WhatsApp Durumunda, Konuşmasında veya Grupta Birinden Nasıl Bahsedilir veya Etiketlenir

Temmuz 26, 2021

Bunun neden olduğunu gerçekten bilmiyoruz, ancak iletişim kurmamıza izin vermek için hizmetlerini sunmaktan sorumlu olan farklı platformlar . Hepsini bilmenin çok zor olabileceği yeni ve gösterişli işlevler uyguluyorlar.

WhatsApp Durumunda, Konuşmasında veya Grupta Birinden Nasıl Bahsedilir veya Etiketlenir

Örneğin, WhatsApp'ta bir kişinin durumlarını sessize alın ve bu yazıda size çok seveceğiniz birini göstermek istiyoruz. Ve bir WhatsApp durumu, görüşmesi veya grubundaki bir kişiden nasıl bahsedileceği veya etiketleneceği ile ilgili.

Bazen çok fazla yeni bilgiyle bunalmış hissetmeniz mümkündür, ancak işlevi nasıl kullanacağınızı iyi öğrendikten sonra bunu otomatik olarak yaparsınız. Aynı şeyi, kişiyi engellemeden WhatsApp mesajlarını almayı durdurmanıza izin veren seçeneği kullandığınızda da yaşayabilirsiniz .

Ancak şimdi WhatsApp , bir gruptaki, sohbetteki veya durumdaki bir kişiden bahsedebileceğiniz veya etiketleyebileceğiniz başka bir harika işlevden yararlanmanıza izin veriyor . Ve hepsinden iyisi, bunu çok hızlı ve büyük komplikasyonlar olmadan yapabilecek olmanızdır. Ve şimdi sizi sadece makalenin sonuna ulaşmaya ve izlemeniz gereken adımları öğrenmeye davet ediyoruz.

dizin ()

  1. WhatsApp'ta bir kişiden nasıl bahsedilir veya etiketlenir
  2. WhatsApp grubundaki bir kişiden bahsetme veya bir kişiyi etiketleme adımı

Etiketleme veya bahsetme seçeneği, iyi bilinen bir sosyal ağda yaygın olarak kullanılmaktadır ve Twitter'dan başkası değildir. Bir kişi veya kullanıcıdan bahsedildiğinde , iki şey için ilki, mesajın o kişiye yönelik olmasıdır. Diğer üyelerin kimden bahsettiğinizi anlaması için özel bir sohbette ve elbette bir grupta kullanılmalıdır.

Ve ikincisi, böyle bir kişinin bir yorum yaptığını ve bunun sahibi olmadığınız anlamına gelir. Bu nedenle WhatsApp'ın içerdiği bu yeni iletişim yolları ile uygulama daha etkin ve dinamik olmayı hedefliyor. Bu nedenle , bir kişiden bahsetmeye veya etiketlemeye nasıl başlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız , bu talimatları izlemelisiniz.

OKUMA  Twitter'da İlk Tweetimi Kolayca Nasıl Bulup Görüntüleyebilirim?

Size kullanmayı öğreteceğimiz bu yeni fonksiyon sadece bir grup içinde etkileşime girdiğinizde kullanılabilir. Bu nedenle, işletim sisteminiz ister Android ister iPhone olsun , ilk yapmanız gereken WhatsApp mobil uygulamasına girmek . Bir sonraki adım, grubu seçmek ve mesajınızı gruba yazmaya başlamaktır.

Bitirdikten sonra bahsetmeyi yapmalısınız ve bunun için iki yolunuz olacak, ilk ve en doğrudan olanı @ sembolünü ve ardından bahsin yönlendirildiği kişinin adını koymaktır. Bu isim, grup üyelerinin görüntülendiği ekranın üst kısmında bulunabilir. Ancak tüm bunları klavyeden de yapabilirsiniz, ardından @juan yazacaksınız.

Sistem, kişinin adını mavi renkle vurgulayacağından, bahsettiğinizi hemen belirleyecektir. Aynı mesajda birkaç kişiye bahsetmek isterseniz mümkündür . Tabii ki az önce açıkladığımız tekniği uygulayarak. Ve her söz mavi renkle vurgulanacak ve bitirmek için mesajı göndermeniz yeterli.

Artık bu sözler hem gönderilerde hem de alınan mesajlarda ve sohbetlerde de gösterilecek. Bir söz içeren bir mesaj aldığınızda, üzerine tıklayabilir ve böylece diğerlerinin yanı sıra bilgileri, iletişim profilini, fotoğrafları görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, WhatsApp'ın artık entegre ettiği ve gelen aramaları ve görüntülü aramaları engelleme gibi zaten bilinenleri birleştirdiği mükemmel bir işlev . Bu basit yolla ve sizi bu makaleyi okumaya iten şey , bir WhatsApp durumundan, konuşmasından veya grubundan bir kişiden nasıl bahsedeceğinizi veya etiketleyeceğinizi öğrendiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Go up

En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin