Skip to content

Web Sitem İçin En İyi WordPrees Eklentilerini Nasıl Seçebilirim – Anahtarlar ve Kılavuzlar

Ağustos 26, 2021

Bugüne kadar, WordPress’in web sayfaları oluşturmak ve bunları beğeninize ve o sayfayı konumlandırmak istediğiniz arama motoruna göre yönetmek için en iyi platformlardan ve araçlardan biri olduğu bilinmektedir . Biraz fikir vermesi açısından internette bulduğunuz sayfaların %50’den fazlası WordPress ile yapılmıştır. Elbette birçoğunun, sayfanın kendisi üzerinde daha iyi optimizasyon ve kontrol sağlayan ödeme planları vardır.

Web Sitem İçin En İyi WordPress Eklentilerini Nasıl Seçebilirim – Anahtarlar ve Kılavuzlar

Ve merak edebilirsiniz , WordPress ile yapılan bir sayfa nasıl bu kadar iyi görünebilir? Bu sadece eklentiler sayesinde. Aslında WordPress güvenliğini hacker saldırılarına karşı korumanıza izin veren bazı eklentiler var . Bu nedenle bugün web siteniz için WordPress ile yapılmış en iyi eklentileri nasıl seçebileceğinizi açıklayacağız.

  WordPress için herhangi bir eklenti seçmeden önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

  Eklentileri deli gibi indirmeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey WordPress için en iyi barındırma hizmetini seçmektir . Bu, web sitenizi bir sunucuda barındırmanıza izin verecek ve bununla birlikte size daha fazla depolama kapasitesi ve dolayısıyla istediğiniz eklentileri seçme veya yükleme konusunda daha fazla özgürlük gibi avantajlar sağlayacaktır.

  Geri kalanından, size sundukları planlardan biri için ödeme yapabilmeniz ve böylece daha iyi eklentilere erişebilmeniz için biraz paranız olması yeterlidir .

  WordPress için en iyi eklentiler nasıl seçilir?

  Ayrıca internette , WordPress sayfanıza indirip yükleyebileceğiniz çeşitli eklentiler sunan web sayfaları bulabileceğinizi de bilmelisiniz . Size daha fazla özelleştirme sağlayan bir seçenek olmasına rağmen.

  Ancak aynı zamanda üçüncü şahıs saldırısının kurbanı olma olasılığını da artıracaktır. Bu nedenle, yapabileceğiniz en tavsiye ve mantıklı şey , arama yapabileceğiniz, indirebileceğiniz ve kurabileceğiniz WordPress eklentileri bölümündeki resmi WordPress sayfasına gitmek .

  1. Gerekli tüm araçları hazır bulundurun

  Bu, WordPress’te istediğiniz herhangi bir eklentiyi yüklemenize izin verecek tüm araçların etkinleştirilmesinden başka bir şey değildir. Bu araçların fikri, sürecin çok daha kolay hale gelmesi ve çok fazla komplikasyon yaşamamanızdır. Bu nedenle, yalnızca optimize edilmiş bir web etki alanına sahip olmanız, iyi bir web barındırma hizmeti kiralamanız ve WordPress’ten düzenleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz bir hesap veya sayfanız olması yeterlidir.

  OKUMA  .doc dosyası nedir ve ne anlama gelir? Bu Uzantıyı Açmak için Hangi Programlar Kullanılır?

  2. Resmi WordPress mağazasını veya deposunu kullanın

  Biraz önce bahsettiğimiz gibi eklenti ararken yapabileceğiniz en iyi şey aynı WordPress platformundan yapmaktır. Bu sadece bir heves değil, daha az kişisel bir karar değil, size daha fazla uyumluluk sağlayacak , GPL lisanslarına erişebilecek ve diğer kullanıcıların belirli bir eklenti hakkında ne düşündüklerini öğrenecek bir önerimizdir. .

  3. İhtiyaçlarınıza uygun eklentiyi bulun

  Bu platformda bir eklenti edinmek , PlayStore’da bir uygulama aramak gibidir . Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uyan bu eklentinin adı konusunda çok net olmalısınız. Örneğin, WordPress’e reklam banner’ları koymanız gerekiyorsa, bu görevi yapmanıza yardımcı olacak bir eklenti aramanız gerekir. Ya da en azından, uygulama başlığı açısından size daha fazla düzenleme özgürlüğü veren birini bulmalısınız.

  4. Eklentiyi indirin ve üzerinde çalıştığınız sayfaya yükleyin.

  WordPress’te sayfanız için bir eklenti indirip ardından yüklemek zorunda olmanın bir dezavantaj olduğunu söyleyebilirsiniz. Ama düşünürseniz, o kadar da kötü değil. Sonuçta , resmi olmayan sayfalardan eklentileri indirebilirsiniz . Her iki durumda da, eklenti olacak bir dosya indirmeniz ve ardından “eklentiler” bölümüne yüklemeniz gerekir. Orada yükler ve kurarsınız. Gerisi, o eklentiyle ne yapmak istediğinize göre ayarlarla ilgilidir.