Skip to content

Samsung Galaxy Tab 2, 3, 4 Tabletimi Android 6 0 veya 6.0.1’e Nasıl Güncellerim

Ağustos 21, 2022

Android cihazlarınızı güncel tutmak çok önemlidir, çünkü her güncellemede geliştiriciler performanslarını artıran değişiklikler yapar ve size kolaylık sağlamak için yeni seçenekler ekler. Tabletiniz donmuş ve yanıt vermiyor veya çok yavaş ve olması gerektiği gibi çalışmıyor olabilir, bunun birçok nedeni olabilir, ancak bir yazılım güncellemesi çok yardımcı olabilir.

Samsung Galaxy Tab 2, 3, 4 Tabletimi Android 6 0 veya 6.0.1’e Nasıl Güncellerim

Samsung Galaxy Tab 2, 3 veya 4’ünüz 6.0 veya 6.01 sürümüne güncellerseniz çok daha iyi hale gelebilir , örneğin bu pilinizin performansını artıracaktır, ancak Tabletiniz herhangi bir nedenle şarj olmayabilir, diğerleri de eklenecektir. aşağıda listeleyeceğimiz ilginç seçeneklerden daha

  Marshmallow 6.0 ve 6.0.1 sürümlerindeki yenilikler

  Tabletinizi Android’in bu sürümüne güncellemek birçok avantaj getirecektir, her şeyden önce ve daha önce herhangi bir sürümü olmayan izinler yöneticisidir , bu sayede yüklediğimiz herhangi bir uygulamanın hangi bilgilere erişmesini istediğimizi seçebiliriz.

  Bu Android sürümü ile , verileri otomatik olarak yedekleyecektir , böylece fabrikadan yeniden başlattığımızda veya cihazı değiştirdiğimizde, uygulamalarımızdaki ve oyunlarımızdaki tüm değişiklikleri, seçenekleri ve kayıtlı oyunları kurtarabiliriz.

  Ayrıca uygulamalarımızı bir SD ve USB belleğe yükleyebiliyoruz ve ayrıca sesli komutları büyük ölçüde iyileştiriyor, bu da artık yalnızca sesimizi kullanarak cihazlarımızla daha fazla etkileşim kurmamızı sağlıyor.

  Marshmallow, daha önce de söylediğimiz gibi, pil ömrünü iyileştiriyor ve bu da Doze sayesinde çok daha uzun olacak ve diğer şeylerin yanı sıra cihazı kullandığımızda cihazın senkronizasyon frekansını artıracak ve cihaz kullanılmadığında bir süreliğine azaltacak yeni bir sistem. uzun süre, bu optimize pil seçeneğinde devre dışı bırakılabilir.

  tablet samsung

  Ayrıca, cihaz ayarlarında , telefonun farklı uygulamalarının RAM belleği tüketimini ve genel olarak ortalama kullanımının ne olduğunu görmemizi sağlayan bir bölüm başlatır.

  OKUMA  Blogger Bloguma Sosyal Medya Düğmeleri Nasıl Yerleştirilir veya Entegre Edilir

  Bunlar, Android’in bu yeni sürümünün getirdiği birçok güncellemeden sadece birkaçı, 6.01’de olduğu gibi en ilginç haber ise neredeyse 200’e ulaşan yeni emojileri.

  Bu sürüm ayrıca bize güç düğmesine iki kez hızlı bir şekilde basma seçeneği sunuyor ve cihazımız kamera açıkken kilidi açacak, ayrıca yeni ve daha sezgisel bir arayüze sahip yeni bir gezinme çubuğu getiriyor.

  Actualizar Galaxy Tab a Marshmallow 6.0 ve 6.0.1

  Galaxy Tab’inizi iki şekilde güncelleyebilirsiniz, ilki ayarlarda doğrudan Tabletinizden , ardından bu menünün sonunda cihazla ilgili seçeneği bulacaksınız ve orada Android’in mevcut sürümünü görebileceksiniz ve orada mevcut sürümü ve yazılım güncelleme seçeneğini görebilirsiniz.

  Ayrıca Samsung Smart Switch’in Tabletinizle uyumlu sürümünü indirerek PC’nizden güncelleyebilir ve ardından cep telefonunuzu bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayabilirsiniz. Orada bilgisayarın telefonunuzu tanıması için gereken sürücüleri yüklemeye başlayacak , bu biraz zaman alabilir.

  Sürücüler yüklendikten ve bilgisayar telefonunuzu tanıdıktan sonra Smart Switch’i açıp telefonunuza bağlanmasına izin veriyorsunuz , program hemen cihazınız için hangi sürümün mevcut olduğunu söyleyecek, güncellemeye tıklayın ve indirme başlayacaktır. , süresi internet hızınıza bağlı olarak değişebilir. Devam etmesini kabul etmesi için ona veriyorsun ve hepsi bu.

  android 6.0

  Güncellemeden önce telefonunuzu en az %80 şarj ettirmeli ve bir şeyler ters gittiğinde Tabletinizdeki tüm dosyaların yedeğini almalısınız.

  Tabletiniz size bu iki yolla güncelleme seçeneği sunmuyorsa, Samsung Tabletiniz için bir güncelleme yayınlamamış demektir , bu durumda Android’in bu sürümlerinden yararlanmak için Tabletinizin kilidini açmanız ve özel bir ROM yüklemeniz gerekecektir. , ancak bu önerilmez çünkü doğru yapmazsanız cihazınızı tamamen kullanılamaz hale getirebilirsiniz.