Samsung J2 Prime'ın Varsayılan Depolaması Nasıl Değiştirilir? Çok kolay!

Şubat 20, 2021

Samsung şirketi, büyük yeteneklere ve yeniliklere sahip çeşitli cihazlar teslim etti. Bu şirketin piyasaya sürdüğü ekipmanlardan biri de 8 GB depolama alanıyla öne çıkan çeşitli özelliklere sahip Samsung Galaxy j2 prime .

Ancak bazı uygulamaların ürettiği büyük miktarda veri nedeniyle, telefonda çok yer kapladıkları için performansı etkilemeye başlarlar. Bu yüzden size Samsung J2 prime'ın varsayılan depolama alanını nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz ? Çok kolay!

Samsung J2 Prime'da Varsayılan Depolama Nasıl Değiştirilir

Dizin

  Samsung J2 Prime varsayılan depolama

  Samsung Galaxy j2 prime gibi büyük kapasiteli bir akıllı telefona sahip olan kişilerin çoğu, bu cihazın sahip olduğu özelliklerden tam olarak haberdar değil.

  Bu telefon 8 GB dahili depolama kapasitesine , 5 inç ekrana ve 1,4 GHz frekanslı bir işlemciye sahip.

  Bu özellikler onu çok güvenilir ve iyi performans gösteren bir cihaz yapar . Ancak yine de aşırı veri yüklemesinden muzdariptir.

  Dahili aşırı depolamanın nedenleri

  Çoğu insan için her gün, dahili depolamanın kötüye kullanılması nedeniyle , cihazınızda çok fazla depolama alanı kaplayan birkaç uygulama olduğundan, telefonları bir sorun oluşturabilir.

  Bu uygulamalardan bazıları şunlardır:

  • Facebook , günümüzde insanların sıkça kullandıkları, arkadaşlarıyla hikaye, video, gif paylaştıkları, onlarla iletişim kurabilecekleri, dakikada 1 MB harcayan bir uygulamadır.
  • WhatsApp , kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılan, dünyanın her yerinden aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz, ayrıca bu uygulamaya verilen kullanıma bağlı olarak aramalar ve görüntülü görüşmeler yoluyla onlarla iletişim kurabileceğiniz bir uygulamadır. veya daha fazla saatte.
  • Instagram , kullanıcıların sevdikleri sanatçıları ve arkadaşlarını takip ettiği günlük olarak en çok kullanılan uygulamalardan biridir, her 5 dakikada 15 MBB tüketen sık kullanıma bağlıdır.
  • Messenger , arkadaşlarınız ve tanıdıklarınızla iletişim kurabileceğiniz, ayrıca gif, resim, video ve sticker paylaşabileceğiniz, günlük kullanımı saatte 25 MB ve üzeri tüketen, sık kullanılan bir uygulamadır.
  • YouTube , müzik videolarını, favori Youtuber'larınızın videolarını, dizileri ve filmleri izleyip indirebileceğiniz, kanalınıza da video yükleyebileceğiniz, ancak uzun süre kullandığınızda dakikada 140 MB tüketen, yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. çözünürlük bağlıdır.
  OKUMA  Android ve iPhone'da Facebook profilimi kimin kontrol ettiğini veya ziyaret ettiğini nasıl öğrenebilirim?

  Genellikle kullandığımız uygulamalar dahili depolama için bir sorun teşkil eder; büyük veri tüketimlerinin yanı sıra saat başına kapladıkları büyük miktarda alan nedeniyle.

  Bu nedenle telefonumuzu tamamen optimize etmeliyiz; ve yollardan biri dahili depolamayı yapılandırmaktır.

  Dahili depolama nasıl yapılandırılır

  Telefonunuzun depolamasını yapılandırırken, daha büyük ağırlık ve kullanımdaki uygulamaları taşıyabilmek için çok iyi kapasiteye sahip bir mikro SD belleğiniz olduğundan emin olmalısınız .

  Bu nedenle size Samsung J2 prime'ın varsayılan depolama alanını nasıl değiştireceğinizi anlatacağız Çok kolay!

  • Öncelikle telefonunuzun ayarlarını girmelisiniz.
  • Ardından depolama seçeneğini seçin.
  • Ardından uygulamalar seçeneğine gidiyoruz.
  • Ardından değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçiyoruz.
  • Ardından depolama seçeneğini seçiyoruz.
  • Değiştir seçeneğine tıklıyoruz ve SD belleği seçiyoruz.
  • Son olarak hareket etmeyi seçiyoruz ve böylece varsayılan depolama yapılandırmasını elde ediyoruz.

  Daha iyi depolama optimizasyonu için öneriler

  Cihazımızda yer olmasını ve herhangi bir arıza olmamasını istiyorsak, bazı önerileri dikkate almalıyız. Bunların arasında sık kullanmadığımız uygulamaların ortadan kaldırılması, bazı uygulamaların genellikle bıraktığı önbellek verilerinin de temizlenmesi gerekiyor.

  Ayrıca kullanılan depolama miktarını gösteren Google dosyaları gibi uygulamaların yüklenmesi ve böylece cihazı temizlemeniz önerilir.

  Samsung j2 Prime ve varsayılan depolama alanı

  Kullanıcılar tarafından uygulamaların ve sosyal ağların sürekli yönetimi; aygıtın varsayılan belleğinin daralmasına katkıda bulunur .

  Bu nedenle, dahili depolamayı nasıl yapılandıracağınızı gösteriyoruz, böylece cihazınız optimum koşullarda olur ve böylece herhangi bir komplikasyon veya sorun olmadan keyfini çıkarabilirsiniz.

  Samsung Galaxy J2 Prime cihazınızın özellikleri hakkında hala sorularınız varsa, resmi sayfasıyla iletişime geçmeli ve bunları çözmelisiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin