Skip to content

Unuttuysam Windows 10 Başlangıç ​​Parolasını Kaldırma veya Silme – Programlar Olmadan

Mayıs 13, 2022

Giriş şifresini silmek istediğimiz çoğu zaman olur çünkü şifremizi girmenin zaten can sıkıcı olduğu bir noktaya gelir ve biz sadece normal bir şekilde giriş yapmak isteriz.

Ancak şifreyi silerken bir hata oluyor ve şimdi bizden bilinenlere uymayan bir şifre soruyor, bilgisayarımızı kullanmayı bırakıyoruz ve bir süre sonra tekrar kullanmak için döndüğümüzde unuttuk . başlangıç ​​şifremiz .

Unuttuysam Windows 10 Başlangıç ​​Parolasını Kaldırma veya Silme – Programlar Olmadan

Sebep ne olursa olsun, Windows 10 başlangıç ​​şifresini nasıl kaldıracağınızı keşfedin ve Windows 10’un çoklu işlevleri sayesinde kullanıcılar tarafından en çok kullanılanı haline geldiğinden bunun tekrar olmasını önleyin, birkaç dosya ve klasör seçebilir veya tüm bunları hareketli bir duvar kağıdı koyabilirsiniz ve daha fazla.

Bu işletim sistemindeki herhangi bir arızayı çözmenin çok kolay olduğunu, Windows 10’un donması veya masaüstünün görünmemesi gibi daha karmaşık sorunları çözmenin çok kolay olduğunu , hataların tüm çözümlerinin onu şu anda en çok kullanılan Windows haline getirdiğini belirtmekten memnuniyet duyuyoruz.

  Windows 10 başlangıç ​​parolasını kaldırmak için adım adım

  Kullanıcılar tarafından en çok kullanılan yöntem , Windows başlangıcımıza zarar verebilecek ve işleri daha ciddi bir noktaya taşıyabilecek üçüncü taraf programları kullanmadan doğrudan işletim sisteminin yapılandırmasından yapmaktır. Bu nedenle, bunu en çok önerilen şekilde yapacağız.

  İlk önce başlat tuşuna basın (şimdi Windows olarak bilinir) ve ayarlara girin , görüntülenen pencerede , sol tarafta bir seçenekler listesinin görüntüleneceği ” Hesaplar ” bölümüne girin, ” Başlangıç ​​​​seçenekleri ” bölümünden ”.

  Tam orada bölümü başlatmanın tüm yollarını göreceksiniz ama bizim durumumuzda sadece “ Şifre ” yazan yeri veriyoruz ve bu kısımda mevcut şifrenizi ilk koyduğunuz ve yeni şifre istediği yeri boş bırakıyoruz. .

  OKUMA  Kişisel veya Şirket Instagram Hikayelerimde Fotoğraflara Müzik Nasıl Eklenir?

  Bu şekilde şifre sahibi olmak istemediğimizi belirteceğiz , sonra bitir’e tıklıyorsunuz ve bu kadar, normal bir bölüm başlangıcının tadını çıkarabilirsiniz. Ancak sizin durumunuzda, şifrenizi unuttuğunuz için Windows 10’a giremiyorsanız ve sisteme girmeden şifrenizi silmek istiyorsanız, bu yöntem elbette işinize yaramayacaktır ama merak etmeyin, size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz. .

  Unuttuysam, Windows 10’da şifreyi adım adım kaldırmak için.

  Bunu yapmak için, üçüncü parti bir yazılım kullanmanız gerekiyorsa , en çok kullanılan kiralık bootCD PE’yi önereceğiz, kullanımı çok kolaydır ve Windows’a çok benzer bir tasarıma sahiptir ve bu durumlarda bizim için mükemmeldir.

  Programı indirin ve bir Windows ISO görüntüsü gibi önyüklenebilir olması için bir pendrive’a monte edin, bu yapıldıktan sonra USB’den başlayın, bu yapılandırma BIOS’tan veya F8’e basılarak yapılabilir, her şey üreticiye göre bilgisayarınızın

  USB’den önyükleme yaptığınızda otomatik olarak rentens bootCD PE yazılım arayüzünde olacaksınız, burada şifreyi kaldırma hedefimize devam edeceğiz , masaüstünde bulunan “ utilities ” klasörünü, ardından “ security ” alt klasörünü açarak başlıyoruz. ve ardından “ şifre ” üzerine çift tıklayın, “ NT Şifre düzenleme ”yi seçeceğimiz iki araç göreceğiz .

  Bunu yaparak, bir açılır pencere açılacak, “ ” ı tıklıyoruz ve şifreyi unuttuğunuzu açıkça seçtiğiniz bir kullanıcı listesi görüntülenecek, işaretlediğinizde “ Şifre Değiştir ” seçeneği etkinleştirilecek ve o kullanıcı için yeni bir şifre yazabileceksiniz, değişiklikleri kaydetmeye devam edeceksiniz ve bu kadar.

  Artık PC’yi yeniden başlatabilir ve o kullanıcıya yeni atanan şifre ile girebilirsiniz , şifrenizi güvenli bir yerde, cep telefonu notunda veya bir Google hesabında tutmanızı ve böylece bu endişe verici rahatsızlığı önlemenizi öneririz.