Skip to content

Whatsapp Messenger Gruplarına Sorunsuz Nasıl Katılabilirsiniz, Girin veya Katılın

Eylül 4, 2022
mobil whatsapp grubuna gir

Arkadaşlarımız ve ailemizle seçici bir şekilde iletişim kurmanın yeni yolları ortaya çıktı. Ve buna WhatsApp gibi çok popüler platformlarda oluşturulabilen sözde gruplar izin veriyor . Bu şekilde aile gruplarının, şekerleme kursunun, kat mülkiyeti kurulunun vs. olduğunu görebiliriz. Ama hala bunu nasıl yapacağını bilmeyen birçok insan var. Ve bu makale aracılığıyla size bir WhatsApp Messenger grubuna nasıl katılacağınızı, gireceğinizi veya katılacağınızı anlatacağız .

WhatsApp’ta grupların oluşturulması, tek tek seçmek zorunda kalmadan çok sayıda kişiye mesaj göndermemize izin verdi. Bu nedenle üniversite grubunun bir parçasıysak, o gruptaki kişilere mesaj gönderebiliriz. Ve bu nedenle mesaj sadece gruptaki kişilere ulaşacaktır.

WhatsApp Messenger Gruplarına Sorunsuz Nasıl Katılabilirsiniz, Girin veya Katılın

Bu, WhatsApp’ın bize sunduğu ve daha keyifli, daha hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmamızı sağlayan birçok seçenek arasından başka bir seçenektir. Etiketleri indirmek ve kişilerinize göndermek gibi bu platform tarafından yapılan birçok ekleme var . Ancak bir WhatsApp Messenger grubuna nasıl katılabileceğinizi, girebileceğinizi veya katılabileceğinizi bilmek istiyorsanız , aşağıdakileri yapmanız gerekir.

  WhatsApp Messenger grubuna katılma veya girme adımları

  Devam etmeden önce, WhatsApp Messenger grubuna katılmak için farklı yolları kullanabileceğinizi söylemek istiyoruz . En yaygın olanı, bir gruba katılmak için bir davet bağlantısı olan bildirim yoluyla almanızdır. Bu daveti kabul etme veya reddetme yetkisine sahip olacağınız yer.

  mobil whatsapp grubuna gir

  Bu bağlantı size grup oluşturucu tarafından veya grup yöneticisinin bilindiği şekilde gönderilecektir. Bu nedenle, bir WhatsApp grubunun parçası olmak istiyorsanız, size davet bağlantısını gönderebilmeleri için söz konusu grubun yöneticisiyle iletişime geçmeniz gerekir. Bu bağlantıyı aldığınızda, bağlantıya tıklamanız yeterlidir ve söz konusu grubun yeni üyesi olursunuz.

  Bir WhatsApp Messenger grubuna katılmanın veya girmenin ne kadar basit ve hızlı olduğunun farkındasınız ve bunun için büyük çaba sarf etmenize gerek yok. Ama şimdi bir grubun yöneticisi olmak ve yeni bir tane oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu, aile grubunuzdan, işten veya cumartesileri oyun oynamak için buluşan arkadaşlarınızdan olabilir, önemli değil, onları kimin uyduracağına siz karar vereceksiniz.

  OKUMA  WhatsApp vs Telegram Hangisi Daha İyi ve Daha Güvenli? Ana Farklılıklar

  WhatsApp Messenger grubunun yöneticisi nasıl olunur

  Bir WhatsApp grubunun yöneticisi olmak çok kolaydır ve bağlantıları oluşturup grubun bir parçası olmak istediğiniz kişilere göndermeniz uzun sürmez. Başlamak için WhatsApp mobil uygulamasına girmeliyiz, uygulamayı PC’den WhatsApp Web üzerinden ve QR kodunu taramadan kullanmanın bir yolu olduğunu unutmayın.

  Uygulamaya girdikten sonra sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dikkat etmeliyiz. Bu, seçenekler menüsünün görüntülenmesi için ve onlardan “Yeni Grup” seçeneğini seçeceğiz. Bir sonraki adım, oluşturulacak grubun parçası olacak kişileri seçmektir.

  whatsapp mobil gruba gir

  Bu adımı tamamladıktan sonra bir sonrakine geçeceğiz ve bu “İleri” seçeneğine tıklamaktan ibarettir. Şimdi gruba tanıyabilmemiz için bir isim vermemiz gerekiyor ve ardından tekrar “Next” seçeneğine tıklıyoruz. Ve bir grup oluşturmak için gereken tek şey bu ve şimdi kişilerin daveti kabul etmesini beklememiz gerekiyor.

  Ve resimlerle arkadaşlık zincirleri göndermek kadar kolay , bu makale sona eriyor, bu da size istediğiniz zaman kullanabileceğiniz başka bir ilginç seçenek gösterebilir. Bu şekilde herhangi bir sorun yaşamadan bir WhatsApp Messenger grubuna katılabilir veya girebilirsiniz .