Skip to content

Wallapop’ta Güvenle Nasıl Ödeme Yapılır veya Ödeme Yapılır ve Dolandırıcılıklardan Kaçının

Eylül 30, 2022

Wallapop gibi satın alma uygulamaları kullanmanın avantajı, satın alma sırasında teslimat güvenliğini garanti etmeleridir . Bunu bildikten sonra bile satın alıp almama konusunda şüpheleriniz varsa, güvenli bir şekilde nasıl ödeme yapacağınızı ve olası dolandırıcılıklardan nasıl kaçınacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Wallapop’ta Güvenle Nasıl Ödeme Yapılır veya Ödeme Yapılır ve Dolandırıcılıklardan Kaçının

  PC’nizden kullanabileceğiniz veya çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanabileceğiniz en iyi dijital platformlardan biridir . İkinci el eşyaların alım/satımında uzmanlaşmıştır .

  En çekici özelliklerinden biri, evinizin yakınındaki nesnelerde en iyi fiyatları bulmanızı sağlayan bir konum belirleme sistemine sahip olmasıdır. Siparişle gönderilmesi durumunda sağlam bir ürün teslimat sistemi sunmanın yanı sıra.

  Wallapop’ta güvenli ödeme nasıl yapılır?

  Wallapop’un coğrafi konum belirleme sistemi, coğrafi konumunuza yakın öğeleri bulmanızı ve satın almanızı sağlar . Bu sayede eşyaları bizzat toplayabilir ve teslim almadan önce iyi durumda olduklarını kontrol edebilirsiniz.

  güvenli ödeme yapmak

  Her şey yolundaysa, ödemeyi hemen güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak Wallapop , güvenlik için nakit ödeme yapılmasını önermez . Bunun yerine, daha güvenilir diğer ödeme yöntemlerini önerir.

  Paypal’ı kullan

  En çok kullanılan seçeneklerden biri de ürünün Paypal üzerinden ödenmesidir. Ödemeyi ürünü teslim almadan önce veya tam o anda yapabilirsiniz.

  Herhangi bir nedenle üründe bir kusur varsa, yapmanız gereken Paypal’ın dahili olarak içerdiği iade talebini yapmaktır .

  Tüm Wallapop alışverişlerini platform içinde yapın

  Güvenliğinizi garanti altına almak ve hırsızlıktan kaçınmak için tüm alışverişlerinizi Wallapop’tan yapın . Satıcı herhangi bir nedenle işlemi platform dışında gerçekleştirmek için sizinle iletişime geçerse, ona güvenmeyin, bu bir dolandırıcılık olabilir.

  Ürün fotoğraflarının gerçek olup olmadığını kontrol edin

  Gönderi açıklamasıyla eşleşmeyen ürün fotoğrafları içeren gönderilere dikkat edin. Satıcıdan size asıl ürünün fotoğraflarını göstermesini ve bu bir elektronik cihaz ise cihaz açıkken size video göstermesini isteyin.

  OKUMA  Aynı Android Telefonda İki Facebook Messenger Hesabı Nasıl Açılır?

  Gerçek olamayacak kadar iyi tekliflere karşı dikkatli olun

  Ürün piyasadaki gerçek maliyetin çok altındaysa, bu bir aldatmaca olabilir. Lütfen ilan açıklamasını dikkatlice inceleyin ve teklif vermeden önce satıcıya gerekli soruları sorun.

  Wallapop dışında ödeme yapmayın

  Sizden platform dışında ödeme yapmanızı isteyen bir satıcıya güvenmeyin . Başka bir dijital para platformuyla para yatırırsanız veya ödeme yaparsanız, Wallapop bir dolandırıcılık durumunda paranızı geri almanıza yardımcı olamaz.

  Şahsen teslimatlar için öneriler

  • Nakit ile ödeme yapmaktan kaçının
  • Fiziksel güvenliğiniz için halka açık bir yerde buluşma talebi
  • Paranızın iadesini garanti eden dijital ödeme işlemcilerini kullanın
  • Ürünü o zaman inceleyin