Trojan Virüsü Nedir ve Nasıl Çalışır? Onlardan nasıl kaçınılır, korunur ve ortadan kaldırılır?

Aralık 1, 2021

Şu anda bilgisayarlarımızı ve diğer cihazlarımızı korumada çok iyi olan birçok program olmasına rağmen, virüsler her zaman pusuya yatacak. Antivirüsün geliştiği doğru olsa da, virüsler de öyle. Bu anlamda Trojan virüsleri olarak bildiğimiz virüslerin de geliştiğini söyleyebiliriz . Yine de aynı hedefe sahip olmalarına rağmen.

Virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerini nasıl önleyeceğinizi ve ortadan kaldıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, aradığınız makale bu. Bu durumda Trojan virüslerinden bahsedeceğiz . Bu yüzden sonuna kadar kalın, çünkü bilgiler çok yardımcı olacak.

  Dizin

   Trojan virüsleri nedir ve nasıl çalışırlar?

   Trojan virüsü, bilgisayarınızda depolanan en fazla sayıda dosyaya bulaşmayı amaçlayan birçok kötü amaçlı yazılımdan biridir. Bu virüslerin amacı, bir başkasının veya üçüncü bir kişinin bilgisayarınıza uzaktan erişebilmesi için bir arka kapı oluşturmaktır .

   Bunlar virüslerdir, herhangi bir PC veya Mac'in sistemine yerleştirildiklerinde oldukça bulaşıcıdırlar.Eh , flash bellek veya cep telefonları gibi harici cihazları bağlarken onlara bulaşabilirler. Bu nedenle, insanların Android cep telefonlarını bir virüsten korumayı öğrenmeleri ve bir casusun müdahalesinden kaçınmaları önerilir .

   Bu virüsün işleyişine gelince, gerçek oldukça basit. Buradaki fikir, virüsün önemli bir dosyaya bulaşması ve oradan çoğalmasıdır. Böylece üçüncü taraf erişimi için farklı arka kapılar oluşturulabilir .

   Ama tabii ki bununla da kalmıyor, çünkü kullanıcının klavyede yaptığı her tuş vuruşunu kaydetme ve sık ziyaret ettiği sayfaları kaydetme yeteneğine de sahipler .

   Virüsün bu işlevi, kullanıcı tarafından çok kolay algılanmamasına yardımcı olan belirli bir görünmezlik sağlar. Genel olarak bunlar, virüsün gerçekleştirdiği işlemlerin her birini gizlemesine izin veren ve böylece herhangi bir şüphe uyandırmayan bir işlev gibi bir rookit ile donatılmıştır .

   Bilgisayarınıza virüs bulaşmasını nasıl önleyebilirsiniz ve onu nasıl ortadan kaldırabilirsiniz?

   Birçok bulaşma şekli vardır. Bazen bilgisayarımıza nasıl bulaştığını genellikle fark etmeyiz. İster Windows 7/8/10'da ister CMD ile bir virüsün nasıl silineceğini ve kaldırılacağını biraz bilgisi olan ve bilenler var . Diğerleri, virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma olan geleneksel olanı tercih eder.

   OKUMA  Filmora'da Filigran Olmadan Bir Video Nasıl Dışa Aktarılır ve Kaydedilir

   Trojan almaktan kaçınırken nelere dikkat etmelisiniz?

   Truva atından nasıl kaçınılacağını kesin olarak söylemek karmaşıktır. Çünkü tüm bilgisayarlar çalışabilirlik ve çalışma açısından aynı değildir. Ancak genel bir kural olarak, bilgisayarlara şunlar bulaşabilir:

    En yaygın yolu bir Trojan yayılmasını sınırlamak için Windows 8 veya 10 ile uyumlu bir iyi antivirüs yüklemek iyi antivirüs listesi biraz uzun olmakla birlikte, seçenekler çoktur. Benzer şekilde, Truva atlarının bilgisayarınızı ele geçirmesini önlemek için kendinizi yalnızca antivirüs kullanımıyla sınırlamanız gerekmez.

    Bulaşmayı önlemek için mümkün olan tüm araçları kullanmalısınız . Bugüne kadar, internette garip bir şey yapmazsanız, virüsten koruma yazılımı yüklemenize gerek yoktur.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Go up

    En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin