır?

  Resim Photoshop program ekranına geldikten sonra fotoğrafın etrafını çizmeye geçiyoruz . Çizgi filmin olabildiğince profesyonel olmasını istiyorsanız, betimlemeye gittiğinizde büyük bir hassasiyete sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

  Hangi konturlar çizilmelidir? Saçın, alnın, kulakların, yani yüzün tüm çevresinin dış hatlarını çizmelisiniz. Akılda tutulması gereken şey, sadece derinin olduğu yerde çizilmesi gerektiğidir.

  Bu görevi tamamladıktan sonra, seçime dönüştürmek için kontrol tuşlarına ve enter'a basın. Görüntünün daha düzgün görülebilmesi için 'kenar seçimi' seçeneğini vermeliyiz ve böylece cilt ve saç çevresindeki her şeyi gözden geçirmiş oluyoruz.

  Bu, düşündüğünüz kriterlere göre sabitlenir yani bu seçenekleri görüntünün sahip olmasını ve korumasını istediğiniz özelliklere göre ayarlarsınız.

  Sağ alt kısımda 'tek renk' seçeneğini seçeceğiz , burada tasarladığınız karikatüre en uygun cilt tonunu seçeceğiz.

  Şimdi pen tool ile geri döneceğiz ve belirli gölgeleri yerleştirmek istediğimiz alanları seçeceğiz.

  Son olarak saçlar için 'hızlı seçim aracı' seçeneğini seçiyoruz ve gözlerle ilgili olarak 'seçim aracı' kullanılacak. İki oval çizin ve ardından bunları renkle doldurmaya devam edin .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin