WhatsApp Görüntülü Görüşmeler Yapmak İçin Kamerayı Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

Temmuz 12, 2021

WhatsApp görüntülü aramalar , dünya çapında insanların sevdikleriyle aramalar yoluyla iletişim kurmak ve aynı zamanda onları görmek için en çok kullandıkları yöntemdir . Bazı durumlarda görüntülü arama yaptığımızda kamera etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir, bu yüzden burada tercihinize bağlı olarak nasıl açıp açmayacağınızı size öğreteceğiz.

WhatsApp Görüntülü Aramada Kullanım İçin Kamera Nasıl Etkinleştirilir

Kişilerinizden herhangi biriyle görüntülü görüşme yapabilir, ayrıca WhatsApp grubunda olmalarına gerek kalmadan dört kişi arasında grup görüşmesi yapabilirsiniz .

Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak istediğiniz her an kullanılabilecek bu platformun çeşitli işlevleri vardır ve hepsinden iyisi, bunu herhangi bir şekilde, yani bu yolla kısa mesajla, sesli notlar, aramalar ve görüntülü aramalar ile pc'de whatsapp web'den görüntülü arama bile yapabilirsiniz .

dizin ()

 1. WhatsApp görüntülü aramalarında kamerayı nasıl etkinleştirir veya devre dışı bırakırım?
 2. WhatsApp görüntülü görüşmesinde ne yapabilirim?
Dizin

  WhatsApp görüntülü aramalarında kamerayı nasıl etkinleştirir veya devre dışı bırakırım?

  WhatsApp'tan ilk kez görüntülü arama yapmak istediğinizde büyük ihtimalle bunu yaptığımızda mobil cihazımızın işletim sistemi kamera ve WhatsApp'ın birbirine bağlanması için bizden izin isteyecektir ve birlikte çalışabilirler. . WhatsApp görüntülü aramaları için kamerayı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak istiyorsanız , yapmanız gerekenler:

  • WhatsApp uygulamanızı girin.
  • Görüntülü arama ile iletişim kurmak istediğiniz kişiyi seçin ve sohbetine girin.
  • Ardından video kamera sembolüne tıklayın.
  • Kişiniz görüntülü aramayı cevaplarken bekleme ekranı otomatik olarak çıkmalıdır. Altta, aralarında değiştirebileceğiniz birkaç seçenek görmelisiniz: kameranız önden anaya veya tam tersi, sesinizi ve video kameranızı etkinleştirin veya devre dışı bırakın.
  • Kamerayı etkinleştirip etkinleştirmemek için kişinizin görüntülü aramayı yanıtlamasını beklemeniz gerekecek; devre dışı bırakmaya karar verdiğiniz an, gerçek anda sizin için profil fotoğrafınız görülecektir.
  OKUMA  Tiktok Bonusunda Üretilen Para Nasıl Toplanır - Avantajlarınızı geri çekin

  WhatsApp görüntülü görüşmede kamerayı devre dışı bırakmanın bir başka yolu da, WhatsApp uygulamasının aynı kamerasından fotoğraf çekmeye gittiğinizde bunu yapamayacak olmanıza neden olacağını göz önünde bulundurarak bunu ayarlardan yapmaktır. bu platformun kameraya erişim izni isteyeceği küçük kutuda 'Devam' seçeneğini seçene kadar . Bunu yapmak istiyorsanız, şu basit adımları izleyin:

  • Telefonunuzun ayarlar panelini açın.
  • Ardından 'Uygulamalar' seçeneğini ve ardından 'Uygulama yöneticisi' seçeneğini arayın.
  • 'WhatsApp' uygulamasını bulun ve ' İzinler'e tıklayın .
  • Önceki adımları uyguladıktan sonra, kameranızı devre dışı bıraktıysanız veya kapatmadıysanız, onu veya tercihinize göre etkinleştirin ve işte bu kadar!

  WhatsApp görüntülü görüşmesinde ne yapabilirim?

  Bu muhteşem WhatsApp işlevinde, en büyük video ekranımızı biraz daha ayrıntılı olarak yerleştirebiliriz ve konuştuğumuz kişiyle olan bağlantımız bizim yerimizde olur, bu değişiklik sadece bizim cihazımızda görülür, dolayısıyla etkilemez. arkadaşımızın veya aile üyemizin ekranında.

  Ayrıca bir veya iki kişiyle görüntülü görüşme yapıyorsak ve daha fazla kişi eklemek istiyorsak, görüntülü görüşme başına maksimum dört kişi müsaitliğimiz olduğunu her zaman hatırlayarak; Sadece sağ üst kısımdaki + sembolünü seçmemiz gerekiyor ve otomatik olarak tüm kişilerimizin olduğu bir liste olacak ve orada hangi kişiyi ekleyeceğimizi seçebiliyoruz.

  Öte yandan, 3 veya 4 kişiden oluşan bu sosyal ağın bir grubunun parçasıysanız, katılımcıların bir kısmının ekranın üst kısmında görünen görüntülü arama seçeneğine dokunması yeterlidir. grubun adının bulunduğu sohbetiniz, hepsini aynı anda arayacak ve konuşmak ve birbirlerini görmek için cevap vermelerini beklemek zorunda kalacaklar.

  Daha önce de belirttiğimiz gibi kamerayı değiştirip o anki ihtiyacımıza göre kullanabiliriz yani görüntülü görüşmemizde ön kamerayı kullanıyorsak ancak konuştuğumuz kişiye bir şey olduğunu göstermek istiyoruz. O anda oluyor Sadece sol alttaki kamera sembolüne tıklamamız gerekiyor . Bir gün karar verirseniz tüm bu süreci tersine çevirebilir hatta isterseniz görüntülü görüşmeleri engelleyebilirsiniz .

  OKUMA  Android'de Hassasiyet Nasıl Artırılır veya Dokunmatik Ekran Nasıl Daha Hassas Yapılır?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin