WhatsApp Hata Çözümü: 'Uygulama Yanıt Vermiyor' - WhatsApp'ı Açamıyorum

Aralık 9, 2021

WhatsApp bize ne kadar inanılmaz görünse de, bir noktada yürütülmesinde sorunlar yaşama eğilimindedir. Bu kadar çok kullanıcısı olan bir uygulamanın bir noktada başarısız olmaması kaçınılmazdır. Tüm bu mevcut hatalar arasında en yaygın olanı “ uygulama yanıt vermiyor. kapatmak istiyor musun? ”. Önemli bir konuşmadayken sinir bozucu, değil mi?

Çözüm WhatsApp Hatası: 'Uygulama Yanıt Vermiyor' - WhatsApp'ı Açamıyorum

Bilmeniz gereken ilk şey, resmi WhatsApp sayfasının kendisinde , WhatsApp'ı indirirken veya güncellerken farklı sorunları açıkladıkları bir bölüm bulacaksınız . Bu muhtemelen uygulama ile ilgili sorunlarınızın nedenidir.

Neyse ki, WhatsApp ile ilgili bu özel sorun için size uygulayabileceğiniz 4 çözüm sunuyoruz. Belki bazıları sizin için yararlı olacak ve bu durumu bir kez ve herkes için çözebilir.

  Dizin

   'Uygulama yanıt vermiyor' hatasını düzeltmek için ne yapabilirsiniz?

   1. Cep telefonunu yeniden başlatın

   Kulağa basit geliyor, ancak bazen uygulamalarda sorun gidermenin uygulanabilir bir yöntemidir . Genel olarak, bir telefon çok uzun süre açık kalırsa, sistemin arızalanmaya başlamasına neden olabilir. Bu nedenle kullanıcıların iki günde bir en az 1 kez ödeme yapması veya cep telefonunu yeniden başlatması önerilir.

   2. Uygulamanın farklı sürümlerini indirin

   Uygulamayı üçüncü taraf kaynaklardan yükledikten sonra, WhatsApp'ı çalıştırırken bu sorunu oluşturmanız mümkündür. Bunu yapmak bile yeni bir hatanın ortaya çıkmasına neden olabilir ve "Uygulama yüklenmedi" sorununu çözmeniz gerekir . Bu durumlarda önerebileceğimiz şey, önce Google Play Store'a gidip uygulamayı oradan indirmenizdir.

   Sorunun devam ettiğini ve uygulamanın çalışmadığını fark ederseniz, Aptoide gibi başka bir uygulama mağazasını tercih etmeniz gerekecektir. Oradan WhatsApp'ı indirmeyi deneyin. Ve aynı mesajın görünmeye devam ettiğini fark ederseniz , uygulamayı .APK formatında indirmeyi seçmeniz, cep telefonunuza aktarmanız ve bu şekilde yüklemeniz gerekecektir.

   3. Algılamayı zorlayın, ardından önbelleği ve verileri temizleyin

   Bu basit bir adımdır. Öncelikle , cep telefonunuzun yapılandırması aracılığıyla uygulamanın algılanmasını zorlamanız gerekir . Uygulamalar bölümüne gidiyorsunuz, WhatsApp'ı arıyorsunuz ve orada uygulamanın algılanmasını zorluyorsunuz. Ardından, saklanan önbelleği temizlemek için devam etmeniz gerekir. Bu, sık kullanılan tüm verilerin silinmesine neden olacaktır.

   OKUMA  Adım Adım Android'de Safari Nasıl Alınır, İndirilir ve Kurulur

   Önbelleği temizledikten sonra , WhatsApp verilerini silmeye devam edeceksiniz . Bu, uygulamanın başlangıçta sahip olduğunuz gibi olmasını sağlayacaktır. Yani WhatsApp'ı ilk kez açtığınızda ve hesabınıza erişmek için verilerinizi girmeniz gerekiyor.

   4. İndirmenin kesintiye uğramadığını doğrulayın

   Mümkündür indirirken, indirme işleminin başarısız olduğunu ve indirme tamamlanamadı. Ancak tüm bunlarla birlikte, indirmeye devam ettiniz ve sonra tamamlandıysa. Bu, "uygulama yanıt vermiyor" hatası oluşturabilen tipik bir sorundur . Böylece indirme işleminin dünyadaki hiçbir şey için kesintiye uğraması gerekmediğini biliyorsunuz.

   'Uygulama yanıt vermiyor' hatasını çözmek için alternatif seçenekler

   Gerçek şu ki , şu anda sahip olduğunuz tüm olası çözümler henüz tamamlanmadı . Biraz önce anlattıklarımızın sadece böyle bir hatayı çözmek için olmadığını belirtmekte fayda var aynı zamanda WhatsApp ile sorunları ya da bağlantı hatalarını da çözebilirsiniz . Bu nedenle, uygulayabileceğiniz diğer çözümler şunlardır:

   1. Uygulamayı güncelleyin

   Yüklemiş olduğunuz sürüm doğru olmayabilir. Bunu yapmak için, bir güncelleme olup olmadığını görmeniz ve cep telefonunuza indirmeniz yeterlidir.

   2. WhatsApp'ı silin ve yeniden yükleyin

   Asla kaçırılmayacak tipik çözüm. Cep telefonunuzdan WhatsApp'ın tüm izlerini silip ardından uygulamayı tekrar indirip sorunun çözülüp çözülmediğini test ederek hiçbir şey kaybetmezsiniz.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin