Skip to content

PS4, Uyku veya Dinlenme modunda hasar görmeden ne kadar süre açık kalabilir?

Eylül 30, 2022

Konsolunuzun ömrünü mümkün olduğunca artırmak ister misiniz ? O zaman kesinlikle PS4’ün dinlenme modunda hasar görmeden ne kadar süre kalacağını bilmekle ilgileniyorsunuz.

PS4, Uyku veya Dinlenme modunda hasar görmeden ne kadar süre açık kalabilir?

  PS4 dinlenme modu nedir?

  Sony şirketi, Playstation 4 için konsolu açtığınızda bulduğunuz yerde bulmanızı sağlayan bir süspansiyon sistemi uyguladı. Bir bilgisayarınkine çok benzeyen bir uyku modudur ve mümkün olduğu kadar az enerji tüketecek şekilde optimize edilmiştir.

  O nasıl çalışır?

  PS4’ü uyku modundan tekrar açtığınızda, tamamen kapatıldığında açılması yaklaşık 30 saniyenin aksine, açılması en fazla iki saniye sürer .

  Güç tüketimi düşük olmasına rağmen , tamamen kapalı bırakmakla karşılaştırıldığında hala daha yüksek bir güç tüketimidir. Bununla birlikte, sık oyuncular için daha çekici olabilecek başka avantajları da vardır.

  minimum enerji tüketimi

  Uyku modundaki Playstation 4 , arka planda HBO veya yüklü oyunlar ve sistem gibi uygulamalara yönelik güncellemeleri indirebilir ve yükleyebilir . Hatta oyunları çevrimiçi satın alabilir, indirme modunda bırakabilir ve uyku moduna geçebilirsiniz; oyun konsolu bir sonraki açışınızda hazır olacaktır.

  Sistem Güncellemesi 2.5’in uygulanmasıyla oyunlar uyku modunda askıya alınacaktır. Bu, PS4’ü açtığınızda, son oynadığınızda kaldığınız yerde olacağınız ve böylece birkaç dakika beklemekten kurtulacağınız anlamına gelir.

  PS4 dinlenme modunda ne kadar kalabilir?

  Sony, PS4’ün ne kadar süre uyku modunda kalabileceğini belirtmemiş, aksine konsolun performansını artırmak için bu işlevin kullanılmasını teşvik ediyor . Daha hızlı oynamak için mükemmel bir araçtır.

  Ancak, İnternet forumlarında çeşitli kullanıcılar arasında bir tartışma var. Bazıları PS4’ün ömrünü uzatmak için uzun süre uyku modunda tutulmasının önerilmediğini söylüyor .

  Bazıları, bir güne kadar maksimum dinlenme süresine sahip olmak için en uygun zamanı düşünür. Ancak diğerleri, herhangi bir sorun göstermeden bu modda dört güne kadar çıkabileceğini garanti eder .

  OKUMA  Hiçbir Şeyi Silmeden iPhone'umda Tam Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır

  Uyku modunun uzatılmasını tavsiye etmeyen kullanıcılar, bu özelliği kullanarak başarısızlık yaşadıklarını belirtirler . Herhangi bir zamanda herhangi bir ses duyarsanız veya aşırı ısınırsa, kullanmaktan kaçının ve arızaya neyin neden olduğunu görün.

  Uyku modunun kullanılması ne zaman önerilir?

  Bu, sık oynayanlar için önerilen bir özelliktir . PS4’ü nadiren kullananlardan biriyseniz, kullandıktan sonra tamamen kapatmak en iyisidir.

  PS4 uyku modu ile güç tüketimi nasıl optimize edilir?

  Konsolun performansını iyileştirmenin ve ömrünü uzatmanın iyi bir yolu, çalışmasını optimize etmektir. Ayrıca elektrik enerjisi tüketimini de azaltabilirsiniz .

  şarj kontrolü usb uyku modu

  PS4 menüsünden ayarlar / Güç tasarrufu ayarları / Dinlenme modunda kullanılabilen işlevleri ayarla seçeneğine gidin. Buradan aşağıdakiler gibi çeşitli uyku modu seçeneklerini değiştirebilirsiniz:

  PS4’ü ağdan etkinleştirin

  PC’den Remote Play kullanıyorsanız bu yararlı bir işlevdir , ancak sizin durumunuz bu değilse, çok gerekli olmayabilir. Sık kullanmıyorsanız kapatın.

  Boş modda internete bağlanın

  PS4’ü uyku modunda bile bağlı tutmanıza izin veren bir işlevdir. Genellikle bu modda indirme veya güncelleme yapmıyorsanız , bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

  USB bağlantı noktalarına güç kaynağı

  Bu özellik, uyku modundayken bile konsol kontrollerini yüklemek için kullanılır. Bununla birlikte, birkaç modu vardır, sürekli aktif, sadece 3 saat aktif veya devre dışı bırakabilirsiniz. En çok önerilen seçenek 3 saat, yeterli şarj süresidir.

  Uygulamayı askıya alın

  Konsolu uyku moduna aldıktan hemen sonra oyunu açmanıza veya Disney Plus’ı kaldığınız yerden izlemenize olanak sağlayan özelliktir . Devre dışı bırakırsanız oyuna hemen geri dönemeyeceksiniz ancak oyunu tekrar yüklemeniz gerekecek.