Skip to content

Resim Oynatmıyorsa ve Hiçbir Şey Akışı Yapmıyorsa HDMI’nın TV’de Çalışması Nasıl Sağlanır?

Ağustos 7, 2022

Bazen, herhangi bir markanın Smart TV’sine sahip olan bazı kişiler, görüntü, video veya sesin yeniden iletiminde arızalar yaşamaya başlar. Bu genellikle bir HDMI kablosu kullanılarak yapılan başarısız bağlantıdan kaynaklanabilir . Önceden bir öneri olarak da olsa , cep telefonunuzun ekranını Smart TV’ye de aktarabileceğinizi söylüyoruz .

Resim Oynatmıyorsa ve Hiçbir Şey Akışı Yapmıyorsa HDMI’nın TV’de Çalışması Nasıl Sağlanır?

Ancak sizin durumunuzda, TV ile bağlantı sorununuza bir HDMI kablosu kullanarak bir çözüm bulmak istiyorsunuz . Sizin durumunuzda tam olarak ne olduğunu size söylememiz imkansız olduğundan, size yavaş yavaş uygulayabileceğiniz bir dizi çözüm sunacağız. Bu şekilde olasılıkları ekarte edebilir ve arızanın kendisini bulabilirsiniz.

  HDMI kablosunun TV’nizde düzgün çalışması için ne yapabilirsiniz?

  İlgili girişi kullandığınızı kontrol edin

  Bu size ne kadar bariz görünse de, birçok kişinin HDMI girişinin ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur . Dahası, yazılım düzeyinde, görüntünün görülebilmesi için ayarlamaları gereken kanalı nasıl doğru seçeceklerini de bilmiyorlar.

  Yani bağlantınız doğru yerde olabilir ama televizyonu açtığınızda “Video 1” veya “Video” da görüntü oluyor. Yapmanız gereken ilk şeyin, ayarladığınız kanalın HDMI 1 veya bu olmazsa HDMI 2 olması gerektiğini doğrulamak olduğunu bilmelisiniz.

  Benzer şekilde, bunun sizin için işe yaramaması durumunda aşağıdaki hususları dikkate alabilirsiniz:

  • Kablonun her iki ucunda da doğru fiziksel girişte olması
  • Kablonun bütünlüğünün zarar görmemiş veya aşınmamış olması
  • TV’nizin gerekli HDMI bağlantı noktasıyla donatılmış olup olmadığını kontrol edin

  TV’nizin bu gereksinimleri karşılaması durumunda , dizüstü bilgisayarınızı bir TV’ye nasıl doğru şekilde bağlayacağınız konusunda net olmanız iyidir .

  HDMI kablosunu çıkarıp yeniden takmaya devam edin

  En basit ve en bariz çözümlerden bir diğeri ama bazen bağlanacak cihazlar arasında iyi bir bağlantı olmadığı ortaya çıkıyor. Elbette TV’nizdeki görüntü sorunlarını çözebilmek için yapmanız gerekenler:

   OKUMA  Slack Hesabıma Özel Emojiler veya İfadeler Nasıl Oluşturulur ve Eklenir

   Bu basit işlemi yaptıktan sonra TV’nizin düzgün çalışması mümkündür . Ancak bu düzeltilebileceği gibi, Samsung TV’nizin bir süre sonra kendi kendine kapanması veya yeniden başlaması da olabilir . İşin iyi yanı, bunun orada açıkladığımız çözümlere sahip olması.

   televizyondaki görüntü sorunlarını düzeltme

   Amplifikatörün durumunu ve çalışmasını kontrol edin

   Bu, HDMI amplifikatör kullanan kullanıcılar için özel bir alternatiftir . Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey, yaptığınız bağlantıların doğru olup olmadığını görmek için ekipman kılavuzuna bakmaktır.

   Başka bir durum, amplifikatörün TV’nize doğru olmayan sinyaller göndermesidir. Bu, önceki paragraflarda söylediğimiz gibi, yapılan bağlantı ve HDMI girişleriyle ilgilidir. Yani HDMI portundan bir bağlantı yaptıysanız ve yanlış kanala ayarladıysanız, hiçbir şey görmeyeceğiniz veya duymayacağınız açıktır.

   Ayrıca, bu cihazların çoğu diğer video ve ses girişleriyle birlikte gelir. Hepsi bu tür sorunlarda size yardımcı olmak ve siz TV’nin neden görüntü göstermediğini anlamaya çalışırken size geçici bir alternatif sunmak amacıyla .

   Denemeniz gereken diğer alternatifler

   Şans eseri, bu çözümlerin hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, aşağıdakileri deneyin:

   • Başka bir HDMI kablosu denemeyi deneyin
   • HDMI bağlantı noktalarının işlevsel olduğunu doğrulayın
   • TV’nin fabrika ayarlarını geri yükleyin
   • LG TV’niz HDMI ile bağlandığında görüntü vermiyorsa