Telefon Numarası veya Parola Olmadan Saldırıya Uğramış Facebook Hesabı Nasıl Kurtarılır

Şubat 20, 2021

Sosyal ağlar, kullanıcıların bir siber toplumun parçası olduğu çok geniş bir dünyayı kapsar; ancak bu nedenle bilgisayar korsanları için kolay hedef haline gelebilirler. Bu nedenle size Facebook'unuzu şifre olmadan nasıl kurtarabileceğinizi göstereceğim ve ayrıca siber suç mağduru olmaktan nasıl kaçınacağınızı da öğreteceğiz.

Şifre Olmadan veya Telefon Numaramla Ele Geçirilen Facebook Hesabımı Nasıl Kurtarırım

Facebook, diğer sosyal platformlardan farklı olarak, bilinmeyen nedenlerle bilgisayar korsanlarından oldukça etkilenen bir sosyal ağdır; ancak çözüm, saldırıya uğradığı için arama yapmak değil, onu çözmenin bir yolunu bulmaktır.

Bu nedenle, hesabınızdaki Facebook yayınlarınızı nasıl kurtaracağınızı o kadar kolay göstereceğim ki, dakikalar içinde tekrar kullanabileceksiniz ve hepsi bu kadar değil çünkü size en iyi önerileri de göstereceğim, böylece siz hacklenmeyin.

Dizin

  Facebook korsanlarının siber suçu

  Bazen suçların sadece öldürmek, hırsızlık yapmak, tecavüz etmek ve saymayı bırakmak olduğuna inanıyoruz ; dahası, gerçek şu ki, siber suçlularda olduğu gibi bilmediğimiz bir dizi suç var, bu bağlamda 'hackleme' suçunun altını çizmeye değer.

  Bu suç hem bir oyun hem de yasal bir şey olarak görülüyor; ama gerçekten değil. Hapis cezasına çarptırılabilmeniz için.

  Bilgisayar korsanları , sanatçıların ve ünlü kişilerin bilgilerini ve görüntülerini filtrelemek amacıyla farklı platformlara ve teknoloji sitelerine erişim sağlamak için bir dizi strateji, numara ve uygulama kullanır.

  Bu, siber toplum ve teknoloji için bir tehlikedir . Bu nedenle size herhangi bir uygulama veya telefon numarası kullanmadan bir Facebook hesabını nasıl kurtarabileceğinizi göstereceğim.

  Saldırıya uğramış Facebook hesabınızı kolayca geri alın!

  Başlamadan önce, erişime sahip emin olmak için , size Facebook hesabınızı oluşturduğunuz ile kullanılan e-posta biz kurtarma bilgileri alacaksınız orası olduğu.

  OKUMA  Google Meet'i Kimler Kullanabilir ve Uygulamayı Kullanmak İçin Hangi Gereksinimlere İhtiyacım Var?

  Ana Facebook sayfasına girin, oraya vardığınızda " Hesap bilgilerinizi unuttunuz mu? " Yazan bağlantıyı bulmanız ve üzerine tıklamanız gerekir.Bağlantıya tıkladığınızda, sizi gideceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirecektir. Facebook hesabınızı açtığınız e-postanızı girmenizi isteyecektir.

  E-postanıza bir dizi altı basamaklı sayı ve harf gelecek . Herhangi bir nedenle facebook tarafından gönderilen e-postayı, gelen kutunuzdaki kurtarma koduyla bulamazsanız, "spam" veya "istenmeyen posta" bölümüne bakabilirsiniz. Ayrıca facebook'ta bekleyen sayfanın onay kutusunun hemen altına da basabilir, kodu yazabilir ve e-postadan yeni bir kod talep edebilirsiniz.

  Kodu verilen e-postaya aldıktan sonra, onay bekleyen facebook sayfasına kopyalayıp yapıştırmanız gerekir, "devam et" düğmesine tıklayın ve şifreyi değiştirme seçeneği hemen görünecektir. Yeni şifrenizi gireceğiniz yer orası, oradan facebook size facebook hesabınıza bağlı tüm cihazlardan çıkış yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır .

  Hesabınızı kurtardıktan sonra, engellemek için saldırıya uğramayı beklemenize gerek yoktur. Facebook'unuzu güvende tutmanıza izin verecek bir dizi adım var ve bu nedenle size hesabınızın çalınmasını önlemek için öneriler göstereceğim.

  Numarasız saldırıya uğramış Facebook hesabının kurtarılmasını önlemek için ne yapabilirim?

  Hacklenmiş Facebook'u numara olmadan kurtarmak çok kolay bir yöntemdir; ama bunu önlemenin bir yolu var. Bu öneri, Facebook hesabınızın bilgisayar korsanlarının tehditlerine karşı güvende kalmasına izin verecektir , sadece bunlara uyun ve güvende olacaksınız.

  Rakamlar, işaretler ve harflerden oluşan bir şifre oluşturun . Bu sayede bilgisayar korsanlarının kullanıcının parolasını oluşturması için görevi daha zor hale getirebiliriz.

  Şüphesiz, yapmamız gereken ilk şey bu. Çünkü zor bir anahtar yazdığımıza emin olduğumuzda, başarısız olduklarından ve vurma olasılığının daha düşük olduğundan, hacklemek için kullanılan uygulamaların eylemini karmaşıklaştıracağımızdan emin olacağız.

  Parolalarınızın herhangi bir şekilde sızdırılmasını önlemek için başka bir koruma ve gizlilik katmanı eklediği için telefon numaranızı Facebook'ta gizlemenizi önerebiliriz .

  OKUMA  LG Telefonlarda 'Dbi err Fatal' Hatasını Kolayca Düzeltme

  Yabancıların isteklerini kabul etmemiz gerekmediği de vurgulanmalıdır, özellikle bir profil resmi yoksa. Sahte profiller olabileceğinden ve en iyisi , şüphelenilmesi durumunda onları bildirmek veya facebook ile bildirmek olacaktır .

  Hesabınızı daha da korumak istiyorsanız, çok sayıda insanın olduğu yerlerde veya ücretsiz bağlantısı olan yerlerde parolanızı bağlamamayı veya yazmamayı düşünün .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin