Snapchat'in Avantajları ve Dezavantajları ve Nasıl Doğru Kullanılır?

Mayıs 31, 2021

Sosyal ağların neslinden bir şey öğrendiysek, o da insanların boşuna olduğu, sürekli sosyal etkileşim arayışı içinde olduğumuz ve bu nedenle Snapchat gibi uygulamalar doğduğudur.

Bu yazımızda sizlere Snapchat'in avantajlarını ve dezavantajlarını ve nasıl doğru kullanılacağını öğreteceğiz .

SNAPCHAT - Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ve Nasıl Doğru Kullanılır?

Dizin

  Snapchat nedir?

  Snapchat, 2011'de piyasaya sürülen ve net ve basit bir kullanıcı deneyimi ile İnternet kullanıcılarının iyi bir bölümünü yakalayan sosyal ağ ve anlık mesajlaşma uygulaması arasında bir melezdir .

  Snapchat'in başarısı büyük ölçüde insanın özünü kapsayabilmelerinden kaynaklanmaktadır: sıradanlık ve sosyal; insanlar kendimizi görmeyi, görünüşümüzü düzenlemeyi ve bu fotoğrafları arkadaşlarıyla paylaşmayı sever.

  Snapchat'in sisteminde çok sayıda filtre mevcut olup , bunlar arasında temel renk filtreleri, coğrafi filtreler ve özellikle yüz filtreleri öne çıkmaktadır. Bu, bu uygulamanın kullanıcılarının her fotoğrafı / videoyu kolay ve hızlı bir şekilde özelleştirmesini sağlar.

  Şimdi, Snapchat şu anda piyasadaki en iyi uygulamadır, ancak ağın sizi dolaştırmaması için aşağıda size anlatacağımız belirli avantajları ve dezavantajları vardır.

  Snapchat'in avantajları ve dezavantajları nelerdir?

  Sosyal ağlar, anlık mesajlaşma sistemleri ve genel olarak herhangi bir uygulama olsun, ağ üzerinde oluşturulan her ekosistemin olumlu ve olumsuz yönleri vardır.

  Snapchat, muazzam bir kullanıcı akışına ev sahipliği yapıyor ve son yıllarda en popüler ağlardan biri, ancak avantajları ve dezavantajları olmadan değil, bu yüzden bu bilgilendirici gönderiyi oluşturma görevini üstlendik, böylece hem bu sosyal ağ hakkında iyi ve çok iyi değil.

  Avantaj

  1. Kendi kendini imha eden fotoğraflar ve videolar: Bu uygulamanın önemli bir artısı, içinde paylaştığınız tüm içeriğin alıcı tarafından görüldüğünde silineceğini garanti eden güvenlik sistemidir.

  2. İyi tasarlanmış ve son teknoloji filtreler: Snapchat kullanıcıları, her şeyden önce yüz filtreleri olmak üzere, çok çeşitli ve kaliteli filtreler karşısında şaşırırlar. Her zevke ve tarza uygun filtreler var. Kuşkusuz sarı hayalet ağı, kullanıcılarını kendine hayran bırakan harika bir repertuara sahiptir.

  OKUMA  Ücretsiz Bir Vimeo Hesabı veya Kanal Nasıl Oluşturulur - Adım Adım

  3. Videolu filtreler: Fotoğraflarınız için çok sayıda filtre yeterli görünüyorsa, Snapchat'in azla yetinmediğini söyleyeyim. Videolarınız için filtreler kullanmanıza izin veren yeni bir sisteme sahiptir. Birçok etkileyiciyi popüler yapan ses değişikliğini de içeren bu filtreler.

  4. Birisi fotoğrafınızı kaydederse sizi bilgilendirir : Snapchat, bu özelliğe sahip olan ve takip etme yöntemimizde devrim yaratan tek sosyal ağdır. Bir fotoğraf yüklerseniz ve biri onu indirirse veya ekran görüntüsü almaya çalışırsa bir bildirim alırsınız.

  Dezavantajları

  1. Ekran görüntüleri bildirildi: Evet, bu noktaya avantajların değindiğini biliyoruz, ancak birçok kullanıcı için bunu bir avantaj olarak görüyorlar çünkü birisini takip ettiğinizde bizi bu kadar açığa çıkaran bir ağ yoktu.

  2. Bu sosyal ağ herhangi bir içeriğe izin verir: Snapchat'ın üzerinde paylaşılanlar için belirlenmiş bir parametresi yoktur, bu nedenle herhangi bir kullanıcı cezalandırılmadan istediği içeriği yükleyebilir .

  3. Güvenlik endişeleri var: Snapchat kullanıcılarına göre, son şikayetleri, ağın sunduğu 'zayıf gizlilik ve güvenlik' üzerine odaklanıyor. Bu, kullanıcının konumu gönderilere eklemesine izin veren yeni bir güncellemeden kaynaklanmaktadır.

  Paylaştıklarınıza dikkat edin

  Snapchat'in paylaşılan içeriği otomatik olarak sildiği doğrudur , ancak yayınlanan içeriğin bir kopyasını saklamanın binlerce yolu olduğu kimseye bir sır değildir, bu nedenle ağda paylaştıklarınıza dikkat etmenizi öneririz.

  Hiçbir uygulama% 100 güvenli değildir ve içeriğimizin alıcılarının gönderdiklerimizle veya yayınladıklarımızla ne yaptığını bilmiyoruz.

  Artık Snapchat'in avantajlarını ve dezavantajlarını ve nasıl doğru şekilde kullanılacağını bildiğinize göre, sadece hayal gücünüzü serbest bırakmanız ve eğlenmeniz gerekiyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin