Samsung J5'in temel sorunları nelerdir? - Tüm Çözümler

Mayıs 30, 2021

Samsung telefonlar cihazlarının ana problemlerini azaltmak ve böylece ürün kalitesi ve yüksek performans sağlamak için yazılım ve donanım birleştirerek kendi özelliklerini geliştirdik.

Samsung J5'in temel sorunları nelerdir? - Tüm Çözümler

Öyle olsa bile, Samsung J5 gibi sorunları olan ancak bir çözümü olan cihazlar var. Bu nedenle, Samsung J5'in ana sorunlarının ne olduğunu ve tüm çözümlerini bilmekle ilgileniyorsunuz .

Dizin

  Samsung J5 sorunları ve çözümleri

  Etkin bir şekilde bağlantıda kalabilmeniz için cihazınızla ilgili en yaygın sorunlar ve bunların çözümleri burada verilmiştir.

  1. Cihaz ısınır.

  Bu sorun birçok telefon cihazında sık görülür , ancak Samsung Galaxy J5'inizin başına gelirse , aynı anda çok fazla uygulamanızın açık olup olmadığını kontrol edin.

  İşlemleri işlemci ve RAM ile birlikte gerçekleştiği için uygulamaları kapatmaya çalışın. Bütün bunlar birlikte Samsung Galaxy J5'in temel sorunlarından birini oluşturuyor.

  2. Kararsız kayıt.

  Samsung Galaxy J5 , bir ön ve bir arka olmak üzere iki dahili kamera ile birlikte geliyor . Ancak ana kamerada OIS, yani optik sabitleyici yok, bu nedenle görüntüler bulanık veya titrek olabilir.

  Bu durumda Samsung'un sorunları da düşünülen telefon cihazında 13 megapiksellik bir tane bulunuyor ve bu çok iyi çekimler yapmanıza yardımcı oluyor. Kameranızı odaklamak ve net bir şekilde kaydetmek için bu kaynaktan yararlanın.

  Kayıt ve fotoğrafları iyileştirmek için görüntü sabitleme ve yönetim uygulamaları da yükleyebilirsiniz. Onları bir deneyin ve hangisini telefonunuzda tutacağınıza karar verin.

  3. Ekrana dikkat edin.

  Samsung Galaxy J5'in ve belki de diğer tüm telefonların ana sorunlarından biri ekranının bakımı; Gorilla Glass korumasından yoksun olduğundan, düşürülürse veya çok sert vurulursa ciddi hasara karşı savunmasızdır.

  Bu durumda darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olduğu için üzerine temperli cam folyo ekran koruyucu konulması tavsiye edilir .

  OKUMA  Instagram'da Daha İyi Bir Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir ve Elde Edilir - Tam Liste

  4. Ekran yeşile, siyaha döner veya yanıp söner.

  Bu renkler veya titremeler Samsung Galaxy J5'in temel sorunları olarak sıralanıyor ; ancak, her birinin bir açıklaması ve bir çözümü vardır.

  Ne zaman ekran yeşile döner , onun düşük parlaklık ile ilişkilidir. Nedense yanlış konfigüre edilmiş veya yanlışlıkla ayar kısmındaki parlaklık seviyesini düşürmüşsünüz.

  Sahip olduğunuz şey parlaklık seviyesine veya otomatik parlaklığa dönmek, cihazı yeniden başlatmak ve sorun çözülecektir.

  Eğer ekran siyah gider , çözüm ise Android 6.O.1 Hatmi güncelleme ; ancak Lollipop sürümüne sahipseniz, onu Galaxy J5'inizden güncellemeniz yeterlidir.

  Son olarak, ekran titriyorsa, imalatında bir hata olarak kabul edilir , bu nedenle cihazınız garanti kapsamındaysa değiştirmek için ondan yararlanın.

  Öte yandan, garantinin süresi dolduysa, bu hoş olmayan etkinin iyileşmesi için ekrandaki parlaklık seviyesini kontrol edin.

  5. Dokunmatik düğmeler çalışmıyor.

  Dokunmatik ekranın kullanımı tüm cihazlarda başarılı oldu, aslında bu sistemi bünyesinde barındıran birçok cihaz var.

  Ancak çözülebilecek hataları vardır. Ana sorunlar arasında, genellikle dokunmatik temasın ekranı temizlemeniz ve sahip olduğu kir veya gresten kurtulmanız gereken dokunuşlara yanıt vermemesi olur .

  Ardından, belirli bir işlevle teması zorlaştıran örtüşen bir uygulama olmadığını kontrol etmeye devam edersiniz .

  Ancak bunların hiçbiri olmazsa, ekipmanınızı telefonun sahip olduğu orijinal yapılandırmaya geri yüklemeyi deneyin .

  Bu durumda, cihazınızı geri yüklemeye devam ettiğinizde otomatik olarak silinecekleri için tüm kişilerinizi ve ilgilendiğiniz belgelerinizi buluta kaydetmeniz gerekir.

  Uzman bir teknisyeni ziyaret etmeyi asla unutmayın

  Son olarak Samsung Galaxy J5'in temel sorunları arasında ekrana yaptığınız dokunuşları kaydetmekten sorumlu olan sayısallaştırıcının arızalanması yer alıyor . Bu olduğunda, telefonunuzun çok önemli ve hassas bir parçası olduğu için uzman bir teknisyene gidin.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin