Skip to content

PicsArt ile Fotoğrafların Arka Planını Adım Adım Kaldırma veya Değiştirme

Şubat 17, 2021

Bazen bir fotoğraf çektiğimizde mükemmel olduğu ortaya çıkıyor; Ancak arka planı gördüğümüzde , bulanık olduğunu veya belirtilen arka plan olmadığını fark ettiğimizde düzeltmek istiyoruz ve PicsArt hakkında konuşurken fotoğrafın kaldırılması tavsiye edilmez. Yani bu fotoğrafların arka planını PicsArt ile değiştirmeniz veya kaldırmanız gerekirse ; o zaman dikkat edin çünkü burada nasıl yapılacağını açıklayacağız.

PicsArt ile Fotoğrafların Arka Planını Adım Adım Kaldırma veya Değiştirme

Bu uygulamadan görüntüleri güvenle değiştirebilirsiniz ve bunlar şaşırtıcı bir şekilde çok çarpıcıdır; Odak dışı fotoğrafları düzeltip düzenleyebileceğimiz , onlara renk verebileceğimiz, diğerleri arasında TikTok, kolaj, Snapchat gibi özellikle görüntü tipi değişiklikleri için çalışan çok sayıda araca sahip olması nedeniyle . ..

Görüntülerin görüntülenmesinde sorun olması durumunda; PicsArt, özellikle bu tür modifikasyonlar için cep telefonlarında kullanılacak doğru uygulamadır. Arka planları, istediğiniz veya daha önce geri yüklediğiniz eski fotoğraflarla bile değiştirebilirsiniz , ancak ona çok daha iyi ve daha taze bir dokunuş vermek istersiniz.

PicsArt ile resimlerden arka planı nasıl değiştirebilir veya kaldırabilirim?

Unutulmaması gereken ilk şey, bu uygulamanın yalnızca cep telefonları ve tabletler gibi mobil cihazlarda çalıştığıdır. Cep telefonundan fotoğraf çekerken anında değiştirerek çok daha işlevsel hale getirme amacıyla oluşturulmuş olması nedeniyle .

Uygulamadaki fotoğraf değişikliklerini değiştirmek için, önce Play Store üzerinden cihazınıza indirmiş olmanız gerekir; korsan bir kopya değil orijinal uygulama olduğundan emin olmak için. Ve bunun için aşağıdaki talimatları izlemelisiniz:

  • Öncelikle, değiştirmek istediğiniz görüntüyü açmanız ve değiştirmek için PicsArt’a erişmeniz gerekir.
  • Bunun içine girdikten sonra, modifikasyonu için çok sayıda seçeneğe sahip olduğunu fark edeceksiniz; ama (kırpma) diyene odaklanacağız.
  • Ardından, bundan sizi (Dikey veya manuel seçim) yazan bir pencereye yerleştireceğini fark edeceksiniz.

Portre denen birinde, farklı bir renk ekleyerek arka planı kaldırmak için çıkarmak istediğiniz kısımları keserek görüntüde değişiklik yapabilirsiniz. Manuel seçim yazan birinde, otomatik olarak kesenin aksine manuel olarak kesebilirsiniz.

  • Görüntüde istemediğiniz kısımları kestikten sonra , arka planı daha sonra değiştirebilmek için PNG formatında kaydedin .
OKUMA  WhatsApp Görüntülü Görüşmesindeyken Çevrimiçi Görünüyor muyum?

Ayrıca (+) simgeli seçeneğe tıklayabilir ve ardından arka planı değiştirmek istediğiniz görüntüyü seçebilirsiniz. Ve sonra fotoğraf ekle yazan seçeneğe tıklayın.

Ekranın sağ üst kısmında yer alan, oraya tıkladığınızda, daha önce değiştirdiğimiz fotoğrafı çekmeniz yeterlidir ve PicsArt araçları ile farklı türlerde renkler ve yeni arka planlar ekleyebilirsiniz.

Ve işlemi gerçekleştirmek için PicsArt kullanarak bir görüntünün arka planını kaldırabilmek veya değiştirebilmek için bilmeniz gereken tek şey bu. Bu uygulamanın , kaliteleri ne olursa olsun görüntüleri değiştirmek için çok iyi çalıştığı unutulmamalıdır , iyileştirebilirsiniz.

PicsArt nasıl çalışır?

Muhtemelen bir uygulamayı kullanırken, indirme sayfasından bize verdikleri özelliklerle yeterli değiliz ve PicsArt’ın işlevleri hakkında çok daha fazlasını bilmek istiyoruz; Ve eğer durumunuz buysa, o zaman dikkatli olun çünkü burada nasıl çalıştığını açıklayacağız.

Uygulama hakkında açık bir argüman, bir cep telefonundaki fotoğrafları uygulama ile değiştirerek kişiselleştirilmesine izin vermesi: filtreler, düzeltmeler, kenarlıklar, metinler, maskeler, emojiler, renk ayarları ve çok daha fazlası ; Ancak bununla ilgili en çok sorulan sorulardan biri, benzer işlevlere sahip diğer uygulamalardan daha iyi olup olmadığı?

Bu tür sorular, sayfaya zarar verme korkusuyla neredeyse hiçbir zaman yanıtlanmaz; ancak görüntüleri değiştirmek için PicsArt kullanmanın artıları ve eksileri hakkında size bir veya iki fikir verebiliriz.

Artıları: PicsArt kullanarak bir görüntünün arka planını neredeyse mükemmel bir şekilde değiştirebiliriz, bu diğer uygulamaların hala mükemmelleştiremediği bir şey.

Eksileri: Bu kadar çok araç içermesi nedeniyle tüm cihazların yavaşlamadan indirmesi mümkün değildir ve güncellemeler ile herhangi bir görüntü değiştirme türü uygulamayı kapatmanız , o andan itibaren anlık onarımlar için fotoğraf cep telefonunda çekildi.