WhatsApp Business'ta Mağaza Şekli Düğmesi Nasıl Çalışır ve Nasıl Etkinleştirilir?

Eylül 13, 2021

Halihazırda ve küresel pandemi nedeniyle zaten bilinen nedenlerden dolayı alım satım işlerimizi sanal olarak yapmamız gerekiyor. Ve bunun için Facebook veya WhatsApp gibi platformları kullanıyoruz .

WhatsApp Business'ta Mağaza Şekli Düğmesi Nasıl Çalışır ve Nasıl Etkinleştirilir?

Son zamanlarda doğrudan mesajlaşma uygulaması , WhatsApp Business'ta bir hesap oluşturabileceğiniz yeni bir işlevi etkinleştirir . Ancak aşağıdaki makalede, WhatsApp Business'ta mağaza şeklindeki düğmenin nasıl çalıştığını ve nasıl etkinleştirebileceğinizi göstereceğiz.

Bu yeni WhatsApp hesabı aracılığıyla elektronik ticaret dünyasına girebilir ve ürünlerinizi bir katalog üzerinden sunabilirsiniz. Dünyada yaygın olarak kabul edilen ve ölümcül koronavirüs nedeniyle insanlığın içinden geçtiği şu anda uygulanabilir bir alternatif haline gelen bir seçenek.

Tabii ki, bu tür araçları kullanırken, işletmeler için bir WhatsApp Pazarlama kampanyası yürütmeyi öğrenmeniz önemlidir . Bu şekilde diğer kişilerin sizi bulması ve ürünlerinizi satın alması daha kolay olacaktır. Ancak WhatsApp bizim için daha da kolaylaştırıyor ve bize bir mağaza şeklinde yeni bir düğme sunuyor ve size nasıl çalıştığını ve nasıl etkinleştirileceğini anlatacağız.

  Dizin

   WhatsApp Business'ta mağaza şeklindeki buton nasıl çalışır?

   Daha sonra, bundan sonra WhatsApp işletme hesabınızda gösterilecek olan bu düğmenin nasıl çalıştığını göreceğiz. Bu, doğrudan mesajlaşma platformunun kullanıcıları doğrudan ürün satış kataloğuna yönlendirmek için uyguladığı basit bir yoldur.

   Bu işlev , ürünlerin bu şekilde satışı için teşvikler oluşturabilecek ürün satın alma işlemlerini hızlandıracaktır . Çok özel bir şekle sahip olduğu için bu simgeyi hızlı bir şekilde ayırt edebileceksiniz.

   Ve bir mağaza tarafından temsil ediliyor, şimdi kullanabilmek için daha önce etkinleştirmeniz gerekecek ve ardından izlenecek adımları belirteceğiz.

   WhatsApp Business satın alma düğmesini etkinleştirme adımları

   Tabii ki WhatsApp Business satın al butonunu görebilmek için bir hesap oluşturmuş ve ürün kataloğunuzu yapılandırmış olmanız gerekmektedir. Bu önceki adımları zaten doğru bir şekilde yaptıysanız, WhatsApp işletme profilinizde bu düğmeyi görmekte sorun yaşamayacaksınız.

   OKUMA  Excel'de Hücreleri, Satırları veya Sütunları Değiştirilmemeleri için Kilitleme ve Düzeltme

   Bu sayede profilinize giren kişiler yeni butonu mağaza şeklinde görecekler ve bu butona bastıklarında işletmenizin ürün kataloğuna anında doğrudan ulaşabileceklerdir. Bu nedenle, WhatsApp Business satın alma düğmesini etkinleştirmek için hesap oluşturma ve ürün ve hizmet kataloğunu yapılandırma konusunda öncekileri yapmış olmanız gerekir .

   Bu elbette doğrudan uygulamada ve neredeyse hazır olacaksınız, şimdi sadece WhatsApp uygulamasının güncellenmesini beklemeniz gerekiyor. Ve uygulamaya bir sonraki girişinizde, sağ üst köşede satın alma düğmesinin görüneceğini doğrulayacaksınız .

   Böylece her potansiyel müşteri, sattığınız ürünlere doğrudan erişebilecek ve sizinle iletişime geçmelerini beklemeniz yeterli olacaktır. İster kısa mesaj, ister arama, ister görüntülü arama ile ürünlerinizi satın alın. Hepsinden iyisi, sipariş ayrıntılarına sahip olabilmeniz için WhatsApp'tan ayrılmanıza gerek kalmayacak.

   WhatsApp Business'ta bu satın alma düğmesinin etkinleştirilmesiyle elde edebileceğiniz satışların kapsamını ve daha büyük olasılıklarını fark edebilirsiniz. Ve klavye arka planını resimlerle özelleştirmek veya değiştirmek kadar kolay bir şey . Bu şekilde nasıl çalıştığını ve WhatsApp Business'ta satın alma düğmesinin etkinleştirildiğini gösterebileceğim öğreticiyi bitirdik .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin