Skip to content

Samsung Galaxy Mobile’ımın Hızlı Şarjını Kolayca Devre Dışı Bırakma veya Etkinleştirme

Eylül 3, 2022

Samsung Galaxy cep telefonlarının sunduğu hızlı şarj modu , markanın o dönem kullanıcılarını memnun edecek bir yenilik olarak sunduğu büyük avantajların bir parçası.

Bugün, birçok marka bu özelliği ekleyerek çok çeşitli mobil modellerde bulabildi. Bu popülerlik, yalnızca bu özelliğin ne kadar yararlı olduğunu ve Samsung cihazınızda nasıl açıp kapatacağınızı neden bilmeniz gerektiğini doğrular .

Samsung Galaxy Mobile’ımın Hızlı Şarjını Kolayca Devre Dışı Bırakma veya Etkinleştirme

En ilginç yanı, bunu başarmanın Led bildirimlerini veya yakınlık sensörünü etkinleştirmek kadar basit olmasıdır . Sadece birkaç adımı tamamlamanız gerekecek ve birkaç dakika içinde pilinizin %100 geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

  Hızlı şarjı etkinleştirin veya devre dışı bırakın

  Samsung Galaxy cihazınızda hem hızlı şarj modunu etkinleştirmek hem de devre dışı bırakmak için aynı adımları izlemelisiniz . Yapmanız gereken ilk şey “Ayarlar” menüsünü açmaktır.

  Oradan “Pil” kelimesini arıyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Menü açıldığında karşımıza tam olarak “ Kabloyla hızlı şarj ” diye bir kategori çıkıyor . Kelimelerin bir tarafında, etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak istediğimiz gibi hareket etmemiz gereken bir “anahtar” göreceğiz.

  Şarjı hızlandırmak için telefonunuzu kapatın

  Hızlı şarj modu mükemmel bir seçenektir, ancak dikkatli kullanmak ve kötüye kullanmaktan kaçınmak en iyisidir. Bunun nedeni, bu şarj modu etkinleştirildiğinde pilin ısınması ve normalden daha fazla gerilmesidir.

  hızlı şarj, telefonunuzu sadece 15 dakikada %100'e çıkarır

  Bu , pilinizin ömrünü kısaltır , bu da gelecekte daha büyük bir soruna dönüşebilir. Kesinlikle kaçınmak istediğimiz bir şey.

  hızlı şarjı yalnızca gerçekten gerekli olduğunda kullanın

  Bu nedenle pilimizin bakımı zorunludur ve her iki şey el ele gitse de yalnızca işleyişinden söz etmiyoruz. Bu nedenle, pilimizin daha uzun şarj süresi ve kullanım ömrüne sahip olması için bazı ipuçlarını dikkate almaya değer .

  Örneğin, uygulamaları kullanmayı bitirdikten sonra kapatmayı hatırlayabilirsiniz. Bunları ekranınızda görmeseniz de hala aktiftirler ve bu nedenle pil tüketirler. Bluetooth, Wi-fi veya mobil veri gibi işlevler pil tüketir. Onlara ihtiyacınız yoksa, kapatın.

  OKUMA  ISO ve Lens Diyaframı nedir? Android Mobil Cihazımın Kamerasını Nasıl Yapılandırırım

  Bir başka yararlı ipucu, telefonunuzu şarj olurken kullanmaktan kaçınmaktır . Bu, pil için iki kat daha fazla efor yaratır, bu nedenle yalnızca şarj seviyesinin yenilenmesi daha uzun sürmez, aynı zamanda kullanım ömrünü de önemli ölçüde azaltır.

  Hızlı şarjı yalnızca zorunlu olduğunda kullanın

  Hızlı şarj modunun zamandan tasarruf etmemize yardımcı olmak için tasarlandığını, ancak cep telefonlarını şarj etmenin olağan yolu olmadığını unutmayın . Bu avantajdan yalnızca gerçekten bir avantaj olduğunu düşündüğünüzde yararlanın.