Skip to content

Unutulan Hotmail Hesabı Şifremi Değiştirmeden Nasıl Öğrenirim ve Kurtarırım

Ağustos 26, 2022

Kısa bir süre önce çok popüler olan e-posta hizmeti için Hotmail adının hala kullanılıyor olması garip gelebilir. Ve bunu söylüyoruz çünkü şu anda Outlook adıyla biliniyor . Ama yine de bu ismi kullanabilir ve bazı özelliklerini kullanabiliriz. Ve bu yazımızda , Hotmail hesabımızda değiştirmeye gerek kalmadan unuttuğumuz şifreyi bulmanın ve kurtarmanın nasıl mümkün olduğunu size göstermek istiyoruz .

Unutulan Hotmail Hesabı Şifremi Değiştirmeden Nasıl Öğrenirim ve Kurtarırım

Hotmail, hesaplarını dosya göndermek ve rezeksiyon yapmak için kullanan kullanıcılardan hala bir miktar destek alan bir e-posta hizmetidir. Ve ilginç seçenekler yapmanıza izin verir, ancak artık Outlook adı ile Outlook’tan gönderilen bir e-postanın gönderilmesini geri çekmek mümkündür.

Bu, kullanıcılardan ne kadar şifrelerini güvende tutmaları istenirse istensin, bir sorundur. Öyle görünüyor ki, o kadar iyi tutuyorlar ki daha sonra nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsunuz, ama endişelenmeyin, çünkü posta servisi şifrenizi kurtarmak için çok basit bir seçenek geliştirdi ve bunun için sadece talimatları izlemeniz gerekiyor. size daha sonra göstereceğimiz.

  Hotmail’de şifrenizi değiştirmeden kurtarma adımları

  Hotmail şifresini unutan ve geri almak isteyen şanssız kullanıcılardan biriyseniz . Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir ve ilki Hotmail web sayfasına girmektir. Ve bir kez içinde oturumunuzu başlatmanız gerekir ve bunun için “Oturumu Başlat” seçeneğine tıklamanız gerekir.

  şifre değiştirme unutuldu

  Hotmail e-posta adresinizi girmeniz istenecek ve ardından “İleri” seçeneğine tıklayın. Bir sonraki adım şifreyi girmektir, ancak ne olduğunu hatırladığınız için Şifremi unuttum seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu eylem ekranda yeni bir pencere gösterecek ve kimliğinizi onaylamak için bir seçenek seçmeniz istenecektir.

  Bu nedenle Hotmail hesabınızı oluştururken girdiğiniz alternatif e-postaya gönderilen güvenlik kodunu girmeniz istenir . Ve bir sonraki belirgin adım, alternatif e-postada size ulaşan kodu seçilen alana girmektir. İşte bu kadar, parolayı kurtarmak için yalnızca sistemin belirttiği talimatları izlemeniz gerekir.

  OKUMA  HTTPS Protokolü nedir ve ne içindir? Nasıl Çalışır ve Özellikleri

  Alternatif postam yoksa Hotmail şifresini kurtarma adımları

  Hotmail e-posta hesabını oluşturduğunuzda, alternatif bir e-posta girmemiş olmanız çok muhtemeldir ve bu durumda aşağıdaki gibi ilerlemelisiniz. Hotmail’de oturumu başlatmak için belirttiğimiz adımların aynısını uygulayın. Ardından Parolanızı mı unuttunuz? seçeneğini seçin. Kimliğinizi doğrulamak için farklı seçeneklerin bulunduğu pencere ekranda görüntülenecektir.

  Ve bu durumda “ Bu testlerin hiçbiri bende yok ” seçeneğini işaretlemeli ve ardından “İleri” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından, kurtarma kodunuz olmadığını belirten “Hayır” seçeneğini seçmelisiniz. Ardından bir e-posta girmeniz yeterlidir ve bu sayede Hotmail personeli sizinle iletişim kurabilir.

  kişi şifre nasıl kurtarılır

  Şimdi şifrenizi sıfırlamak için verdiğiniz e-postaya gönderilen kodu kullanmanız yeterlidir. Ve bu basit yolla, unuttuğunuz şifreyi kurtarmayı başardınız.

  Bu unutkanlıkların yaşandığı durumlarda Hotmail gibi mail servislerinin size yardımcı olmak için farklı yöntemleri hizmetinize sunduğunu biliyorsunuz. Ve hepsinden iyisi , Hotmail profilinizin fotoğrafını değiştirmek kadar bunu yapmanın çok basit olmasıdır . Artık Hotmail e-posta hesabınızda unutulan şifreyi kurtarmak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz .