Snapchat'te İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir - Doğrulama Kodunu Alın

Eylül 13, 2021

Snapchat'in ne olduğunu, nasıl kullanıldığını ve çalıştığını hala bilmeyen bir kullanıcı tipi olmanız mümkün . Ancak özellikle resim ve video gönderirken uygulanabilen farklı filtreler için yaygın olarak kullanılan ilginç bir doğrudan mesajlaşma uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

Snapchat'te İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir - Doğrulama Kodunu Alın

Bu nedenle, daha önce bir hesap oluşturmuş olanlardan biriyseniz ve giriş yaparken güvenlik seviyesini yükseltmek istiyorsanız. Burada Snapchat'te iki adımlı doğrulamanın nasıl etkinleştirileceğini açıklayacağız .

İki aşamalı kimlik doğrulama veya doğrulama, çoğu uygulamada, mesajlaşmada ve sosyal ağda uygulanan yeni bir yöntemdir. Bir hesaba giriş yapmaya çalışan kişinin kimliğini doğrulayabilmek için. Bunu, bu doğrulamanın nasıl etkinleştirildiğini veya devre dışı bırakıldığının açıklandığı Facebook gibi diğer uygulamalarda zaten gördük .

Bu yeni özelliklerin güncellemelerle geldiğini ve Snapchat'in yeni bir tane yaptığını daha önce belirtmiştik. Hoş bir sürpriz olarak, hesabınıza yetkisiz erişimi engellemek için yeni bir koruma ve güvenlik yöntemi ekledi. Öyleyse Snapchat'te iki adımlı doğrulamayı nasıl etkinleştirebileceğimizi görelim .

  Dizin

   İki adımlı doğrulama nedir?

   Şu anda, örneğin bilgi çalmak için e-posta hesaplarına girebilmek için kötü amaçlı yazılımların kullanımı sıklaşıyor. Ve bu durumda kötü amaçlı yazılım virüslerini adlandırabiliriz ve bunlara karşı koyabilmek için bunun gibi yöntemler uygulanır. İki adımlı doğrulamanın yaptığı şey, cep telefonunuza yüklenen bir uygulama aracılığıyla olmasıdır.

   Hesabınıza ve Snapchat'e giriş yapmaya çalıştığınızda, iki aşamalı doğrulama için kullandığınız uygulama üzerinden cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilir . Google gibi çok iyi iki tane var. Her ikisi de hesaplarınıza girerken istediğiniz korumaya sahip olmanızı sağlayan çok kullanışlı araçlardır.

   Bu kodun bir doğrulama süresi vardır ve kodu bu saatten önce girmezseniz otomatik olarak bir tane daha alırsınız. Bu şekilde hesaba girmek isteyen kişinin hesabın sahibi olduğunu ve sahtekar olmadığını anlayabilirsiniz. Şimdi Snapchat'te iki adımlı doğrulamanın nasıl etkinleştirileceğini görelim .

   OKUMA  iTunes'da Ebeveyn Denetimi Nasıl Etkinleştirilir ve Yapılandırılır - Adım Adım Eğitim

   Snapchat'te iki adımlı doğrulamayı etkinleştirme adımı

   Snapchat'te iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için izlemeniz gereken basit adımlar. Yapacağımız ilk şey Snapchat'te iki faktörlü doğrulamayı yapılandırmak, bu yüzden önce hesabımıza girmeliyiz. Ve içinde olmak, bir dişli şeklindeki simgeye gidip üzerine tıklıyoruz.

   Bu şekilde uygulama ayarlarına erişmiş olacağız ve bir sonraki adım "İki faktörlü kimlik doğrulama" seçeneğini seçip "Devam" butonuna tıklamaktır . Şimdi burada size bir doğrulama kodu alabilmeniz için iki seçenek sunuluyor. Bu, bir metin mesajı yoluyla veya bir kimlik doğrulama Uygulaması kullanılarak olabilir.

   Bu durumda, ikinci seçeneği kullanmanızı ve daha önce önerdiğimiz veya tercih ettiğiniz Uygulamaları yüklemenizi öneririz. Bu tür bir uygulamayı kullanırken tek sorun, cep telefonunuzu kaybetmeniz veya kimlik doğrulama Uygulamasını silmenizdir. Snapchat hesabınıza giriş yapmak için kodları almanız mümkün olmayacaktır .

   Uygulamayı indirirken, sadece sistemin size her seferinde gönderdiği doğrulama kodunu girmeniz yeterlidir . Kodun değiştiğini unutmayın, bu yüzden süre bitmeden yapmalısınız. Kodu doğru girdiyseniz Snapchat hesabınıza girebileceksiniz.

   Bazı mesajlaşma platformlarının uyguladığı güvenlik yöntemlerini kullanmanın ne kadar basit ve kolay olduğunun farkındasınız ve artık Snapchat'te iki aşamalı doğrulamayı nasıl etkinleştireceğinizi biliyorsunuz .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin