Skip to content

Wallapop’ta Nakliye Maliyetlerini kim ödüyor? – İşlem ücretleri

Ağustos 27, 2022

Artık kullanmadığınız ve sadece evinizde yer kaplayan eşyaları satmak mı istiyorsunuz ? Wallapop ile bunu yapabilirsiniz, ancak öncelikle ürünlerin nakliye masraflarını ödemekten kimin sorumlu olduğunu bilin .

Wallapop’ta Nakliye Maliyetlerini kim ödüyor? – İşlem ücretleri

  Wallpop nedir?

  2017’den beri çalışmakta olan ikinci el eşya alım satımı için en bilinen uygulamalardan biridir . Kullanmanın avantajı, evinize yakın olan tüm mevcut satışları size gösteren coğrafi konum ile çalışması ve ilginizi çekebilir..

  Hepsi ve evden çıkmanıza bile gerek yok. Wallapop, işlemde aracı olmaktan ve hatta ürünü göndermekten sorumludur.

  Satın alma işleminizi koruyan ve dolandırılmamanızı sağlayan Wallapop Protect gibi programları vardır . Wallapop kısa süre önce, ürünü teslim alma ve alıcıya teslim etme sürecinin tamamını kapsayan gönderiler ekledi.

  wallapop ürün paketi

  SEUR şirketi , gönderiyi işlemekten sorumludur. Ürünü kapınızdan alıyorlar, ancak hizmeti kullanmak istemiyorsanız geleneksel posta servisi ile gönderebilirsiniz.

  Wallapop’ta yaptığımız gönderileri kim ödüyor?

  Wallapop, kendi iç politikalarında, tüm yönetim masraflarının yanı sıra nakliye maliyetinin alıcı tarafından karşılandığını açıkça belirtir. Paketi evden almayı talep ederseniz , satıcı 2,25 Euro’luk bir ücret ve ayrıca paketleme masrafları üstlenir .

  Nakliye masrafları nasıl hesaplanır?

  Şirket, ürünlerin nakliyesinin ek fiyatını satın almanın nihai fiyatına ekler. Bu değer , gönderinin boyutu ve posta hizmetinin mi yoksa Wallapop gönderilerinin mi kullanıldığı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir .

  Fiyat 2,95 Euro’dan (minimum nakliye maliyeti) 12 Euro’ya kadar değişebilir. Wallapop gönderilerini kullanıyorsanız, Wallapop Protect ücreti zorunludur . Değeri değişebilir, ancak ürünle ilişkilidir ve maliyetinin %10’unu temsil eder.

  Wallapop gönderilerini kullanırken belirli sınırlamaları aklınızda bulundurun

  • Balear Adaları, Kanarya Adaları, Ceuta ve Melilla için mevcut değildir.
  • 30 Kg’ın üzerindeki gönderiler yapılamaz

  Wallapop gönderi sistemini kullanmak zorunlu değildir. Geleneksel posta kullanmayı seçebilirsiniz.

  OKUMA  Instagram İşletme veya Şirket Hesabı nedir? Ne Tür Hesaplar Vardır ve Farkları?

  Platform dışında kabul edilen başka bir nakliye yöntemi kullanırsanız, bir risk alırsınız. Bir dolandırıcılığın kurbanı olmanız muhtemeldir ve şirket paranızı geri almanıza yardımcı olamayacaktır.

  paket hedef wallapop almak

  Bazı insanlar Wallapop’ta ücretsiz gönderim seçeneğini içerir . İstediğiniz ürün ücretsiz kargoya sahipse, satın alma işleminde tasarruf edebilirsiniz.

  Wallapop ile satın alma işleminiz korunur

  Wallapop nakliye sistemini kullanmanın faydalarından biri, ürününüzün varış noktasına en iyi koşullarda ulaşmasını garanti etmesidir. Paketin ulaştığı doğrulandıktan sonra satıcıya teslim edilene kadar parayla ilgilenmenin yanı sıra.

  Wallapop, paketleme sürecinde satıcılara çeşitli kurallar belirtir . Ürünün korunduğunu ve paketi tanımlamak için şirketin resmi logosuna sahip olduğunu garanti etmenin yanı sıra.

  Para, satın alma işleminizde de korunur . Wallapop, alıcı paketi alana kadar satın alma parasını elinde tutar. Ürünün hedefine ulaştığını uygulama aracılığıyla bildirmekten ve parayı serbest bırakmaktan sorumludur .

  Ardından paketin istenen ürünü içerdiğini ve iyi durumda olduğunu kontrol edin. Herhangi bir nedenle yayınlanan ürün değilse veya çalışmıyorsa, alıcı paranın iadesini talep edebilir .