Skip to content

Videoları veya Filmleri Cep Telefonundan SmartTV’ye Aktarma veya Gönderme

Şubat 13, 2021

Bu bilgiler her zaman çok yararlı olacaktır çünkü cep telefonunuzdan herhangi bir Smart TV’ye video veya film göndermeye kim ihtiyaç duymaz ki ? Aynı dokümanlarımızı her iki kısımda da ele almak, özellikle multimedya ise hayati derecede önemlidir.

Videoları ve Filmleri Cep Telefonumdan Smart TV’ye Birkaç Dakikada Gönderme veya Aktarma

Bir filmi cep telefonuna indirmek, doğrudan Akıllı TV’mize kıyasla çok daha kolay ve daha az karmaşıktır. Telefonumuzda indirdiğimizde arka planda yapabiliriz; zaman kaybetmeden veya televizyonumuzu uzun süre açık bırakmadan başka bir şey yaparken indirmemizi beklerken.

Ayrıca bazı arkadaşlarınız bunu WhatsApp üzerinden size aktarabilir veya Smart TV’nizde görmek istediğiniz içerik sizin aranızda paylaşılabilir .

Bu ve diğer nedenlerden dolayı , bir cep telefonundan Smart TV’ye nasıl video aktarılacağını veya gönderileceğini öğretmek istiyorum . Ancak, öncelikle Smart TV’nizin filmi alması gereken gereksinimler konusunda size tavsiyede bulunmalıyım.

Smart TV’ye film gönderme gereksinimi:

Akıllı TV’ler doğduğunda, tüm markalar bile kullanıcıları memnun etmek için yeni seçenekleri nasıl başlatacaklarını araştırıyordu. Bir LED ekrandan bir HD ekrana , temel ve normal bir menüden akıllı bir TV’ye, oyun mağazasından uygulama yükleyebilme noktasına kadar büyük bir adımdı .

Elbette! her şey hiç net değildi, zamanla gelişti ve mükemmelleşti. İlk Akıllı TV çıktığında fikir akıllı televizyonumuza güvenebilmekti ; Wi-Fi ağ bağlantısının bluetooth ile kurulmasına sahip olacak ve ayrıca bir Play Store ile uygulamalara bu erişime sahip olacaktır.

O zaman Akıllı TV’lerin Android’in gücüne sahip olmasının gerekli olduğu şüphesi ortaya çıkıyor Evet! Böylelikle WhatsApp kadar önemli uygulamaların Smart TV’mizde keyfini çıkarabildik ve bu andan itibaren Android ile Smart TV lanse edildi.

Mobil cihazımızdan Android TV’ye video göndermemizi gerçekten kolaylaştıran şey buydu ve multimedyayı cep telefonundan Smart TV’ye aktarabilmek için ihtiyacınız olan tek şey buydu.

OKUMA  Çözüm: 'DiDi, Mobil Cihazdan Tam Konumumu Algılamıyor veya Bulamıyor'

Mobilden televizyona nasıl video veya film gönderebiliriz?

Hayat göründüğü kadar karmaşık değil! özellikle işlerin nasıl yapılacağını adım adım açıklayan bu önemli kılavuzlara sahipsek. Dosyaları bir yerden başka bir yere taşımayı, hatta uygulamaları ve oyunları yüklemeyi yönetmek :

  1. Öncelikle Chromecast ile uyumlu veya bir tarayıcıdan uygulamaya sahip olmanız gerekir . Her ikisinin de aynı Wi-Fi’ye bağlı olacağına güvenebilecek bir cihaz kullandığınız sürece, bu her ikisinin de birbirini tanımasına izin verir.
  2. Mobil cihazınızı Android TV’nizin bağlı olduğu Wi-Fi ağına bağlayarak, bu şekilde ilerleyebilirsiniz; göndermek istediğiniz içeriğin bulunduğu uygulamayı açabilmek.
  3. Cep telefonunuzda, nereye göndereceğinizi seçmeniz gerektiğinde , Android TV’nizin adını bulacaksınız.
  4. Gönderme yapacaksınız ve ekranın yapıldığına dair bir sinyal olarak başka bir renge sahip olacak, bu aynı zamanda her ikisinin de sorunsuz bağlandığını gösterir.
  5. Gönderilen tüm dosyaları aldığınızda, artık kullanmayacağınızı belirten bağlantıyı kes düğmesine basabilirsiniz.

Bu şekilde teknoloji bir kez daha iki cihazı birbirine bağlamamıza izin veriyor, çok basit ve kolay. Böylece, herhangi bir sorun yaşamadan, arka planda bir film veya diziyi telefonumuza indirebilme ve ardından Smart TV’mizde izleyebilme imkanlarından yararlanarak her ikisini de birbirine bağlayabiliyoruz.

Bununla birlikte, İnternet’i abonelik gerektirmeden veya aylık bir ücret ödemeden dizi ve film izlemek için kullanmamıza izin veren binlerce seçenek var.

Bedava filmlerin olduğu sayfalar gibi ; veya resmi sayfalarını sunan aynı açık sinyal televizyon kanalları. Günün 24 saati programlarını yayınladıkları yer.

Son olarak, bir şey bilmediğinizde, öğrenmekten ve evinizdeki cihazlardan tam olarak yararlanabilmekten korkmayın. Aynı zamanda uzun bir iş gününün ardından hak ettiğimiz zamanı da sağlıyor.