Skip to content

Samsung Galaxy S8, S10, A30, Huawei P10’da Bulanık Kamera Sorununu Düzeltin

Eylül 9, 2022
android kurtarma modunda

Cep telefonlarımız hayatımızda önemli araçlar haline geldi ve sadece sevdiklerimizle teması sürdürmemize hizmet etmekle kalmıyor, aynı zamanda iş, eğlence ve kişisel kameramız için bir araç .

Şu anda cep telefonlarımız bize tüm anlarımızı yakalama imkanı veriyor, ancak fotoğraflarımız odak dışı veya bulanık olmaya başlayabilir , aşağıda size Samsung Galaxy s8, s10’daki bulanık fotoğraf sorununu kolayca çözmeniz için bazı ipuçları vereceğiz, a30 ve Huawei P10.

Samsung Galaxy s8, s10, a30, Huawei P10’da Bulanık Kamera Sorununu Çözün

  Bulanık kamera sorununa çözümler

  Deneyebileceğiniz ilk şey , telefonun kasasını ve koruyucularını kontrol etmektir , kamera merceğini engelliyor olabilir veya yanlış yerleştirilmiş olabilirler, çıkarıp doğru taktığınızdan emin olabilirsiniz, uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Fotoğrafları kapaksız da sorun devam ederse, başka bir şey deneyebilirsiniz.

  Ayrıca kirli olabilecek kamera merceğini temizlemeyi deneyin . Bir bezle veya lensin üzerine biraz hava basıncı uygulayarak, üzerindeki kir izlerini çıkaracak şekilde temizleyebilirsiniz.

  Kamera sıkışmış olabilir ve odakta kalmasına ve bulanık fotoğraflara neden olabilir, telefonu ters çevirebilir ve parmağınızla sert bir şekilde vurabilirsiniz, bu işe yaramazsa telefonu çok dikkatli bir şekilde sallayabilir veya hafifçe vurabiliriz. avucunuzun içi.

  android telefon ve uygulamaları

  Telefon yazılımındaki diğer çözümler

  Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa, örneğin telefonu yeniden başlatmak yardımcı olabilir, ancak kamera uygulamasını da yeniden başlatabilirsiniz, bunun için telefonunuzun ayarlarından uygulamalar menüsüne girmeniz, kamera uygulamasını aramanız ve ZORLA seçeneğini seçmeniz yeterlidir. DUR, sonra kamerayı tekrar kullanırsın ve hepsi bu.

  Başka bir seçenek de kamera uygulamasını güncellemek , bir güncellemesi varsa Samsung cep telefonlarında Galaxy Store’da arayabilirsiniz, aksi takdirde Play Store’da başka bir kamera uygulaması arayabilirsiniz, genellikle üçüncü taraf uygulamalar bize o uygulamanın seçeneklerini sunar. bu telefon no ile birlikte gelir, bu yüzden sorunumuza çözüm olabilir, ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulana kadar birkaç tane deneyebilirsiniz.

  OKUMA  Windows 10 Bilgisayarıma Programları Bir Klasörden, CD'den veya DVD'den Nasıl Yüklerim

  Sorunu çözen bir uygulama bulamazsanız, Android yazılımınızı güncellemeyi deneyin ; telefonunuz ve tüm uygulamalarının düzgün çalışması için en son işletim sistemi güncellemesine sahip olmak her zaman önemlidir.

  Terminaliniz için Android’in en son sürümüne sahipseniz , telefonun uygulamalarının seçeneklerini de sıfırlayabilirsiniz, bu bir güncelleme olabilir veya fabrikadan bazı uygulamaları yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabiliriz ve bu sorunumuza neden oluyor.

  Uygulamaları geri yüklemek için, telefonumuzun yapılandırmasında uygulamalar menüsüne gitmeli ve Tercihleri ​​sıfırla seçeneğini bulmalıyız, bu yüklediğiniz hiçbir şeyi silmez, böylece yedekleme yapmanız gerekmez.

  Bu çözümler işe yaramazsa telefonun önbelleğini silebilirsiniz, önbellek uygulamaların kaydettiği geçici verilerdir, bunları silmek sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.

  Ayrıca uygulama verilerini silebilirsiniz , bu seçenek daha radikaldir çünkü tüm güncellemeleri kaldıracak ve fabrikadan çıktığı gibi bırakacaktır, bu nedenle uygulama güncellemelerini tekrar kontrol etmeniz gerekir.

  android kurtarma modunda

  Daha da radikal bir seçenek, ancak bu, Android cep telefonunuzun sahip olduğu kamera sorununu ve diğer yazılım sorunlarını çözebilir, onu fabrikaya geri yüklemektir, geri yüklemeyi yaparken kaybetmemek için önce bir yedekleme yapmayı unutmayın .

  Telefonu Kurtarma Modundan veya doğrudan telefon ayarlarından geri yükleyebilirsiniz. Sonunda bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, geriye sadece uzman teknik servis aramak veya telefonunuz garanti kapsamındaysa çalıştırın.