Skip to content

Web sitemin Kalıcı Bağlantılarını Doğru Şekilde Optimize Etme

Ağustos 17, 2021

Düzeyde web konumlandırma hakkında çok fazla konuşma var . Bazıları esas olarak o sayfanın içeriğine odaklanırken, diğerleri görsel-işitsel veya görsel içerikte uzmanlaşırken, çok azı bir web sayfasını konumlandırmak için gerçekten neyin değerli olduğunu hesaba katar.

Bazı sayfaların kişiselleştirilmiş gibi URL’leri olduğunu fark ettiniz mi? Bu, uzun yıllardır uygulanan bir şeydir, çünkü bu strateji bir sayfayı veya makaleyi ilk arama sonuçları arasında konumlandırabilir.

Web Sitemdeki Kalıcı Bağlantıları Nasıl Doğru Bir Şekilde Optimize Edebilirim?

Bu, yalnızca kişisel bloglarla sınırlı olmayan, aynı zamanda Slack profilinizin url’sinin ne olduğunu bilmenizi sağlayan bir şeydir . Böylece bu url’yi kopyalayabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz, ayrıca tamamen optimize olması için beğeninize göre düzenleyebileceğinizden bahsetmiyorum bile .

Böylece url optimizasyonu, herhangi bir sayfaya mükemmel bir şekilde uygulanabilir. İşte bu yüzden bugün size web sitenizin olduğu url’lerin her birini nasıl optimize edeceğinizi veya düzene sokacağınızı öğreteceğiz .

  Kalıcı bağlantılarınızı optimize etmenize ve düzenlemenize yardımcı olacak ipuçları

  Web sitenizin içeriğini iyi bir başlıkla özetleyin

  Metin biçiminde içerik oluşturmaktan sorumlu olan bazı profesyoneller , sekiz kelimeden fazla olmayan bir başlığı olan bir makalenin, bir web makalesini konumlandırmak için en iyi stratejilerden biri olduğunu düşünür.

  Ancak, bu tamamen doğru değildir ve bu konuda size verebileceğimiz neden, bir başlık ne kadar spesifik olursa , o kadar iyi konumlandırılacaktır . Ek olarak, okuyucu, havada birçok şüphe bırakan bir başlıktan çok daha uygun çok net bir başlık bulacaktır.

  Akılda tutulması gereken bir husus, makalelerinizin başlıklarının veya H1’inin, yayınlanacak söz konusu makalenin url’si veya slug’u ile doğrudan ilgili olmasıdır. Bu nedenle, başlık ve url doğrudan birbiriyle ilişkilidir , WordPress’te çalışan kullanıcılar için önemli bir gerçek , kullandıkları başlığa bağlı olarak bu başlığın otomatik olarak slug olacağıdır.

  OKUMA  Minecraft'ta Nesneleri ve Nesneleri Seviye 1000, X veya Sonsuzlukta Kolayca Büyüleme

  Kalıcı bağlantıları olabildiğince kısa tutun

  İster inanın ister inanmayın , bir sümüklüböceğin uzunluğu önemli . Ve yalnızca bir makalenin veya web sayfasının URL’leri için değil, aynı zamanda herhangi bir makalenin başlıkları için de. Yazıda ne anlatılacağına dair fikri ifade etmeye yetecek kadar kelimeye sahip olmayan yazılar yapacaksınız elbette değil.

  Ancak, url’ler söz konusu olduğunda, uzunluğun önemli olduğu görülür. Buradaki fikir, mümkün olduğunca kısa yapmaktır , ancak aynı zamanda, url’nin sadece bir kısmını okuyarak o web sayfasının ne hakkında olduğunu çok net hale getirmektir.

  Bunun bir örneği , Facebook’taki profillerinin URL’sini veya bağlantısını değiştiren kişiler olabilir . Ayrıca sahip olduğunuz herhangi bir sosyal ağ ile de yapılabilir, böylece bu öğe tamamen optimize edilmiş ve kişiselleştirilmiştir .

  Anahtar kelimeler kullanın ve bağlayıcı kullanmaktan kaçının

  Hala bir URL’nin ne anlama geldiğini veya ne için olduğunu bilmiyorsanız, bunu çok net bir şekilde bilmeniz önemlidir, çünkü bu bilgiler Bağlantıların optimizasyonu için size çok yardımcı olacaktır . Ve gerçek şu ki, onları nasıl optimize edeceğinizi öğrendiğinizde çok basit.

  Zaten yayınlanmış bir makalenin url’sinin, genellikle makalenin ana başlığı olduğunu ve onu bağlantının bir parçası haline getirdiğini biliyoruz. Bu işlemin otomatik olarak yapıldığını belirtmekte fayda var, bu nedenle bu alanı manuel olarak değiştirmenin çok farkında olmalısınız.

  Nasıl yapmam gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Cevap oldukça basit. Yapmanız gereken ilk şey, o belirli gönderi, web sitesi veya makale için kullanacağınız anahtar kelimelerin ne olduğunu belirlemektir. Bu, ele alınacak metin veya içerikle doğrudan ilgili olmalıdır.

  Örneğin , SEO açısından makale optimizasyonundan bahsederken , içerik ve ana başlık ile tutarlı olan anahtar kelimeleri seçmelisiniz.