Photoshop'ta Bir Görüntüyü Kolay Şekilde Döndürme, Çevirme veya Döndürme

Eylül 16, 2021

Günümüzde, sürekli teknolojik gelişmeler sayesinde, çok çeşitli düzenleme araçlarıyla bir fotoğrafta bizi rahatsız eden en küçük ayrıntıyı düzeltmek giderek daha kolay hale geliyor . Özellikle Adobe'nin grafik tasarım konusunda uzman olmak için mümkün olan tüm uygulamaları sunan fotoğraf, görüntü ve tasarım düzenleme yazılımı ile .

Photoshop'ta Bir Görüntüyü Kolay Şekilde Döndürme, Çevirme veya Döndürme

Adobe'de fotoğraf düzenleme hakkında konuştuğumuzda, özellikle Windows PC'de bulanık ve odak dışı fotoğrafları düzeltmek ve düzenlemek için mükemmel bir araç olan Photoshop'a atıfta bulunuyoruz ve bu programın tüm işlevleriyle beğeninize olmayan herhangi bir ayrıntıyı rötuşlayın programda pratik yapmak için harcadığınız zamana bağlı olarak entegre ve kullanımı kolaydır.

Adobe düzenleme araçları paketi alırken Ve durumunda, bu tadı ve ihtiyaçlarını takım elbise, sen ki varsayılan bir yapılandırma ile birlikte gelir kolayca ve hızlı bir Adobe Photoshop CC dilini değiştirmek , diğer temel ayarlara ek olarak, birlikte hedef olmasıdır programı kullanmanız daha rahat ve daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Photoshop ile düzenleme olanakları sınırsızdır, hatta mevcut araçlarla yapabileceğiniz tüm değişikliklerle fotoğrafınızın mükemmel olması için bir kişiyi veya nesneyi bir fotoğraftan çıkarmak veya çıkarmak bile mümkündür . O zaman sadece kişisel kullanım için değil, profesyonel kullanım için de ideal bir uygulama olmak , siparişlerle para kazanmak.

Her türlü etkileyici tasarımı yapabileceğiniz bir düzenleme aracı olmasına rağmen , tüm işlevler tamamen basit olmadığı için bunun için çok zaman harcamanız gerektiğini unutmayın.

Bununla birlikte, bunu öğrenmekle ilgilendiğiniz sürece, burada Nasıl Yapılır'ı Keşfedin'de en temelden en karmaşığa kadar çok çeşitli eğitimlerimiz var, bu tamamen sizin ona verdiğiniz özveri meselesidir. Bu nedenle, bu makale ile size Photoshop'ta bir görüntüyü nasıl kolayca döndüreceğinizi, çevireceğinizi veya çevireceğinizi öğreteceğiz .

OKUMA  Word'de Rozet Nasıl Yapılır (Örnek)

  Dizin

   Photoshop'ta bir görüntüyü çevirin

   Photoshop, platformunda görüntüleri hem yatay hem de dikey olarak çevirme seçeneğine sahiptir. Öncelikle düzenlemek için görseli açmanız ve sağ taraftaki panelde kilit ikonuna tıklayarak katmanın kilidini açmanız gerekmektedir .

   Şimdi çevirmek istediğiniz görüntüyü seçmelisiniz ve menü çubuğunda Düzenle'yi ve ardından Serbest dönüştürme'yi seçin , ayrıca CTRL + T klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz. Görüntünün etrafında bir çerçeve göründüğünde, üzerine sağ tıklayın ve Seçenekler açılır penceresinde -up penceresinde, sonunda yatay çevirme ve dikey çevirme seçeneklerine sahip olacaksınız.

   Photoshop'ta bir görüntüyü döndürme

   Çevir seçeneğinde olduğu gibi, Photoshop'ta Serbest Dönüştürme aracını kullanarak görüntüleri döndürebilir ve ardından fareyi görüntünün köşesine getirerek, her iki köşe yönünde iki oklu bir simge belirir ve görüntüyü kolayca döndürebilirsiniz. sadece oka tıklayın ve resmi sürükleyin.

   Ayrıca, 15º'den 15º'ye döndürmek için SHIFT tuşunu kullanarak bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz . Öte yandan, serbest dönüştürme aracını kullanarak bir görüntüyü belirli bir açıda döndürebilir ve ardından üstteki çubukta açı kutusuna -180º ile 180º arasında bir değer girebilirsiniz.

   Diğer döndürme seçenekleri

   Gördüğünüz gibi, Photoshop araçları ihtiyaçlarınızı karşılamak için kapsamlıdır . Photoshop aracılığıyla bir görüntünün birden çok yönünü döndürme seçeneğine sahibiz, genellikle en yaygın olanları:

   • Bir veya daha fazla katmanı döndürün , ardından görüntünün tüm içeriğini döndürün .
   • Bir görüntü içindeki şekilleri, metinleri veya maskeleri ayrıntılı bir şekilde döndürün .
   • Farklı bir açıdan görüntülemek için görüntünün bakış açısını döndürün .
   • Döndürme aracını, yalnızca görüntü katmanına tıklayarak bir görüntüyü döndürmek için araç çubuğunda bulunan El aracıyla veya M ve R klavye kısayollarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin