VPN veya Sanal Özel Ağ nedir ve ne içindir ve ne türler vardır?

Kasım 16, 2021

Özel bir bağlantı kullanmak birçok insan için son derece önemlidir ve çoğu zaman bunun ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikrimiz yoktur, tam da bu nedenle VPN'lerin veya sanal özel ağların çalışmasını ve işlevselliğini analiz edeceğiz.

VPN veya Sanal Özel Ağ nedir ve ne içindir ve ne türler vardır?

VPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelir ve internetin orijinal konumunuza erişemediği ve bu VPN tarafından oluşturulan hayali bir bağlantıya eriştiği bir internet bağlantısından başka bir şey değildir, yani bilgisayarınızın IP adresini kapsamaz, böylece etkilenmez. başka bir hayali veya "sanal" kullanarak gerçek bilgisayarın herhangi bir izini bırakmak

Başka bir deyişle, Peru'da olduğunuzu ama gerçekten Amerika Birleşik Devletleri'nde olduğunuzu söyleyerek interneti "kandırabilirsiniz" , bu her zaman böyle olmadığını göreceğimiz halde VPN'nin "ideal" örneğinin bir örneğidir. .

Bir VPN kullanmak , PC'nizin dahili izinlerini , sanki Linux, örneğin, VPN yalnızca bağlantıyı , erişimi veya iletişim yolunu yeniden yapılandırabilirmiş gibi değiştirmek veya değiştirmek anlamına gelmez .

Ağın kendisinin bilgisayar üzerinde kalıcı veya geçici bir etkisi yoktur , verileri sadece VPN kullanımı sırasında verileri kim talep ettiyse hayali olarak değiştirir , ancak gerçek veriler aynı kalır.

  Dizin

   VPN'ler ne için kullanılır?

   VPN'ler yaygın olarak kullanılmaktadır ve hem yasal olarak, örneğin web'de gezinme hızınızı artırmak, hem de gerçek IP ve coğrafi kimliğinizi gizlemek ve siber güvenlik saldırıları gerçekleştirebilmek için birçok şekilde kullanılabilir. çoğunlukla insanlar tarafından kullanılır. bunları kullanarak zarar elde etmeye çalışan, hiçbir borcu olmayan bir kişinin IP'sini (veya coğrafi konumunu) gizlemesi gerekmez.

   VPN kullanmanın avantajları

   • Gerçek konumunuzu gizleyerek coğrafi olarak görünmez olun.
   • Sizi tanımlayan benzersiz IP adresinizi kimseye göstermeyin.
   • Sizi genel WiFi ağlarından korur.
   • İnternet indirmeleri veya telefon planları için bant genişliği sınırı planlarını atlayın.
   • Coğrafi engelleri aştığı için tüketim ve özel içeriğe daha iyi bağlantı
   OKUMA  Adım Adım Cep Telefonu Şarj Pimi Nasıl Onarılır veya Onarılır

   VPN Türleri

   Birkaç VPN türü vardır ve en yaygın ve kullanışlı olanları bu listedekilerdir.

   OpenVPN

   Bu VPN son derece yapılandırılabilir ve çok güvenlidir , bir openvpn (ana bilgisayar veya sunucu) ile bir openvpn (istemci) arasında bağlantı kuran standart protokoldür ve mobil cihazdan kullanılabilir

   IPSec/L2TP

   Uygulamada oturum açma bilgilerinizi doğrulayarak çalışır ve uçtan uca mesajlarla WhatsApp veya WhatsApp Web tarafından kullanılana benzer şifreleme yoluyla bağlantı sağlar, iki taşıma ve tünel modunda çalışır .

   Mobil ve PC için indirebileceğiniz en iyi VPN'ler

   Bu VPN'leri kullanmak için bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebileceğiniz birçok uygulama var, burada cihazınıza göre ücretsiz ve kaliteli birkaç uygulama sunuyorum.

   Güvenli VPN: hızlı ve ücretsiz VPN

   Bu VPN hizmeti, VPN'i sisteminizi yapılandırdığından ve etkinliğinizi izleyememesi için bağlantıyı şifrelediği için cihazınızı kullanırken size inanılmaz kolaylık sağlar.

   Ayrıca mobil cihazdaki diğer VPN'lere göre şu avantajlara sahiptir:

   • Çok sayıda sunucu
   • Katı sıfır günlük politikası
   • Kayıt veya yapılandırma gerekmez
   • Zaman sınırı veya kullanım yok
   • Ek izin gerektirmez
   • Tüm taşıyıcılarla Wi-Fi, 5G, LTE / 4G, 3G ile iyi çalışır.

   Bu VPN'yi doğrudan indirebilirsiniz ve çoğu mobil cihaz için kullanılabilir .

   Opera Mini

   Opera Mini, uygulamasında güçlü bir VPN içermesi , dünyanın 4 bölgesinden farklı IP'ler üretebilme özelliği ile VPN konusunda en iyi web tarayıcısıdır . tarayıcının sol üst kısmı (doğru, yapılandırılmış ve kurulu olarak gelir) Opera Mini'yi indirin ve bu avantajlı VPN ve güvenliğin keyfini çıkarın

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin