Skip to content

Programsız Bir YouTube Videosunda Çalan Şarkı Nasıl Bilinir ve Belirlenir

Eylül 15, 2022

Bir çoğumuzun başına geldi YouTube’da bir şarkı dinledik ve çok sevdik ama ne dendiğini ya da kimin söylediğini bilmiyoruz ama size söylüyorum ki bu sorun biz ayrıldığımızdan beri çoktan geride kaldı. çok sevdiğimiz şarkının hangisi olduğunu bilmek için size bazı ipuçları .

Programsız Bir YouTube Videosunda Çalan Şarkı Nasıl Bilinir ve Belirlenir

Tercihen herhangi bir programa başvurmadan bir şarkının adını öğrenirken en çok önerilen seçeneklerin hangileri olduğunu dikkatle inceleyeceğiz .

Bu seçenekler sizin için yeterli olmasa da, aradığınız herhangi bir şarkının adını bulmanızda kesinlikle başarısız olmayacak bir APP ile size sunacağız, pişman olmayacaksınız.

  Programsız bir YouTube videosunda hangi şarkının çaldığını nasıl bilebilirim?

  Yapmanız gereken ilk şey , söz konusu videonun yaratıcılarının kim olduğunu bulmak, çünkü bu bilgiyi bularak aradığınız şarkının adını bulabilirsiniz.

  Orta sınıf veya üst düzey bir mobil cihazınız varsa. İhtiyacınız olan her şeye zaten sahipsiniz, genellikle bu telefonlar için zaten mevcut olan bir araç olan “OK GOOGLE”ı yapılandırmanız ve etkinleştirmeniz yeterlidir, bunun yerine “HOME” veya “BAŞLAT” düğmesini basılı tutmanız yeterlidir.

  Ardından, Youtube’da veya başka bir yerde duyduğunuz şarkının bir parçasını korkusuzca söyleyin , aramanız için mevcut seçeneklerin bir listesi, şarkınızı tanımlamanız için büyük bir olasılık ile hemen görüntülenecektir .

  İlk bilgi işinize yaramazsa, başarısız olmayan bir diğeri şarkı sözlerinin, tercihen şarkının en az bir satırının kısa bir açıklamasıdır, arama motorunuza yazın ve gerisini Google’a bırakın . Bu, şarkının sözlerine dikkat etmeniz ve doğru yazmanız gereken en etkili yollardan biridir.

  İnsanların yorumlarında da arama yapabilirsiniz , ancak burada başka bir kişinin aynı şüpheye sahip olması ve soruyu sorması meselesidir, bu İpuçları çok olası değildir çünkü şansa çok bağlı olacaktır, ancak bazen işe yarar.

  OKUMA  Google Haritalar Konum Geçmişi ve Zaman Çizelgesi ile Ziyaret Ettiğim Yerleri Nasıl Görür ve Öğrenirim

  Son olarak, aynı YouTube videosundaki seçenek biraz daha az etkilidir, Daha Fazlasını Göster’e basın ve Bu Videodaki Müzik’i okuduğunuz yerde şarkıya bir referans görünecektir.

  Mevcut başka bir seçenek de Midomi sayfasını kullanmaktır, içeri girdikten sonra ‘dinlemek’, izin vermek veya kayan pencereye izin vermek için düğmeye basmanız yeterlidir, YouTube videonuza gidin ve oynatın, birkaç saniye sonra sayfaya geri dönersiniz. ve şarkı sizi tanımlayacaktır. Shazam’a benzer şekilde çalışır , ancak hiçbir şey indirmeden.

  Başta da belirttiğimiz gibi, çaldığınız şarkıyı tanımak için özel olarak tasarlanmış programları kullanma seçeneği de vardır, en çok kullanılanlar arasında Shazam programını bulabilirsiniz.

  Programlarla bir YouTube videosunda hangi şarkının çaldığını nasıl bilebilirim?

  Size daha önce verdiğimiz tüm ipuçlarını zaten denediyseniz ve bunlar sizin için işe yaramadıysa, yapılacak en iyi şey PLAY STORE’a gitmek ve bu işlevi yerine getiren mevcut uygulamaları bulmaktır, ancak bazen Play Store bunu yapmaz . cep telefonunuzda boş alan olsa bile uygulamaları indirmenize izin verir, eğer durumunuz buysa tarayıcıda APK’yı arayın.

  Kişileri ve şarkıları sesle aramak ve tanımlamaktan sorumlu olan Shazam gibi kişileri aramak ve bulmak için kullanılan uygulamalar vardır, iOS ve Android için de mevcuttur ve hatta PC için bir sürümü bile mevcuttur.

  uygulama shazam ile şarkıları keşfedin

  Her şeyi cep telefonundan yapmak için Shazam Pop-Up moduna izin vermelisiniz , bu çok basit, sadece My Shazam-Ayarlar-Shazam Açılır bölümüne gitmeniz yeterlidir ve bu kadar, aktif hale gelecektir.

  Seçenek etkinleştirildikten sonra, beğendiğiniz şarkıyı arama işlemi çok basittir, sadece şarkının videosunu aramanız, oynatmanız ve aramayı başlatmak için uygulamanın kayan simgesine basmanız yeterlidir .

  Shazam, her yerde dinlediğiniz müziği bulmanız için en iyi uygulamalardan biridir , ayrıca kullanımı çok basit bir APP’dir ve cep telefonunuzda çok az yer kaplar. Zamanla teknolojik ilerleme ile. Google her zaman görevi yerine getirmeye çalışacaktır, bu nedenle kullanıcıların taleplerini karşılayan günlük uygulamalarda yenilik yapmaya çalışır.

  OKUMA  Android için Ücretsiz The Last of Us Nasıl İndirilir ve Kurulur

  Müzik söz konusu olduğunda , Google SoundSearch arama motorunu kullanma seçeneğini tercih edebileceğiniz için çok geride değildi , bu da en sevdiğiniz müziği indirmek söz konusu olduğunda harika bir seçenek.