WhatsApp Videoları Neden Gönderilmiyor? - Çözüm

Şubat 20, 2021

WhatsApp, çeşitli hizmetleri için çok popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır, ancak bazen bir görüntü, video veya ses gönderirken bir tür sorun yaratabilir, bu yüzden çoğu kullanıcının başına gelen bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız, neden videolar WhatsApp üzerinden gönderilmez .

WhatsApp, durumlarınızda YouTube videoları yüklemenize bile izin veren çok yönlü bir uygulamadır, ancak her şey pembe değildir, çünkü bu uygulamanın kullanıcıları için genellikle bir sohbet penceresinde video göndermek veya WhatsApp durumlarında yayınlamak isteyen sorunlar ortaya çıkar. ve bazen bunlar gönderilmez. Bu sorunun çok basit bir çözümü var ve burada bu sorunların nasıl çözüleceğini açıklayacağız.

WhatsApp'ta Neden Video Gönderemiyorum - Çözüm

Dizin

  WhatsApp ile nasıl video gönderilir?

  Bu uygulamanın sunduğu hizmetlerden biri, kişilerinize videolar göndermek veya bulunduğunuz eyalete video yüklemektir. Ancak yeni kullanıcıların çoğu WhatsApp üzerinden nasıl video gönderebilirim diye merak ediyor burada adım adım nasıl başarılacağını açıklayacağız.

  • WhatsApp ile video gönderebilmenin ilk adımı, göndermek istediğiniz kişiyle sohbete girmektir .
  • Kaydetmek istediğiniz bir video gönderecekseniz ekranın altındaki klibe tıklamanız ve kamerayı seçmeniz, videonuzu kaydetmeniz, bitirdikten sonra gönder'i seçmeniz gerekir.
  • Önceden kaydedilmiş bir videoyu göndermek istiyorsanız , ekranın altında bulunan klibe tıklayın, galeride seçin, göndermek istediğiniz videonun bulunduğu klasöre girin, seçin, gönder'e basın, hepsi bu.

  WhatsApp durumlarında bir video göndermek istiyorsanız, bunların 30 saniyelik bir süre sınırına sahip olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Videonuz çok uzunsa, uygulama tarafından otomatik olarak kesilecektir. Bununla birlikte, eyaletlerin sınırını kaldırmakla ilgileniyorsanız, burada size bunu nasıl kolay ve basit bir şekilde yapacağınızı öğreteceğiz .

  Bu basit adımlarla WhatsApp ve durumunuz üzerinden bir video gönderebilirsiniz, eğer video gönderildiği sırada gönderilmezse, en yaygın nedenlerden bazılarını açıklayacağız .

  OKUMA  Samsung J5 ve J5 Prime kendi kendine kapanıp açılmıyorsa nasıl düzeltilir

  WhatsApp videoları neden gönderilmiyor?

  WhatsApp çoğu insan için çok yararlı bir araçtır ve düzgün çalışmadığında, sorununuzu çözebilmek için olası hataları hesaba katmanız gerekir.

  WhatsApp'taki videoların gönderilmediği durumların çoğu internet bağlantısının olmamasından kaynaklanmaktadır , bir video göndermeden önce öncelikle bir veri bağlantınız olduğundan emin olmalısınız, aksi takdirde tamamen yüklenemez ve gönderilmez.

  Diğer bir neden de cihazınızın tarih ve saatinin doğru olmamasıdır , bu durumda sadece telefonunuzun ayarlarına gidip doğru saat ve tarihe ayarlamanız gerekir.

  Bellek kartı arızalı veya hasar görmüş ; veya salt okunur modda ise, bu durumlardan herhangi biri meydana geldiğinde salt okunur seçeneğini devre dışı bırakmanız veya SD belleğinizi temizlemeniz gerekir; bu işe yaramazsa, kesinlikle SD belleğiniz zarar görür ve onu değiştirmeniz gerekir.

  Yeterli depolama alanınız yok , çoğu zaman bu birçok insanın başına geliyor, bu sorunun en iyi çözümü yer açmak için fotoğrafları, videoları, eski müzikleri silmektir, böylece videonuzu gönderebilirsiniz.

  WhatsApp'ın güncellenmesi gerekiyor ve bu yüzden video göndermenize izin vermiyor, uygulamanın düzgün çalışması ve dosyaların doğru şekilde gönderilmesi için güncellenmesi çok önemli.

  Bazen video çok uzun ve ağırdır, bu nedenle bu uygulama onu göndermez, bu durumda videoyu kolayca göndermek için 15MB'den daha düşük bir ağırlıkta kesmeniz gerekir.

  WhatsApp'ın bir iletişim aracı olarak önemi

  Şu anda bu uygulama sadece kişisel olarak değil, aynı zamanda profesyonel olarak da çok yardımcı oldu, bu uygulama çoğu şirkette bir araç oldu, çünkü anlık iletişim süresi sayesinde şirketlerin hızla e-posta kullanımını azaltarak iletişim kurmalarına yardımcı oldu.

  Kişisel olarak bu, aile ve arkadaşların, farklı ülkelerde olsalar bile birbirleriyle iletişim kurmalarına yardımcı oldu. WhatsApp, zaman geçtikçe daha popüler hale geliyor ve dünyanın her ülkesinde binlerce kişi tarafından kullanılıyor.

  OKUMA  Çevrimiçi olduğumu ve WhatsApp'ta Yazdığımı Nasıl Kaldırabilir veya Gizleyebilirim?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin