Şifremi Unuttum ve Numaramı Değiştirirsem Engellenen Apple Kimliği Hesabımı Nasıl Kurtarırım

Kasım 11, 2021

Apple platform sistemi, tüm kullanıcılarına ve eklenmesi gerekenlere iletişim, konfor ve güvenliği garanti etmek için mükemmel bir şekilde yapılandırılmıştır. Güvenlik sorunu çok önemlidir, bu nedenle parolanızı unutur ve numaranızı değiştirirseniz Apple Kimliği hesabınızın bloke olması durumunda nasıl kurtarılacağını bilmeniz önemlidir .

Birkaç başarısız denemede hesabınıza erişmeyi denemiş olabilirsiniz ve hesabınız engellenmiş olabilir.

Şifremi Unuttum ve Numaramı Değiştirirsem Engellenen Apple Kimliği Hesabımı Nasıl Kurtarırım

Belki Apple Kimliği parolanızı unuttunuz ve bilgilerinizi tekrar tekrar yanlış girmeyi unutmamalısınız . Sistemin Apple Kimliğinizi otomatik olarak engellemesi gerekir ve bu endişe yaratsa da Apple'da her şeyin bir çözümü olduğu için telaşlanmamalısınız.

Bir iOS, MacOS veya başka bir cihazınız varsa , Apple ID hesabınızın son derece önemli olduğunu her zaman aklınızda bulundurmalısınız . Yönetim ve veri senkronizasyonunu onunla gerçekleştirirsiniz. Ve ulaşılamama durumunda ise süreç biraz rahatsız edici oluyor ama imkansız değil.

Kullandığınız sayfanın resmi Apple olması gerektiğini unutmayın. Bu sayede kişisel verilerinizin gizliliğinizi ihlal edebilecekleri yanlış yerlere girmekten kaçınmış olursunuz.

Gerisi, sistemin belirtmesi gereken adımları takip etme meselesidir ve sorununuzu gecikmeden çözebileceksiniz.

  Dizin

   Engellenen Apple Kimliği hesabınızı resmi Apple web sitesi aracılığıyla kurtarın

   Parolanızı unuttuysanız veya numaranızı değiştirdiyseniz, engellenen Apple Kimliği hesabınızı kurtarmak için birkaç adım ve daha fazlası vardır. Yapabileceğiniz ilk yollardan biri resmi Apple web platformu olan appleid.apple.com'dur , ardından Apple Kimliğinizi veya Parolanızı mı Unuttunuz? seçeneğine basmalısınız.

   Hemen Apple Kimliğinizi girmeniz gereken başka bir sayfaya gitmelisiniz veya bu olmazsa , hesabınızı ilk açmak için kullandığınız e-posta adresini girmelisiniz . Ardından devam tuşuna basmanız ve parolayı sıfırla ifadesini seçmeniz gerekir. O zaman iki seçeneğiniz olacak.

   İlk seçenek e-postanızı kullanmak, ikincisi ise güvenlik sorularınızın yanıtlarını göndermektir . Hesabınızı açarken formüle ettiğiniz.

   OKUMA  Instagram: 'Yüklediğim Resimler veya Fotoğraflar Yüklenmiyor' Ne Yapmalı ve Nasıl Çözebilirim?

   İkisinden hangisini seçerseniz seçin, konforunuza bağlı olacaktır; E-postanızı seçmeniz durumunda , Apple'ın size belirli talimatları göndermesi gerekir.

   Ayrıca, eğer birini seçerseniz bir kurtarma e-postası da alabilirsiniz, e-posta size gönderildiyse, onayı büyük bir yeşil işaretle göreceksiniz .

   E-postayı bulamayabilirsiniz ve Spam klasörünüzde olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir . Değilse, belirtilen adımları tekrarlamanız, doğum tarihinizi onaylamanız ve başka bir şifre oluşturmak için diğer sorular ve bu kadar.

   Parolanızı unuttuysanız ve numaranızı değiştirdiyseniz kilitli Apple Kimliği hesabınızı kurtarmak için başka bir seçenek

   Parolanızı unuttuysanız ve numaranızı değiştirdiyseniz, kilitli Apple Kimliği hesabınızı kurtarmak biraz zor görünebilir. Ama aslında değil, bunlar basit adımlar ve yapmanız gereken ilk şey iPhone'unuzda Safari tarayıcınızı açmak ve Apple kimliğinizi koymanız gereken iforgot.apple.com adresine gitmek .

   Ve bu kimliğin e-posta adresiniz olduğunu unutmayın. @'den önceki karakterleri kullanabilirsiniz , bundan sonra ekranınızın sağ üst kısmındaki bir sonraki kelimeye tıklamanız gerekir.

   Güvenlik sorularını tıklamanız ve ardından doğum tarihinizi doğrulamaya devam etmeniz gerekir.

   Doğum tarihiniz doğrulandıktan sonra, hesabınızı açarken programladığınız üç güvenlik yanıtını girmelisiniz.

   Ardından bir sonraki kelimeye tıklamanız ve yeni şifrenizi yazıp onaylamanız gerekir . Sistemin belirttiği parametreler altında yazılması gerektiğini unutmamalısınız.

   Parola , minimum 8 karakterli olmak gibi belirli özellikleri karşılamalıdır . Arka arkaya 3 özdeş karakter yerleştirilmemelidir. En az bir sayı ve bir küçük ve büyük harfe sahip olun. Bununla Apple ID hesabınızı herhangi bir rahatsızlık duymadan kurtarabilirsiniz.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin