Skip to content

Twitter’da Telefon Numarası veya E-posta ile Kişiler Nasıl Aranır ve Bulunur?

Ağustos 31, 2022
küresel bağlantılı twitter hesabı

Günümüzde sosyal ağlar, insanlar arasında önemli bir iletişim aracı olmanın yanı sıra en son haberleri öğrenmek için hayatımızın bir parçası . Bunlardan biri, kullanıcılarına herkesle iletişimde kalmanın kolay ve hızlı yolları için birçok seçenek sunan Twitter.

Twitter’da Telefon Numarası veya E-posta ile Kişiler Nasıl Aranır ve Bulunur?

Twitter’ın genişlemesi o kadar fazla oldu ki, size yakın olan tüm insanları bulmak için bir not defterinden kişileri içe aktarabilme işlevini etkinleştirdi. Bu şekilde, tanıdıklarınızla etkileşim kurmanıza izin vererek sosyal ağdaki deneyiminizi geliştirmeye çalışın.

Bu yazıda Twitter’da insanları sadece telefon numaraları veya e-postalarıyla nasıl arayacağınızı ve bulacağınızı öğreneceğiz . Bu şekilde onları takip edebilir ve mümkün olan en doğal şekilde etkileşimde bulunabilirsiniz.

 

Twitter, insanları bulmanıza yardımcı olabilecek birçok harika özellik sunar. Aynı şekilde, bu sosyal ağın mevcut tüm seçeneklerini ve bunların nasıl kullanılacağını görebileceğiniz bir web portalına sahiptir.

Twitter’da telefon numarasına göre arama yapın

Basit ve hızlı bir işlem olan (adres defterinize bağlı olarak) kişileri telefon numaralarına göre nasıl bulacağınızla başlayalım . Twitter mobil uygulaması üzerinden veya web portalından giriş yaparak yapabilirsiniz. Ardından, uygulama ile nasıl çalıştırılacağını açıklayacağız.

küresel bağlantılı twitter hesabı

Oturumunuz açıkken Twitter uygulamasını açarsınız. Sol üstte bulunan üç yatay şeride dokunacaksınız.

Adres defterinizi ilk kez senkronize ediyorsanız, Twitter size adres defterinize kaydettiğiniz telefon numaraları ve e-postalarla ilişkili tüm hesapları gösterecektir .

Bu işlevin yanı sıra, tek tek yapma zahmetine girmeden sahip olduğunuz tüm tweet’leri silmek gibi hesabınızla ilgili diğer işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz . Bu şekilde, kullanıcı adınızı ve profilinizi değiştirerek kişilerinizin onları takip ederken sizi kolayca tanıyabilmesini sağlayabilirsiniz.

Adres defterini senkronize etmeden telefon numaralarını veya e-postalarını kullanarak Twitter’daki kişileri bulun

Kişilerinizi, çok fazla olduklarından veya bir kişiyi telefon numarası veya e-posta adresiyle aramanız veya bulmanız gerektiğinden senkronize etmek istemiyorsanız, özel bir arama yapabilirsiniz .

OKUMA  Canva'da Yay veya Eğri Metinler Nasıl Oluşturulur ve Yerleştirilir Hızlı ve Kolay

twitter'da kişileri aramak için büyüteç

Bir kişinin telefon numarasına veya e-postasına ulaşabilmesi için bu kişinin Twitter hesabıyla ilişkilendirilmiş olması gerektiğini vurgulamak önemlidir . Aksi takdirde, kişinin profilini veya kullanıcı adını bulamayacağız.

Bir kişiyi aramak için, tarayıcının web uygulamasında üstte veya Android veya iOS mobil uygulamasında altta göreceğiniz, büyüteçle gösterilen kısmına gitmemiz yeterlidir . Orada olmak, aradığınız kişilerin telefon numarasını veya e-postasını yazıp büyüteç üzerine basmanız yeterli olacaktır.

Bu noktada, telefon numarasının veya e-postanın ilişkili bir hesabı olup olmadığını bileceğiz. Mobil uygulamalar söz konusu olduğunda, önce arama motoru bize Öne Çıkanlar’ı gösterecektir . Daha kesin olarak almak için söz konusu hesabın bulunması gereken Kişiler bölümüne gideceğiz.

Öte yandan hesabın aynı kullanıcı tarafından askıya alınması veya devre dışı bırakılması da söz konusu olabilir . Bu durumlarda, aramalarda görünmesi için kendi Twitter hesabınızı yeniden etkinleştirmenin veya kurtarmanın yolları vardır .

Tüm arkadaşlarınızı bir sosyal ağda bulmak, onlarla paylaşmanın harika bir yoludur. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur ve sosyal medyanızda yayınlamayı unutmayın!

Facebook, Instagram kullanıcılarının çoğu, profillerini başkalarıyla, örneğin Twitter ile bağlar (bu eylem, diğer hesabın adını sayfalarına yerleştirmekten oluşur) . Bir kullanıcı elde etmek için böyle bir ilişki uygulamak çok basittir. Bilgiyi arayacağınız sosyal ağa girmeniz gereken ilk şey, ardından Twitter’da bulmak istediğiniz kullanıcının tarayıcısına yerleştirmeniz gerekir.

Profilinizde Veri seçeneğine tıklayın, bu bölümde o profilin başka bir profille olan bağlantılarına ilişkin bilgiler bulunmalıdır.