Skip to content

SWF Dosyası Nedir? SWF Online Free Uzantısına Sahip Bir Dosya Nasıl Açılır veya İndirilir

Eylül 2, 2022

Günümüzde web sayfaları animasyonlar, grafikler, vektörler, metinler ve daha fazlasıyla dolu ama bunun nasıl mümkün olduğunu hiç merak ettiniz mi? Animasyonların nasıl oluşturulduğuna ve bu sayfalara nasıl yerleştirildiğine, hatta küçük oyunlara bile değiniyoruz.

SWF Dosyası Nedir? SWF Online Free Uzantısına Sahip Bir Dosya Nasıl Açılır veya İndirilir

Bu yazıda dosya uzantısının ne olduğunu öğreneceğiz . swf , aynı şekilde size bunları hızlı ve kolay bir şekilde sorunsuz bir şekilde açabilmenin birkaç yolunu öğreteceğiz. Aynı şekilde biraz da Adobe konusuna ve kaynaklarına değineceğiz.

  SWF uzantılı bir dosya nedir?

  Adobe, her türlü uygulama ve sayfa için tasarım, animasyon ve yazı programları üretmekten sorumlu bir şirkettir. SWF uzantısı, Adobe Systems grubuna aittir ve Küçük Web Formatı anlamına gelir . Daha önce Shockwave Flash Object olarak biliniyordu.

  Temel olarak bu formatta , her türlü ve tasarımdaki vektör grafiklerini kaydedebilir , etkileşimde bulunabileceğiniz oyunlar ve hatta animasyonlar haline getirebilirsiniz. Aynı şekilde, Adobe Illustrator, Adobe Animate ve Adobe Photoshop gibi bir Adobe aracıyla oluşturulmuş herhangi bir dosyayı kaydetmenize olanak tanır.

  Bu tür biçimi bu kadar iyi bilinen kılan şey, çok çeşitli işletim sistemlerinde yürütülebilir olmasıdır . Her türlü programda mevcut olan ücretsiz bir lisansa sahiptir. Birçok geliştirici, projelerini yürütmek için bu uzantıyı kullanır çünkü birçok şekilde çoğaltılabilir.

  tasarım üzerinde çalışan adobe programı

  Daha önce animasyonları oynatabilmek ve onlarla etkileşime girebilmek için Adobe Flash Player programına sahip olmanız gerekiyordu. Ancak bu program 2020 yılının sonunda elenerek yerini Adobe Animate’e bıraktı .

  SWF uzantılı bir dosya çevrimiçi olarak ücretsiz olarak nasıl açılır?

  Ortalama bir kullanıcı için bu dosya türü adıyla bilinmez ancak internette gezinirken yaygın olarak kullanılır . Bu tür dosyaları doğrudan PC’nizde veya mobil cihazınızda açmanın birkaç yolu vardır.

  OKUMA  Telefonumu Kulaklıkla Kolayca Nasıl Şarj Edebilirim - Süper Hile

  Ortalama Google Chrome

  Bir SWF uzantılı dosyayı oynatabilmek veya açabilmek için tarayıcıda Adobe Flash eklentisinin kurulu, güncellenmiş ve etkinleştirilmiş olması gerekir. Otomatik olarak oynatılması için dosyayı Chrome penceresine sürüklemeniz yeterlidir .

  Bu tür dosyaların tarayıcılar için önemi büyüktür, çünkü kullanıcı ile sayfanın kendisi arasında etkileşime izin verir . Ayrıca, kullanıcı deneyimini iyileştirecek ilginç yardımcı programlar sunar.

  Android cihaz kullanma

  SWF dosyasını açabilmemiz için Android cep telefonumuzda SWF Player adlı bir uygulamanın kurulu olması gerekmektedir . Google Play Store’da kolayca bulabiliriz.

  Uygulama, SWF dosyalarını başarıyla görüntüleyebilmek için birçok araç sunar. Sadece Yerel Dosyalar bölümüne gitmeniz ve dosyanın konumu için cep telefonunuzun hafızasını aramanız yeterlidir.

  swf uzantılı video şablonu

  Bir iOS cihazı kullanma

  Apple kullanıcıları için harika özelliklere sahip bir tarayıcı olan Puffin Web Browser uygulaması bulunmaktadır. İçinde herhangi bir SWF dosyasını yalnızca uygulamayı indirerek otomatik olarak çoğaltabilir ve yürütebiliriz.

  SWF uzantılı dosyaları açmanın yanı sıra bir başka olumlu nokta da, Puffin Web Tarayıcısının hızlı ve hafif çalışması ve hatta daha az veri tüketmesine yardımcı olmasıdır.

  Adobe Systems grubunun önemi

  Bugün milyonlarca insan doğrudan Adobe paketindeki bir programla çalışıyor . Uygulamalarının tek bir amacı vardır ve bu da geliştiricilere, tasarımcılara, yazarlara ve programcılara işleri halletmek için ihtiyaç duydukları her şeyi entegre etmenin kolay bir yolunu sunmaktır .

  Örneğin, Adobe Illustrator gibi programlarla görüntüleri ve vektörleri kolayca düzenleyebilirsiniz . Aynı şekilde, Adobe Photoshop profesyonel tasarım için en çok kullanılanlardan biridir. Vurgulanması gereken bir diğer husus da Adobe Flash Player’ın Adobe Systems grubu tarafından desteklenmesinin sona ermesi, ancak günümüzde eski web sayfalarında işlevselliğinin hala geçerli olmasıdır .

  Umarım bu bilgiler, amacınız buysa, profesyonel bir grafik tasarımcı olma yolunda bir adım daha atmış olmanız açısından faydalı olmuştur. Sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın, bir dahaki sefere görüşmek üzere! Yorumlarınızı bırakın ve bize deneyiminizden bahsedin.

  OKUMA  Ses Düğmelerini Kullanmadan Tablet Nasıl Sıfırlanır? Çok kolay!