Skip to content

Sadece Sözleriyle Bir Şarkı veya Adı Nasıl Bulunur?

Eylül 4, 2022

Bir şarkının adını bulmak için tek yapmanız gereken şarkı sözlerinin en azından bir kısmını hatırlamak. Gerisi internetin büyüsü ve internette bulacağınız çeşitli araçlar ve püf noktaları ile halledilecektir.

Çoğu zaman çok sevdiğimiz bir melodiyi aniden hatırlarız ve örneğin Spotify’dan indirmeye çalıştığımızda şarkının adını hatırlamadığımızı fark ederiz .

Sadece Sözleriyle Bir Şarkı veya Adı Nasıl Bulunur? – Basit Hile

İyi haber şu ki, bu aksiliği çözmenin birkaç yolu var ve ayrıca tamamen ücretsiz. Ve tek ihtiyacın olan küçük bir kafiyeyi hatırlamak. Bütün gün kafanda tekrar ettiğin ve onu bulma isteği uyandıran aynı şey.

  Şarkıları bulmak için Google ve Youtube

  İlk seçenekler ve ayrıca kullanımı en kolay olanı Google ve YouTube’dur . Ve Google her şey için veriyor ve YouTube çok geride değil.

  Her iki marka da kardeş olduğu için, bunu ele alma şekli oldukça benzer, bunu varsaymak zor değil. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, arama çubuğunu bulmak ve şarkı hakkında hatırladığınızı yazmak. Bütün bir kıtanın gerekli olmadığını , küçük bir kafiye ile fazlasıyla yeterli olduğunu unutmayın .

  bir şarkıyı sadece bir cümleyle tanımla

  “Ara”ya basın ve size farklı seçenekler sunan çeşitli arama sonuçları göreceksiniz, böylece cevap olarak düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Yerleştirdiğiniz şarkının tabiri doğru ise bu iki arama motorunun ilk tekliflerinde aradığınızı bulmanız büyük olasılıktır.

  Google’da arama yapsanız bile, sizi YouTube’a yönlendirmesi çok olasıdır ve umarız canlı veya çeşitli sanatçılar tarafından icra edilmiş veya resmi video gibi birkaç versiyonunu size sunacaktır. O zaman sadece indirmeniz gerekecek ve her yerde keyfini çıkarmaya hazır olacaksınız. Hatta cep telefonunuzdan Instagram’da paylaşabilirsiniz!

  Şarkıları diğer araçlarla tanımlama

  Google ve YouTube’a ek olarak, web’de şarkıları tanımlamamıza yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış başka araçlar da vardır . Bu seçenekleri kullanmanın avantajı, size tam şarkı sözlerini, yazarını ve muhtemelen diğer bazı ilginç bilgileri vermeleridir.

  OKUMA  Garena Free Fire Game, Play'e gittiğimde neden kendi kendine kapanıyor? Hızlı çözüm

  En etkili ve iyi bilinen şarkı arama sayfaları arasında , diğerlerinin yanı sıra Lyrics.com, la cuerda.com, Buscaletras.com, musica.com’u bulacaksınız. Her biri benzer şekilde çalışır.

  Ana sayfaya girdikten sonra arama çubuğunu bulacaksınız. Orada hatırladığınız mektubun bir parçasını yerleştireceksiniz ve “ara” düğmesine basacaksınız ve bu kadar. Beklediğiniz cevap birkaç saniye içinde gözünüzün önünde belirecektir.

  bir şarkıyı sesinden tanıyabilir misin

  Bir şarkıyı sesine göre tanıma

  Kulağa biraz daha karmaşık gelse de, bir şarkıyı sesle tanımlamak da mümkündür . İster müziğin çok güzel olduğu bir yerde olun ve ne çaldığını bilmek istiyorsunuz, ister youtube’da bir videodan keyif alıyor ve arka planda kullanılan müziği tespit etmek istiyorsunuz .

  Bunun için, bu zorlukta size yardımcı olabilecek platformlar var. Bazıları Android için özel olarak tasarlanmıştır , ancak diğerleri iOS için de mevcuttur.

  En çok bahsedilenlerden biri , hem Google Store’dan hem de App Store’dan ücretsiz veya ücretli olarak indirilebilen SoundHound’dur . Şarkıları sesleriyle veya hatta şarkının bir kısmını mırıldanarak tanımlamaya adanmış piyasadaki ilk uygulamalardan biri olan Shazam’a benzer şekilde çalışır.

  Her ikisinin de mükemmel tepkileri ve şarkıları tanımlamak için çok eksiksiz bir repertuarı var. Ayrıca videoların keyfini çıkarmanıza, sanatçılar hakkında bilgi vermenize ve hatta arama sonuçlarınızı paylaşmanıza olanak tanır.

  Rahatlayın ve müziğinizin keyfini çıkarın

  Şarkıları belirledikten sonra, geriye kalan tek şey onları MP3 formatında cep telefonunuza indirmek ve örneğin bir Google Mini hoparlör kullanarak evinizin veya ofisinizin müzik ortamının bir parçası olarak kullanmaktır .