Verileri ve Dosyaları Kaybetmeden Windows 7, 8 ve 10 Nasıl Yeniden Yüklenir veya Yeniden Yüklenir

Nisan 27, 2022

Windows 7, 8 ve 10 gibi bir süredir aynı sistem kuruluysa, muhtemelen hataları çözmek ve performansını optimize etmek için işletim sistemini yeniden yüklemenize neden olacak bazı arızalar fark ediyorsunuzdur. PC'niz yeniden ..

Verileri ve Dosyaları Kaybetmeden Windows 7, 8 ve 10 Nasıl Yeniden Yüklenir veya Yeniden Yüklenir

Bu genellikle, zaman içinde herhangi bir zamanda virüs içerebilecek bazı dosyaların indirilmesi, çok sayıda oyunun yüklenmesi ve kaldırılması nedeniyle oluşur, bunu yaparken bilgisayarımıza her zaman bir veya başka bir oyun dosyası karışır, çok yaygın olanı şudur: Sürücüleri veya programları güncelleriz ve bilgisayarımız kendi kendine yeniden başlamaya başlar.

Ortaya çıkan herhangi bir sorunun işletim sistemini tekrar kurarak çözüldüğünü de biliyoruz, bu yüzden size Windows 7, 8 ve 10'u veri ve dosya kaybetmeden tekrar nasıl kuracağınızı öğreteceğiz . Nasıl yapılacağını öğrenin.

  Dizin

   Windows 7, 8 ve 10'da Yedekleme veya veri yedekleme nasıl yapılır

   Bu sistemi zaten kurduysanız ve sistem hatalarını çözmek için yeniden kurmak istiyorsanız, kurulum işlemine başlamadan önce tüm bilgileri sileceğinden mutlaka sabit sürücüden bir Yedekleme yapmanız gerekir.

   Varsa fotoğraflarınızı, videolarınızı, görüntülerinizi ve belgelerinizi bir flash sürücüye kaydedebilirsiniz , bu pratik ve basit bir yoldur, aksi takdirde dosyaları kaydetmek için bulutu kullanabilirsiniz, bunun için Google Driver gibi birçok hizmet var.

   Ayrıca bir programı tutmak istiyorsanız, taşınabilir sürümünü indirebilir ve bu önerilen sitelerden birine kaydedebilirsiniz, yalnızca ccleaner gibi programları desteklemekten sorumlu bir uygulamayı kullanamazsanız, yol ile bir metin belgesi kaydeder. Bu metin dosyasını yedekleyip dışa aktardıktan sonra, onu bir kalem sürücüye veya buluta yerleştirebilirsiniz.

   Windows 7'yi veri kaybetmeden adım adım yüklemek için

   Öncelikle bir pendrive'da önyüklenebilir bir CD veya ISO görüntüsüne sahip olmalısınız , resmi resmi sayfadan indirebilirsiniz, bu yapıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmaya ve CD'den başlayacak şekilde yapılandırmak için BIOS'a erişmeye devam edeceğiz veya USB belleği, "Önyükleme" sekmesine girin ve oradan nasıl başlayacağınızı seçin.

   Sahip olduğunuz PC'ye bağlı olarak bu adım atlanabilir, açtığınızda F8 tuşuna basın , bazen F2 ESC veya Del tuşu ile olur, her şey üreticisine göre, bu da Boteo penceresinin açabileceğiniz yerde görünmesine neden olur. doğrudan bilgisayarınızın başlangıcını seçin.

   OKUMA  Android Telefonumda Axie Infinity Nasıl Oynanır - Tam Kullanım Eğitimi

   Tercih ettiğiniz menüyü seçin, CD veya USB, enter tuşuna basın ve Windows 7 kurulumunun yüklenmeye başladığını fark edeceksiniz , ilk adım dili seçmek ve "İleri" ye basmak, ardından bir sonraki pencerede tıklıyoruz. "Şimdi Kur" yazan merkez.

   Ardından, " özel (gelişmiş) " girmeniz gereken 2 seçenek gösterilecek ve Windows'un kurulu olduğu bölümü seçin, ÇOK ÖNEMLİ biçimlendirmeyin, sadece ( adlı bir klasör oluşturmak için üzerine kuracağız) Windows.old) verilerimizi kaydedecekleri yer.

   Bu, masaüstü dosyalarımızı kaybetmeden yükleme adımıdır, kabul etmeye devam ediyoruz ve Windows 7 kurulumu başlayacak, sadece prosedürünün bitmesini beklemeniz gerekiyor.

   Her şey bittiğinde, sürücüleri indirmeye devam edeceğiz ve “C” Diskinde bulunan Windows.old klasöründe kayıtlı dosyalarınızı tekrar kullanacağız.

   Windows 8 ve 10'u veri kaybetmeden adım adım yüklemek için

   Windows 10 ve 8'i yeniden başlatmaya gerek kalmadan doğrudan ISO görüntüsünden yükleyebilirsiniz , sadece görüntüyü monte edin ve kurulumu çalıştırın ve kurulum sihirbazını başlatın, ilk pencerede “ Bağlan ve güncellemeleri yükle ” seçeneğini seçin ve ileri'yi tıklayın, bekleyin biraz için ve lisans koşullarını kabul edin ve önemli kısma geliyoruz.

   Kişisel dosyaları ve uygulamaları sakla ” seçeneğini belirlemeniz gerektiğinde, kişisel verilerimizi kaybetmememiz için mevcut ilk seçenek, bu harika hayır, bunun yalnızca aynı sürümü yeniden yükleyeceksek geçerli olacağını unutmayın. , bir görüntüyü daha eski bir sürümle çalıştırırsak çalışmaz. Kurulumun sonunda, sadece sürücüleri güncelleyin ve Windows hazır, veri ve dosyalarınızla yeniden yüklendi.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin